آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: کمک برای تعمیر آداپتور مودم D-LINK 2640U

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
سلام
میخواستم بگم گه قبل از تعویض قطعه دنبال یک اتصال کوتاه بگردین که دیدم قطعه رو عوض کردین و زدینش به برق

به هر حال
دنبال اتصال کوتاه بگردین تغذیه های سویچ مد ساختار یکسانی دارند
واریستور ورودی ، پل دیود ، و ماس فت قدرت رو از نظر اتصال کوتاه بررسی کنین شاید مدار ماس فت قدرت نداشته باشه در این صورت آی سی تغذیه رو از نظر اتصال کوتاه بررسی کنین .
اتصال کوتاه احتمالا باعث سوختن مقاومتهای اهم پایین شده اونو هم عوض کنین
تا موقعی که مشکل اتصال کوتاه رو رفع نکردین مجددا تغذیه رو به برق وصل نکنین چون باعث خرابی بیشتر میشه و برای تست اولیه یک لامپ 100 واتی با برق ورودی سری کنین تا اتصالی احتمالی تغذیه باعث خرابکاری بیشتر نشه .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
سلام
مقاومت 10 اهم 2 وات خریدم نصب کردم تا وصل کردم به برق ترکید و سیاه شد....
با درود
شما باید پست ها را بدقت مطالعه کنید همان طوری که جناب پدرام گرامی در پست 9 فرمودند از برق کنترل شده یا تستر لامپ برای تست استفاده میکردید که اگر در مدار اتصالی وجود دارد به جای دیگر آسیب نرساند

به نظرم تعمیرش نکنید بهتر است 1- قیمتی ندارد 2- ریسک بالایی دارد ممکن است به مودم آسیب برساند
فقط هنگام خرید به ولتاژ و آمپر و جهت مثبت و منفی دقت کنید به برچسب مشخصات آداپتور فابریک دقت کنید
پایدار باشید

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
سلام
مقاومت 10 اهم 2 وات خریدم نصب کردم تا وصل کردم به برق ترکید و سیاه شد....

با درود
دوست خوبم عرض کردم اتصالی در مدار هست .لطفا دیودهای تغذیه رو چک کنید حالا فرقی نمیکنه نوع دیود وشکل حتما کنترل کنید تا مشگا اتصال رفع شه .عرض کردم با کنترل کننده 110v کار کن مستقیم به 220v نزنید .موفق باشید

بالا