آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تبديل پاور كامپيوتر به منبع تغذيه متغير ازمايشگاهي

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
عکس با کیفیت

پیوست‌ها

• 80.2 کیلوبایت بازدیدها: 850

زارع بیدکی

کاربر
2012-03-19
18
97
با تشکر از راهنمایی تون
حالا ساده ترین راه برای کاهش جریان چیه؟

دوست عزیز چیزی که به مصرف کننده تزریق میشه ولتاژه نه جریان فقط زمانی که مشکلی در وسیله شما پیش بیاد و اتصالی در مصرف کننده شما رخ بده خرابی به بار میاد که اونم بهترین راهش گذاشتن فیوز سر راه مصرف کننده هست

havin

کاربر vip
vip
کاربر
2013-10-07
47
141
کردستان
با سلام و عرض ادب
خدمت اساتید ارجمند من تا حالا 2و3تا پاور رو به منبع تغذیه متناوب 3و5و12 تبدیل کردم که مشکلی نداشته ولی الان یک پاور برام اوردن که بعد از گذاشتن پتانسیو متر برای ولتاز های مختلف تست کردم کل ولتاژها درست بود ولی باید موقع اتصال منفی و مثبت منبع تغذیه خاموش شود یا سویچ کند ولی این مدل منبع تغذیه همان طور جریان دارد لطفا راهنمایی فرمایید .
مدل پاور ELEGANCE p4_600w

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام و عرض ادب
خدمت اساتید ارجمند من تا حالا 2و3تا پاور رو به منبع تغذیه متناوب 3و5و12 تبدیل کردم که مشکلی نداشته ولی الان یک پاور برام اوردن که بعد از گذاشتن پتانسیو متر برای ولتاز های مختلف تست کردم کل ولتاژها درست بود ولی باید موقع اتصال منفی و مثبت منبع تغذیه خاموش شود یا سویچ کند ولی این مدل منبع تغذیه همان طور جریان دارد لطفا راهنمایی فرمایید .
مدل پاور ELEGANCE p4_600w

سلام
قطعا ولتاژهایی که شورت میکنید محدود کننده جریان را فعال نمیکنه بعنوان مثال اگر جریان غیرمجاز 20 آمپر باشه و جریان یکی از ولتاژها که در بدترین شرایط هم به 5 آمپر نرسه شورت کنید بدیهی است که محدود کننده جریان فعال نمیشه از طرفی محدود کننده جریان در پاور کامپیوتر همه ولتاژها را بررسی نمیکنه

البته تجربه زیادی در خصوص پاور کامپیوتر ندارم و ازآنجاکه اساتید مجرب مربوطه پست شما را ندیده اند و مدت زیادی بی پاسخ مانده اطلاعات ناچیز خود را تقدیم کردم ولی تصور میکنم همینطوره

اگر ابهامی باقی است و قانع نشدید با ذکر دلیل اعلام فرمایید

سپاس

آخرین ویرایش:

farrokh1988

کاربر
2014-05-21
1
3
دوستان عزیز لطفا یک نقشه از تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغزیه آزمایشگاهی در اختیار من قرار بدید. با این مشخصات: متغیر ولتاژ 0-12 و متغییر جریان 0-20 آمپر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
دوستان عزیز لطفا یک نقشه از تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغزیه آزمایشگاهی در اختیار من قرار بدید. با این مشخصات: متغیر ولتاژ 0-12 و متغییر جریان 0-20 آمپر

با سلام :
نیازی به ایجاد تاپیک جدید و تکراری نبود در همین بخش لینک زیر موجود هست ق.انین انجمن را مراعات کنید تا مشمول اعمال قوانین نشوید .
کلیک کنید : [hide]
[h=3] تبديل پاور كامپيوتر به منبع تغذيه متغير ازمايشگاهي[/h] [/hide]
موفق باشید .

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با تشکر از اساتید محترم. چند وقتیه که میخام یه منبع متغیر برا تعمیر لپ تاپ بخرم ولی به علت قیمت زیاد نتونستم. ایا با ساخت این منبع میتوان در تعمیر لپ تاپ استفاده کرد ؟مثلا با ولوم ها میشه 20 ولت و 6 امپر یا 19 ولت و 10 امپر رو ایجاد کرد؟ و از کجا بفهمیم چند ولت و امپر خروجی میده؟ میشه نمایشگر یا همون سگمنت برا نمایش وصل کنیم؟ با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
با تشکر از اساتید محترم. چند وقتیه که میخام یه منبع متغیر برا تعمیر لپ تاپ بخرم ولی به علت قیمت زیاد نتونستم. ایا با ساخت این منبع میتوان در تعمیر لپ تاپ استفاده کرد ؟مثلا با ولوم ها میشه 20 ولت و 6 امپر یا 19 ولت و 10 امپر رو ایجاد کرد؟ و از کجا بفهمیم چند ولت و امپر خروجی میده؟ میشه نمایشگر یا همون سگمنت برا نمایش وصل کنیم؟ با تشکر
با سلام :
البته ترفندهای این تاپیک برای ساخت و ساز نیست و صرفا برای اشنایی از قطعات و تغییرات لازم جهت اخذ ولتاژ و جریانهای مورد نیاز میباشند .
- برای تعمیر و شارژ لب تاپ منبع تغذیه ساده و کار امدی با همین عنوان در همین بخش اپلود شده است که مناسب درخواست شما میباشد .
اساسا برای هر منبع تغذیه ای میتوان یک امپر متر به همراه ولت متر دیجیتالی اضافه کرد که مدار جالب و کاملی با توضیحات و pcb و ... در همین بخش موجود میباشند .
موفق باشید .

behzad.m

کاربر
2013-11-28
5
14
با سلام خدمت استاد آقای رجبی عزیزوعرض تشکر از زحمات شما
میه سوالی داشتم از خدمتتون اینکه مقاومت0.06 10w کاراییش چیه ؟
اون مقاومت که هر دو طرفش به زمین متصله لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر مجدد

بالا