آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تبديل پاور كامپيوتر به منبع تغذيه متغير ازمايشگاهي

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,515
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام استاد ببخشید من خواستم این پاور را به منبع 30 ولت تبدیل کنم اما ای سی از 3.3 و 5 و12 به عنوان فید بک استفاده میکند و اگر سیم وسط ثانویه را قطع کنم دیگر این ولتاژ ها را ندارم به نظر شما باید چکار کنم
نقشه مدار خود را پیوست کردم
مشاهده فایل‌پیوست ATX PC supplies with DR B2003.rar

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام
تغيير آن به 30 ولت مشكل نيست ولي اينكه فكر كني تمام قدرت پاور معطوف اين خروجي 30ولتي بشه نادرست است و بعضي المانهاي آن هم براي تحمل توان بالاتر لازمست حتما بهينه شوند.من قبلا براي پاور at اينكار را كردم ولي atx ها مدار يكساني ندارند و سخت تر است.در واقع آنچه يادم هست اينه كه با تغيير مقاومت فيدبك اصلي ولتاژ تمام خروجي هاي ديگر تا دو برابر ميتوتند تغيير كند ولي لازمست مقاومت فيدبك هر خروجي غير اصلي به error امپلي فاير آيسي tl494 يا مشابهش ميره را تغيير بدهي كه پاور با خروجي اين error امپلي خاموش نشه.موفق باشيد

tohidfilm

کاربر vip
کاربر
2011-04-06
13
38
سلام خدمت اساتید محترم
دوستان آیا امکان این وجود داره که وقتی از پاور جریان بالا میکشیم پاور خاموش نشه مثلا وقتی لامپ ماشین تست میکنم پاور اتماتیک قطع میشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام خدمت اساتید محترم
دوستان آیا امکان این وجود داره که وقتی از پاور جریان بالا میکشیم پاور خاموش نشه مثلا وقتی لامپ ماشین تست میکنم پاور اتماتیک قطع میشه

درود
یعنی وقتی جریان غیرمجاز میکشی دوست داری پاور بسوزه ؟
دراینصورت فکر کن سیستم پروتکت را حذف کردی و یکبار استفاده کردی و سوخت.

سپاس

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام
شايد منظورت فولدبك باشه.معمولا شارژرها اينطوري هستند.وقتي جريان بيشتر جريان نامي از منبع تغذيه بكشي ولتاژ تغيير كرده ( كم ميشه هر مقدار كمتري) ولي جريان به مقدار نامي ( معمولا بيشترين جريان) بار را تغذيه ميكنه و سيستم اتوپروتكت در مقابل اتصال كوتاه رخ نميده ( در واقع سيستم فولدبك بجاي آن داريم).در پاور كامپيوتر اين امكان با افزودن يك ترانزيستور و مقاومت (بنام Current-Boost Technique در ديتاشيت tl494 )را قيلا در يك شارژر ديده ام.ولي خودم اينكار را نكرده ام.

afshin_new2

کاربر vip
vip
کاربر
2013-09-12
113
183
سلام خدمت اساتید محترم.
منبع تغذیه بنده مدتیه که خراب شده.یک عدد پاور کامپیوتر بلا استفاده داشتم.خواستم ببینم میشه این پاور رو منبع تبدیل کرد یا خیر؟ای سی پاور هم tl494 هستش
f3fo_dsc_0039_thumb.jpg
[/URL][/IMG]

آخرین ویرایش:

mohammadmd

کاربر
2019-06-20
1
1
سلام میشه لطفا میشه به سلف L1 اشاره کنین که دقیقا در کجای مدار قرار دارد

amin.

کاربر vip
کاربر
2009-06-30
18
25
با سلام خدمت همه اساتید
من یه پاور گرین ۳۸۰ دارم میخواستم باهش منبع تغذیه بسازم اما زمانی که پایه یک ic از برد جدا میکنم پاور خاموش میشه فقط ولتاژ ۵ ولت استنبای دارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود

شماره آی سی چیه؟
چرا پایه ۱ را جدا میکنی؟
مبنای اقدام خود را اعلام کن

سپاس

بالا