آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل مدم d-link dsl-2520u

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
مودم d-link dsl-2520u که وقتی کلید پاور پشت رو میزنی فقط دو چراغ جلوی lan , status به صورت کم نور سبز رنگ چشمک میزنه . و هیچ حالت دیگه هم رخ نمیده . اگه میشه راهنمایی کنید . با تشکر

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
با سلام
ولتاژ آداپتور چک بشه-تمام سیمها از مدم جدا بشه فقط برق وصل باشه-ولتاژ آداپتور باید همونی باشه که روی لیبلش نوشته- در ضمن مدم چه مدت داره کار میکنه؟؟

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با منبع تغذیه امتحان کردم . روی لیبل مودم 5 ولت و 1 آمپر نوشته . وقتی منبع تغذیه رو میزنی و کلید پشت مودم رو میزنی . صدای بوق اتصال منبع تغذیه رو میده و هیچ چراغ ال ای دی جلو روشن نمیشه . قبلا با اداپتور 12 ولت امتحان کرده بودم که دو تا از چراغ ها چشمک میزدند . آداپتور 12 ولتی کدوم قسمت رو میتونه خراب کنه ؟

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
اگه رو لیبل 5ولت نوشته یعنی شما دو برابر و نیم بهش ولتاژ بیشتر از توانش اعمال کردی ابتدا با منبع یه ولتاژ 5ولت با توان محدود به نیاز دستگاه نه بیشتر مثال اگر دستگاه با 1امپر کار میکنه شما منبع رو یک امپر محدود کن اگه دستگاه بیشتر از این بکشه منبع اتصال کوتاه نشون میده بعد قطعات رو لمس کن ببین کدام داغ میکنه{بیشتر از انتظار رفتاری قطعه} ولی قاعدتآ باید به زنر ها رگلاتور ها و ترانزیستور های ابتدای مدار 5ولت اسیب زده باشه اگه مقاومت های اهم پایین تر از 100اهم داره تعویض کن اعلام نتیجه کن

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام وبا تشکر با 5 ولت و آمپر کمترا ز 1 امتحان کردم ولی باز هم صدای بوق میاد . نردیک ورودی برق یه آی سی 8 پایه به مدل ap 34063 است روش تست اون رو میتونی برام بنویسی .

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست عزیز روش تست ای سی اینه که دیتا شیت ای سی رو از اینترنت پیدا کن و طبق اون ببین ولتاژ هایی که باید داشته باشه رو داره یا نه از نظر شورتی هم چکش کن اگه داشت درش بیار ببین برد بازم شورتی داره یا نه شرمنده من چون این ای سی رو نمیشناسم روش دیگه ی نمیتونم بهت بگم بازم اساتید انشآ آلله یاری میکنند تا دوست عزیزمان به نتیجه برسه

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
احتمالا همون ic خراب شده و خازن ها رو هم از لحاظ ظاهری چک کنید.
ضمنا در صورت امکان عکسی از برد قرار بدید تا دوستات بیشتر بتونن راهنمایی کنن .
موفق باشید

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با تشکر توی مدار تو قسمت فیش ورودی مثبت و منفی برق شورتی داره که هر دو به پایه های 1 و 4 آی سی شورتی داره . خواستم آی سی رو عوض کنم . برای خرید این آی سی به بازار که رفتم . آی سی با این اندازه پیدا نکردم یعنی دو برابر این آی سی هیت که فزوشنده میگه میخوره . ولی نمیشه تومدار لحیم کاری کرد . خیلی بزرگه . چکار کنم .:

بالا