آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: داغ شدن بیش از حد cpu در مادربرد gigabyte GA-MS2l-S3

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام دوستان
مشکل این مادربرد gigabyte GA-MS2l-S3 اینه که سی پی یو amd x2 روی اون هنگام بازی بیش از حد داغ میشه و سیستم آف میکنه من بازی فوتبال pro evolution soccer رو تست کردم . در حالا عادی کار با ویندوز و یا نصب ویندوز هیچ مشکلی نداره ولی در حین انجام بازی بعد از چند دقیقه سی پی یو بیش از حد داغ میشه آلارم بایوس رو گذاشتم روی 90 درجه که شروع کرد حیت اجرای بازی بوق زده یعنی سی پی یو 90 درجه داغ شده !!! کم کم باید چایی درست کنم باهاش . کارهایی که به مغزم رسید :

1:تعویض پاور
2:تعویض فن سی پی پو
3:آپدیت بایوس با آخرین نسخه
4:تعویض خازن های اطراف سی پی یو
5: گذاشتن پنکه با آخرین درجه جلوی مادربرد
6: تعویض خمیر سیلیکون
7:طبق تجربه یکی از دوستان تعویض خمیر سیلیکون با خمیر دندان
8:تعویض ویندوز و نسخه بازی
...

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
والا منم با وجود احمقانه بودنش تست کردم چون دیگه راهی به ذهنم نرسید . شما چجوری می فهمید cpu نیم سوز شده ؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
دوست گرامی استفاده از خمیر دندان به داغ شدن CPU بیشتر شدت میده
اما داغ شدن CPU باید به نکاتی ریزی هم توجه کرد
اگه دقت کرده باشید توی تنظیمات بایوس یه گزینه ای هم هست که دور چرخش فن را نشون میده
اگه فن عیب داشته باشه چرخش فن از حد معمولی کمتره
باید در نظر داشته باشید توی تنظیمات بایوس میزان گرمای CPU و میزان چرخش فن باید رابطه مستقیم داشته باشند
لذل از فن درجه 1 و از خمیر سیلیکون مرغوب استفاده شود
Cpu هم کاملا تمیز کنید
ضمن اینکه اگه توی بازی دما میره باید در نطر داشت که شما بر فرض مثال وارد محیط بایوس شده و انجا مدتی صبر کنید و ببینید توی محیطی که CPU خیلی درگیر نیست هم دما بالا میره یا نه
با تشکر

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
خمیر سیلیکونهای قبلی رو کامل از روی cpu و هیت سینک پاک کن بعد خمیر جدید بزن چون تا حالا چند مورد برا من cpu اومده بود که از چسپ سیلیکون RTV حرارت بالا که نسوزه و خودش عایق حرارته استفاده کرده بودن که در این صورت cpu فاتحه...

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
درود
دوست گرامی استفاده از خمیر دندان به داغ شدن CPU بیشتر شدت میده
اما داغ شدن CPU باید به نکاتی ریزی هم توجه کرد
اگه دقت کرده باشید توی تنظیمات بایوس یه گزینه ای هم هست که دور چرخش فن را نشون میده
اگه فن عیب داشته باشه چرخش فن از حد معمولی کمتره
باید در نظر داشته باشید توی تنظیمات بایوس میزان گرمای CPU و میزان چرخش فن باید رابطه مستقیم داشته باشند
لذل از فن درجه 1 و از خمیر سیلیکون مرغوب استفاده شود
Cpu هم کاملا تمیز کنید
ضمن اینکه اگه توی بازی دما میره باید در نطر داشت که شما بر فرض مثال وارد محیط بایوس شده و انجا مدتی صبر کنید و ببینید توی محیطی که CPU خیلی درگیر نیست هم دما بالا میره یا نه
با تشکر
سلام دوست عزیز خدمتتون اول گفتم که توی محیط عادی ویندوز مثل بخش موزیک و غیره و حتی موقع نصب ویندوز هیچ مشکلی نداره تنظیمات بایوس رو هم چک کردم حتی فن رو هم روی حالت اتوماتیک گذاشتم که به تغییرات دما واکنش نشون میده

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
642
3,504
سلام
وارد بایوز شده و در محیط pc health ، دور گردش فن را ببینید که نبایستی از 2000 یا 2500 دور کمتر باشد و اگر در همین محیط بایوز ، گزینه smart دیدید آنرا disable کرده و نتیجه را اعلام نمائید.

بالا