آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قاطی کردن بعضی مواقع میکر AVR

arshad256

کاربر vip
vip
کاربر
2009-12-17
212
1,241
با سلام
بنده با میکرو AVR مداری با چند رله طراحی کردم که چند موتور 220 ولت رو کنترل میکنه در ضمن از کریستال داخلی میکرو استفاده میکنم برنامه درست عمل می کنه و لی گاهی تا یه مراحلی درست میره ولی در وسط کار دیگه ادامه نمیده و برنامه ناقص متوقف میشه یا در مرحله ای گیر میکنه مثلا موتور رو خاموش نمیکنه مشکل از چی می تونه باشه؟

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
با سلام
بنده با میکرو AVR مداری با چند رله طراحی کردم که چند موتور 220 ولت رو کنترل میکنه در ضمن از کریستال داخلی میکرو استفاده میکنم برنامه درست عمل می کنه و لی گاهی تا یه مراحلی درست میره ولی در وسط کار دیگه ادامه نمیده و برنامه ناقص متوقف میشه یا در مرحله ای گیر میکنه مثلا موتور رو خاموش نمیکنه مشکل از چی می تونه باشه؟

سلام
دوست عزیز متاسفانه AVR اگه نتونی مدار مناسب و فی لتر مناسب (خازن های قسمت تغذیه و ...)براش طراحی کنی . در کار های صنعتی که پا را زیت زیادی دارن با مشکل مواجه میشه .

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام

با سلام.

ميكرو را تا حد امكان از رله ها و موتورها دورتر قرار دهيد.
در تغذيه ميكرو حتما از سلف و خازن جهت *****ينگ استفاده كنيد.
ميكرو را در يك جعبه فلزي كه بدنه ان به گراند وصل است قرار دهيد.
از كريستال خارجي استفاده كنيد.
پايه هاي استفاده نشده را رها نكنيد و به تغذيه يا زمين مدار متصل كنيد.
براي راه اندازه رله توسط ميكرو از اوپتوكوپلر استفاده كنيد.

نكته: اگر تغذيه ميكرو صاف و پايدار باشد 70% مشكلات شما حل ميشود.

با تشكر.

دکتر احسان

کاربر
2012-03-08
107
2,745
همدان
با سلام

سلام
فایل تکست برنامه رو از اول تا اخر بگذارید تا بررسیش کنم.به احتمال زیاد مشکل از برنامهس.اگه هم از برنامه نباشه می تونید از تایمر نگهبان watch dog به صورت درست استفاده کنید.

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
من این مشکل را داشتم شما باید تغذیه رله را از تغذیه میکرو جدا کنید

بالا