آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مشکل در فریزر پارس مدل f12mc

pak-af

کاربر
2013-11-04
6
4
سلام مشکل موجود قطع و وصل پی در پی رله ای که در برد الکترونیکی به موتور یخچال فریزر پارس مدل f12mc فرمان می دهد وجود دارد تقریبا" همه قطعات آن چک شده ولی به نتیجه نرسیده ام و شماره آی سی های استفاده شده در آن نیز وجود ندارد تا چک نمایم لذا خواهشمند است در صورت امکان شماره آی سی های موجود را که در آن استفاده شده که تعداد آنها نیز 2 عدد است را برایم ارسال دارید در ضمن آیا آی سی های این فریزر از نوع برنامه ریزی شده است یاخیر و همچنین احتمالات دیگری که در خصوص مشکل موجود وجود دارد را بفرمایید تا مورد بررسی قرار دهم .
با تشکر و احترام

آخرین ویرایش:

f_movin

کاربر vip
کاربر
2008-04-11
6
15
با سلا خدمت همه دوستان:
طبق تجربه ای که داشتم رو این بردها قطع و وصل پی در پی رله و خاموش و روشن شده پی در پی کمپرسور پشت سر هم عمدتا" ایرادها از سه عدد دیود زنر بودند به همراه 2 عدد خازن سرامیکی سفیدرنگ 600 ولتی ویک خازن 50 ولتی 100 میکرو که بهتر هستش پل دیودها رو هم تعویض کنین البته ناگفته نمونه که 2تا دیود زنر 1 واتی 12 ولتی کنار هممند ویک دیود زنر 1واتی 5ولتی هم وجود داره که همشونرو یکجا تعویض کنین مشکلتون رفع میشه اگه هم نشد معمولا" میرسه به میکرو.

khsfaa

کاربر
2014-09-17
1
2
با سلام
اگر امکان داره عکسی از کلیدهای پنل فریزر پارس مدل F12MC بهمراه نحوه کار کلیدها در روی سایت قرار دهید
با تشکر

memare-ahvaz

کاربر
2012-05-23
2
4
34
شهرکرد
www.homdorong.ir
سلام
فریز ما هم همین مدل هست،بعد از رفتن برق دیگه روشن نشد،یکی از بستگان اومد کمی بهش ور رفت و 3 تا دیود زنر که ولت هاشون هم با دستگاه نمیخوند انداخت روش، 2 تا قطعه هم در آورده
من 2 تا دیود زنر 12 ولتی و 1 4.3 ولتی انداختم روش،5 ولتی گیرم نیومد
الان فریزر کار میکنه منتها فکر کنم رله چراغ در از کار افتاده دکمه سوپر و قفل کودکش رو هم که میزنم یکی از رله همزمان با صفحه نمایشگرش پشت سر هم قطع و وصل میکنه

ممنون میشم اگر از دوستان کسی دسترسی داره 1 عکس از کیت فریزر بگیره بهم بده ببینم چه قطعه ای کم داره براش بگیرم

مشخصه قطعه ها که خالی هست جاشون

R20
JP1
هست

jamservice1

کاربر vip
vip
کاربر
2012-05-06
93
352
سلام دوست عزیز شما ولتاژ 4.3 را باید به 5 برسونید و کار دیگه ایی هم که انجام میدهید اینه که خازنهای کوپلاژ ولتتون را که همان 1 میکرو 300 تا 400 ولت میباشد را تعویض نمایید برد شما آمپر کم می آورد اما 5 ولت را اگر زینر 5.1 که فراوان است گیر نیاوردید میتوانید با رگلاتور 5 ولت تامین نمایید
از پلاتینهای داخل رله هم مطمعن شوید گاهی اوقات رله بظاهر قطع و وصل میکند اما کنتاکتها اتصال بر قرار نمیکنند.حتما با اهم متر چک شود

موفق و پیروز باشید

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
نمایندگی پارس هستم؛ضمن احترام به همه همکاران که نظرات خودشونو در بالا ذکر کردند، برد فابریک پارس تنها 40000 تومن میباشد وبهترین روش تعویض آن با نمونه نو میباشد،زیرا تعمیر برداز نظر زمان وهزینه مقرون به صرفه نیست، ودر صورتی که در مواقع خالی بودن منزل، برد ومخصوصا رله دستور موتورمشکلی پیدا کند به موتور آسیب میزند و احتمال آتش سوزی وجود دارد (خود به شخصه برخورد داشته ام)وحتما میدانید ارزانترین موتور بازار بدون اجرت گاز 180000 میباشد،حال خود دانید...

hamid.nezam

کاربر
2015-04-04
118
111
با سلام
من توليد کننده بردهاي ترموستات يخچال فريزر هستم
قيمتهامونم اونقدرا که دوستان گفتند نيست.
البته اين رو هم عرض کنم که روش تعمير بردهايي که دوستان گفتند کاملا صحيح و مناسب است ولي تامدتي.
چون اين بردها از تغذيه هاي پدر و مادر دار استفاده نميکنند و ايراد مجددا بهد از مدت کوتاهي بسراغتان مي ايد.
سپاس

memare-ahvaz

کاربر
2012-05-23
2
4
34
شهرکرد
www.homdorong.ir
دوستان من اون قطعات (دیود زنر ها) رو تعویض کردم و بدون مشکل جواب داد امروز عصر که اومدم برد رو جا بزنم و بزارم سر جاش دیدم نمایشگر عدد -12 رو نشون میده و فلش پایین هم روشنه دست به کار شدم و شروع به عیب یابی که در نهایت کلا از کار افتاد و الانم تصمیم گرفتم با توجه به راهنمایی اساتید 1 برد جدید بخرم و خودمو راحت کنم فقط چند سوال دارم
الان تا وقتی که برد تهیه کنم چطور فریزر رو دستی کار بندازم؟ منظور با اتصال اون 3 سیم هست
بردی که عرض میکنید کامل هست؟ یعنی با نمایشگر؟

بالا