آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قطع نکردن تصویر و زنگ نخوردن گوشی ایفون رنگی تابا مدل1040c

افشین سالاری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-09-16
750
4,512
بندر عباس.
سلام دوستان دو گوشی ایفون تابا مدل 1040 برام اوردن که صدا از پنل پایین با بالا نمی امد که با تست گوشی و پنل متوجه شدم که پنل دم در مشکل ندارد و گوشی رو که باز کردم همه قطعات را چک کردم همه چیز سالم بود بعد کلید قطع کن شاسی رو از پشت بورد سه پایه سمت چپ ان رو به هم جمپر کردم مشکل حل شد ...ولی گوشی دومی که زدم به برق دیدم که تصویر میاد ولی وقتی که گوشی رو میزاری تصویر قطع نمی کنه و خود کلید شاسی رو عوض کردم ولی بازم جواب نداد وقتی که زنگ هم میزنی صدای زنگ در گوشی نمیخوره ولی با جمپر کردن شاسی از سمت چپ صدای رفت و برگشت از گوشی به پنل حل شد ولی وقتی زیاد دقت کردم دیدم که یک مقاومت اس ام دی با خازن اس ام دی یک قطره سیم لحیم روی ان دو ریخته بود و جکمپر شده بود که من هم ان رو برداشتم ولی عیب هنوز پا برجاست ....با گذاشتن گوشی تصویر قطع نمیشه شاسی هم سالم است 28092013295.jpg20131028339.jpg

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
مسیر سویچ تصویر تراتزیستور tip 127 و یک ترانزیستور منفی دیگر که وصل می باشد به این تراتزیستور را چک کنید
درضمن ایا الان مشکل زنگ خوردن برطرف شد

افشین سالاری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-09-16
750
4,512
بندر عباس.
مسیر سویچ تصویر تراتزیستور tip 127 و یک ترانزیستور منفی دیگر که وصل می باشد به این تراتزیستور را چک کنید
درضمن ایا الان مشکل زنگ خوردن برطرف شد

سلام دوست عزیز با جمپر کردن سوکت قطع کن مشکل صدا حل شد .ولی وقتی که گوشی میزاری تصویر قطع نمیشه زنگ هم نمی خوره با تشکر

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,500
ابتدا کلید هوک را با یک کلید سالم ومطمئن تعویض کنید وبعد توصیه دوست گرامی اقای اسدی را عملی کرده ترانزیستور سوئچ والمان های مربوط به این مسیر بررسی شود احتمالا با اتصال کوتاه قلع در مدار ترانزیستور سویچ عمل نمیکند

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوستان دو گوشی ایفون تابا مدل 1040 برام اوردن که صدا از پنل پایین با بالا نمی امد که با تست گوشی و پنل متوجه شدم که پنل دم در مشکل ندارد و گوشی رو که باز کردم همه قطعات را چک کردم همه چیز سالم بود بعد کلید قطع کن شاسی رو از پشت بورد سه پایه سمت چپ ان رو به هم جمپر کردم مشکل حل شد ...ولی گوشی دومی که زدم به برق دیدم که تصویر میاد ولی وقتی که گوشی رو میزاری تصویر قطع نمی کنه و خود کلید شاسی رو عوض کردم ولی بازم جواب نداد وقتی که زنگ هم میزنی صدای زنگ در گوشی نمیخوره ولی با جمپر کردن شاسی از سمت چپ صدای رفت و برگشت از گوشی به پنل حل شد ولی وقتی زیاد دقت کردم دیدم که یک مقاومت اس ام دی با خازن اس ام دی یک قطره سیم لحیم روی ان دو ریخته بود و جکمپر شده بود که من هم ان رو برداشتم ولی عیب هنوز پا برجاست ....با گذاشتن گوشی تصویر قطع نمیشه شاسی هم سالم استمشاهده فایل‌پیوست 77666مشاهده فایل‌پیوست 77667
سلام
دوست عزیز بالاخره مشکل شما حل شد ، اگر نتیجه گرفتید در خصوص چگونگی رفع عیب اطلاع رسانی فرمائید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم از تجربه شما استفاده کنیم

بالا