آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: کمک برای تعمیر آداپتور مودم D-LINK 2640U

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
سلام
دوستان وقتی مودم کار میکرد دیدم همه چراغ هاش خاموش شد از اداپتور ولتاژ گرفتم 0 نشان داد... یک آداپتور مشابه از دوستم گرفتم و مودم راه افتاد حالا میخوام اگر ممکن است و ارزش داره آداپتور خودش رو تعمیر کنم.. هیت سینک ای سی که مشخص کردم باز کردم مدار قهوه ای شده فکر کنم از این ای سی باشه اگر دوستان مورد مشابه داشتند لطفا کمک کنید اینم عکس از برد:

پیوست‌ها

• 75.1 کیلوبایت بازدیدها: 394

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، قبل از تعویض آی سی شما اول کابل را چک کنید که قعطی نداشته باشد
ورودی و فیوز و دیودها را چک کنید
اون خازنی که در عکس مشخص کردم را تعویض کنید
قلع مردگی را نیز برطرف کنید
در آخر اگر جواب نگرفتید آی سی را تعویض کنید فقط حتما بعد از تعویض آی سی روی آن خمیر سیلیکون بزنید و هیت سینک را جا بزنید و با یک هیت سینک دست نگه دارید و پایه آن را لحیم کنید که خوب روی کار سوار شود
نتیجه را نیز اعلام کنید
موفق باشید

IMG_2043_NEW.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود مجدد
فقط بعد از تعمیر ولتاژ خروجی را اندازه گیری کنید که صحیح باشد
البته آداپتورش قیمتی ندارد به نظرم اگر نو بخرید بهتر است فقط هنگام خرید به ولتاژ و جهت مثبت و منفی سر آداپتور توجه کنید که خدایی نکرده به مودم آسیب نرسد
برای تعمیر هم میتوانید با توجه به پست دوم عمل کنید چیز خاصی ندارد تعمیرش نیز آسان میباشد
پایدار باشید

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، قبل از تعویض آی سی شما اول کابل را چک کنید که قعطی نداشته باشد
ورودی و فیوز و دیودها را چک کنید
اون خازنی که در عکس مشخص کردم را تعویض کنید
قلع مردگی را نیز برطرف کنید
در آخر اگر جواب نگرفتید آی سی را تعویض کنید فقط حتما بعد از تعویض آی سی روی آن خمیر سیلیکون بزنید و هیت سینک را جا بزنید و با یک هیت سینک دست نگه دارید و پایه آن را لحیم کنید که خوب روی کار سوار شود
نتیجه را نیز اعلام کنید
موفق باشید

سلام
کابل رو چک کردم قطعی ندارد. دیودها رو تست کردم فقط این 2 قطعه که مشخص کردم(قطعه ای که روکش مشکی داره ) نه تست بازر و نه اهم عقربه تکون نمیخوره

پیوست‌ها

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
قطعه که روکش دارد کنارش روی برد چه علامتی زده است مثلا C یا F یا L یا R ؟
در صورت امکان روکش را در بیارید و عکسی قرار دهید
اون خازنی که مشخص کردم نیز حتما تعویض شود حتی اگر سالم باشد
موفق باشید

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
با درود
قطعه که روکش دارد کنارش روی برد چه علامتی زده است مثلا C یا F یا L ؟
در صورت امکان روکش را در بیارید و عکسی قرار دهید
اون خازنی که مشخص کردم نیز حتما تعویض شود حتی اگر سالم باشد
موفق باشید

سلام
باز کردم روکش رو مقاومت است سیاه هم شده یک سمتش ترکیده فقط رنگش رو نمیتونم درست بخونم:
قهوه ای روشن طلایی مشکی مشکی قهوه ای تیره...
مرسی.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام
باز کردم روکش رو مقاومت است سیاه هم شده یک سمتش ترکیده فقط رنگش رو نمیتونم درست بخونم:
مرسی.
درود
با کسب احازه ار استاد عالی قدر جناب مهندس امجدی که وارد بحث میشم
یکی از دوستان توی همین سایت راهنمایی کرده بود در مورد شناسایی مقاومتی که رنگهاش قابل تشخیص نیست
""من زمانی که از خواندن مقدار اهمی مقاوت عاجز میشم و نقشه ای از مدار ندارم متوسل میشم به ولوم به این صورت که یه ولوم با اهم بالا پیدا میکنم دوتا پایشو با سیم جای مقاومت قلع میکنم مدار رو وصل میکنم از طرفی هم ولوم را تا صفر بستم حالا خیلی اروم ولوم رو میچرخونم هر جا مدار راه افتاد استپ میکنم ولوم به دونه تکون از مدار خارج میکنم مقدار ولوم رو اندازه میگیرم حالا با اهمه به دست اومده مقاوت با وات مناسب که اینرو میتونی از جای تعبیه شده و دیگر مقاوت های روی برد بفهمی جای گزین میکنم در ضمن بهتره که از لامپ سری استفاده کنی که در صورت پیش امدن مشکل اسیب شدیدی به برد نخوره""
موفق باشید

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
مسیر ورودی برق را بررسی کنید احتمالا بعنوان فیوز عمل میکند چون ظاهرا در مسیر ورودی قرار دارد که اگر با برق ورودی سری باشد میتواند فیوز ویا مقاومت کاهنده باشد. که با دریافت دیتا شیت ای سی شاید بتوانید مقدار دقیق ان را پیدا کنید موفق باشید

آخرین ویرایش:

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
دوست عزیز یکی مقاومت ptc هست اونم که روکش داره .تصویرشو بزارید .واون ptc روی تمامی تغذیه های بدون ترانس کاهنده وجود دارد .میتونی استفاده کنید .احتمالا اون یکی هم مقاومت فیوزی هست .اهم بسیار پایینی دارد .در اینصورت در مدار حتما دیودی دچار سوختگی شده بشکل اتصال کوتاه شده .با دقت بررسی کنید .وپس از پایان حتما از برق کنترل کننده سری 110استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که اتصالی نباشه موفق باشید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط h_jal
سلام
مرسی.

احتمالا مقاومت اشاره شده شما 10 اهم است منتهی رنگ را برعکس نوشتی

بالا