آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست رطوبت سنج با مدار فرمان وخروجی پله ای

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
شیر موتوری با مارک هانیول دارم که قابلیت این رو داره که مثلاً به ولوم 135اهم متصل بشه و مقدار باز شدن شیر رو با ولوم کنترل کنیم.آیا رطوبت سنجی وجود داره که بشه بهش تعریف کرد که اگه رطوبت به مثلاً80%رسیدخروجیش یه مقاومت 135اهم باشه و اگه کمتر از 80%شد به صورت پله ای این مقاومت کم بشه که در نتیجه به شیر موتوری فرمان بده که به تدریج باز یا بسته بشه.چیزی که تو ذهن بنده هست دستگاه دیجیتالی هست مثل ترموستاتهایی که تو انجمن با picساخته شدن بشه با یه سنسور معمولی و یه مدار واسطه این کار رو انجام داد.دستگاهی باشه که مثلاًسون سگمنت یا ال سی دی داشته باشه و سنسور رطوبت فراوان تو بازار روش نصب بشه و با تنظیماتی براش بشه تعریف کرد که مثلاًرطوبت مورد نظر 80درصده اگه رطوبت به کمتر از80درصد رسید به صورت پله ای در خروجی فرمان مقاومتی بده مثلاًبا روطوبت 77%مقاومت 125اهم و به ازای هر مثلاً3درصد کاهش رطوبت مقاومت به صورت پله ای 10اهم کاهش پیداکنه تا این که مقاومت به صفربرسه.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
عکس این شیر موتوری و کاتالوگ و توضیحاتش در پست زیر موجود است
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=43689

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام
شیر موتوری با مارک هانیول دارم که قابلیت این رو داره که مثلاً به ولوم 135اهم متصل بشه و مقدار باز شدن شیر رو با ولوم کنترل کنیم.آیا رطوبت سنجی وجود داره که بشه بهش تعریف کرد که اگه رطوبت به مثلاً80%رسیدخروجیش یه مقاومت 135اهم باشه و اگه کمتر از 80%شد به صورت پله ای این مقاومت کم بشه که در نتیجه به شیر موتوری فرمان بده که به تدریج باز یا بسته بشه.چیزی که تو ذهن بنده هست دستگاه دیجیتالی هست مثل ترموستاتهایی که تو انجمن با picساخته شدن بشه با یه سنسور معمولی و یه مدار واسطه این کار رو انجام داد.دستگاهی باشه که مثلاًسون سگمنت یا ال سی دی داشته باشه و سنسور رطوبت فراوان تو بازار روش نصب بشه و با تنظیماتی براش بشه تعریف کرد که مثلاًرطوبت مورد نظر 80درصده اگه رطوبت به کمتر از80درصد رسید به صورت پله ای در خروجی فرمان مقاومتی بده مثلاًبا روطوبت 77%مقاومت 125اهم و به ازای هر مثلاً3درصد کاهش رطوبت مقاومت به صورت پله ای 10اهم کاهش پیداکنه تا این که مقاومت به صفربرسه.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
عکس این شیر موتوری و کاتالوگ و توضیحاتش در پست زیر موجود است
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=43689
با سلام :
یکی از بهتیرن گزینه انتخاب برای نیاز شما سنسور مدل DHT11 می باشد این سنسور با ولتاژ 3.5 الی 5.5 ولت تغذیه خروجی متناسب با دمای میزان رطوبتی جریانی از 0.02 میلی الی یک میلی امپر را در خروجی خود تحویل میدهد در صورتیکه نیاز داشتین که تعییرات این میزان توسط یک نمایشگر ال سی دی هم نشان داده شود مدار جانبی نیز به همراه ان { مونتاژ شده } سنسور کامل هم روانه بازار تجارتی شده و موجود هست در فایل ضمیمه میتونید دیتا شیت و شماتیک مدار جانبی را مشاهده کنید :

دانلود : [hide] مشاهده فایل‌پیوست DHT.rarمشاهده فایل‌پیوست 77460 DHT-11-wiring.png[/hide]
موفق باشید .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام :
یکی از بهتیرن گزینه انتخاب برای نیاز شما سنسور مدل DHT11 می باشد این سنسور با ولتاژ 3.5 الی 5.5 ولت تغذیه خروجی متناسب با دمای میزان رطوبتی جریانی از 0.02 میلی الی یک میلی امپر را در خروجی خود تحویل میدهد در صورتیکه نیاز داشتین که تعییرات این میزان توسط یک نمایشگر ال سی دی هم نشان داده شود مدار جانبی نیز به همراه ان { مونتاژ شده } سنسور کامل هم روانه بازار تجارتی شده و موجود هست در فایل ضمیمه میتونید دیتا شیت و شماتیک مدار جانبی را مشاهده کنید :

دانلود : hidden content may not be quoted
موفق باشید .

با سلام وتشکر از توجه شما
استاد عزیز مدار برای بنده کمی گنگ هست احساس میکنم قطعات کاملاًمعرفی نشده است.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام وتشکر از توجه شما
استاد عزیز مدار برای بنده کمی گنگ هست احساس میکنم قطعات کاملاًمعرفی نشده است.
با سلام :
اگر فقط به خود سنسور اکتفا کنید که مشکلی ندارید و بعد از تهیه سنسور ازچهار سیم ان یکی بلا استفاده و سه تای بقیه بجای پتانیسومتر { ولوم } طرح قبلی تون وصل میکنید و تمام .
در صورتیکه بخواهید تغییرات در در ال سی دی نیز مشاهده کنید باید مدار با سنسور کاملش را ابتیاع کنید ... تا اونجایی بنده مطلع شدم قطعات روی برد فوق انحصاری بوده به سفارش شرکت سازنده تولید شده و متاسفانه هیچگونه اطلاعات اضافی گیرم نیومد و جبرا به همون عکسها اکتفا کردم قطعا در صورتیکه به اطلاعات جدید ی دسترس شد حتما در ادامه تاپیک در خدمتون خواهم بود به همراه مدارومونتاژ شده و کامل این سنسور یک سی دی حاوی دستورالعمل های اضافی و بکار گیری و کنترل این سنسور با پی سی { کامپیوتر }نیز ارایه شده است احتمالا در صورت خرید کامل به اطلاعات اضافی و منبع خوبی در سی دی فوق میتوان دست یافت .
این سنسور خازنی هستش و فکر کنم با ابتکار خود میتوان مدار بهتری نیز برای جایگزین مدار اصلی نمود که لازمه اش دسترس داشتن سنسور وکار بیشتر میباشد .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.
بالا