آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تعمیرکاران کامپیوتر جواب بدهند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
با درود بی پایان بر همه
بد نبود این همه پرسی گذاشته بشه که دوستان از نظرات بقیه مطلع بشوند
شاید این مشکل برای همه اتفاق افتاده باشه که سیستمی را برای بر فرص نصب ویندوز اورده باشند
پیش شما و زمان تحویل از مشتری جلوی مشتری سیستم سالم تحویل گرفتید( روشن می شده و ویندوزش کند شده بوده)
اما زمانی که خواستید مشغول کار بشوید
متوجه بشید که فرضا مادربردش سوخت یا یکی از قطعات اصلبش و گران قیمتش (توی محل کار شما) یا اطلاعات هاردش که مشتری فوق العاده روی اطلاعاتش تاکید داشته همه اطلاعات پاک شده یا درایوها شناسایی نمیشه
شما چه عکس العملی نشون میدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شایان ذکر است که تخصص شما در مورد تعمیر اون قطعه صدق نمکینه و در زمینه دیگه ای تخصص دارید.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با درود بی پایان بر همه
شاید این مشکل برای همه اتفاق افتاده باشه که سیستمی را برای بر فرص نصب ویندوز اورده باشند
پیش شما و زمان تحویل از مشتری جلوی مشتری سیستم سالم تحویل گرفتید( روشن می شده و ویندوزش کند شده بوده)
متوجه بشید که فرضا مادربردش سوخت یا یکی از قطعات اصلبش و گران قیمتش (توی محل کار شما) یا اطلاعات هاردش که مشتری فوق العاده روی اطلاعاتش تاکید داشته همه اطلاعات پاک شده یا درایوها شناسایی نمیشه
شایان ذکر است که تخصص شما در مورد تعمیر اون قطعه صدق نمکینه و در زمینه دیگه ای تخصص دارید.

دوست عزیز اون دیگه بدشانسی تعمیرکار هست و باید خسارت بده

با تشکر

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با درود بی پایان بر همه

به نام خدا
اونجا هست که به خودم میگم
بیا اینم از شغل ما
یدونه هم میزنم رو پیشونیم میگم اه !!!!!!!

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
دوست خوبم سوالتون عجیب بنظرم اومد .اخه مگه ممکن میشه .البته منظورتون رو نمیدونم .ولی اگر سوال هست پاسخی ندارم. ولی اگر پیشنهاد هست .اون هم در بخش خودش قابل طرح هست.چه کمکی در این مورد در واقع خاص میشه کرد.شبیح به بیست سوالی هست .موفق باشید

نفس خوجه

کاربر vip
کاربر
تا به حال یادم نمیادش چنین اتفاقی افتاده باشه که خیلی حاد هم باشه... اما شده مثلا یکی از درایوهارو اشتباهی فرمت کرده باشیم که اونم دوستانه بین ما و مشتری حل شده... البته یه بار گرافیک مشتری که وصل به سیستم خودم بودش بر اثر اتصالی سوختش که اونم واسه دوستم بودش... در کل خیلی سخته ...

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
آره زیاد ، تا دلت بخواد

من از اینطور اتفاقا برام افتاده

مثلا چند سال پیش که تو کار موبایل بودم یه N73 برام آوردن که از بلندی افتاده بود و قابش شکسته بود صاحبشم چند وقت قبل جای دیگه برده بود و ظاهرا مطلع بود که ایراد حل نشدنی داره

ما هم از همه جا بیخبر برداشتیم و قابشو عوض کردیم و موقع تست نهایی گوشی در حضور مشتری روشن نشد :212:

بش گفتم برو فردا بیا ، متوجه شدم که با فشار بروی برد روشن میشه ماهم یه ریهات از CPU کردیم و کلا دیگه روشن نشد و با برداشتن چیپ متوجه شدم که پایه ها از روی برد کنده شدن

صاحب مال آدم عوضی و بی منطق و ماله مردم خوری بود و 2 هفته اعصاب مارو ریخت به هم و تازه با اعصاب خوردی و بدون تاوان دادن ردش کردیم رفت

ولی کلا پیش میاد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
متاسفانه ، در شغل ما خیلی مشکلات وجود دارد این هم یکی از مشکلات است و به خاطر این است که بیشتر افراد به تعمیرکاران اعتماد ندارند
به خاطر اینکه بعضی از تعمیرکاران برای بالا بردن سطح کاری خود ، جلوی مشتری شروع به تخریب همکار دیگر میکند و یا همکاری با جان و دل کار نمیکند و یا با دقت تعمیر انجام نمیدهد و یا . . . و کار را خراب میکند و این امر باعث میشود به مرور تمام همکاران و تعمیرکاران زیر سوال بروند مثلا اگر قطعه ای تعمیر کنند و 1 سال بعد جای دیگر آن قطعه خراب شود مشتری مقصر را تعمیرکار میداند
ولی به نظرم مهم ترین اصل ،تخریب کردن همکار است تخریب کردن همکار به هر صورتی باعث میشود خودمان زیر سوال برویم و دیگر مشتری به حرف ما اطمینان نکند حالا ما هر چه به مشتری توضیح دهیم که مقصر ما نیستیم و این مشکل از قطعه شما بود که این اتفاق افتاد و از شانس بد ما این اتفاق در دفتر کار ما افتاده است قبول نمیکند
ما باید شروع به فرهنگ سازی کنیم و از همکاران حمایت کنیم
حالا اگر هم در محیط کار قطعه ای به هر دلیلی از بین رفت میشود با درایت حل کرد در این جا فقط فکر و عکس العمل صحیح کمک میکند تا موضوع را به نحو مفید خاتمه داد و مشتری هم دلگیر نشود
موفق باشید

manhant

کاربر
2009-07-01
107
591
فکر کنم اون روز یکی از روزهایی هست که باید روی صندلی کارت لم بدی و دو تا پاتو روی میز بزاری روی هم و یه س .... بکشی و بگی حالا باید چیکارش کنم.:nevreness:

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
با درود بی پایان بر همه

با سلام قسمت آخر نوشته شما رو متوجه نشدم ، ولی بارها این اتفاق افتاده و به خودم گفتم دیگه این کار رو جمع میکنم و میرم ؟؟؟ .. کارهارو میکنم ، اما نشود صبح به خودم آمدم دیدم دارم کار بعدی رو تحویل میگیرم ، وحالا چکار میکنم ؟ 85% کارهارو میخرم و بعداز تعمیر می فروشم ، یکی از دوستان دلسوزم گفت کار شما خودش خودشو میخوره و برای همینه بیشتر تعمیرکارا کمترین دارایی رو دارند ، ازخدا برای هممون آرامش میخوام . انشاالله

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا