آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تفاوت فایل4Mb بایوس روی لپ تاپ با فایل 2Mb که در سایت موجود هست چیه ؟؟؟؟

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
با سلام دوستان من در لپ تابهای ایسوس وقتی از بایوس بکاپ میگیرم فایل 4Mb هست ولی در سایت ایسوز و اینجا همه فایلها 2Mb هستن و وقتی این فایل رو با پروگرمر میزنم روی ایسی دیگه روشن نمیشه لپ تاپ یا تصویر نداره.
حالا میخوام بدونم این فایل 4Mb رو از کجا باید دانلود کرد یا اینکه باید چجوری درست کنم ؟؟
هر چی بایوس لپ تاپ ایسوس تا حالا بکاپ گرفتم 4Mb بوده ولی تو اینجا و سایت ایسوس 2Mb هستش ؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

alireza_mhd

کاربر
2009-11-05
1
3
عزیزم اون 2mg که نیست مخصوص لپ تاپ شماست و حاوی اطلاعات خاصی مثل بوت کد IO , و serial , .. .
الان اکثر برند ها برای جلوگیری از دستکاری در خارج از نمایندگی ها و مسایل امنیتی از این تکنیک استفاده می کنن و به هیچ وجه قابل دریافت از سایت نیست.

یا باید از روی یه دسگاه هم مدل دیگه کپی کنی که اون وقت سریال و بعضی چیزای دیگت عوض میشه یا اگه دوست داشتی با email من تماس بگیر.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
alireza_mhd دقیقا درست میگن
وقتی شما از بایوس سالم بکاپ میگیرید تمام اطلاعات بایوس ذخیره میشه
اما فایلهایی که از سایت دانلود میشه فقط حاوی اطلاعات اصلی و Base بایوسه
و نیاز به تمام اطلاعات نیست
در صورتی که بایوس پروگرام بشه و تصویر نده اشکال از جای دیگه هست

آخرین ویرایش:

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
alireza_mhd دقیقا درست میگن
وقتی شما از بایوس سالم بکاپ میگیرید تمام اطلاعات بایوس ذخیره میشه
اما فایلهایی که از سایت دانلود میشه فقط حاوی اطلاعات اصلی و Base بایوسه
و نیاز به تمام اطلاعات نیست
در صورتی که بایوس پروگرام بشه و تصویر نده اشکال از جای دیگه هست

دوست عزیز اتفاقا برعکس ، اون فایلهای با حجم کمتر فقط حاوی اطلاعاتی برای آپدیت هستند و فایل اصلی فقط بر روی بایوس اولیه که از کارخانه روی چیپ رایت می شه وجود داره و تهنا راه باقی مونده استفاده از فایلهای read شده از روی لپ تاپ سالم هست.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
بنده فکر میکنم فرمایش شما دو مهندس گرامی جناب taer و سخی پور هر دو درست است فقط نحوه بیان متفاوت است
البته این موضوع کمی طولانی است و باید بیشتر بررسی شود البته اون 2 مگ فایل هم حاوی اطلاعات مهمی است .
این موضوع را همکاران هم باید مد نظر بگیرند که اگر وسط آپدیت به هر نحوی لپ تاپ خاموش شود یا هنگ و ریست کند سیستم دیگر لود نمیشود و بایوس حتما باید با پروگرامر ، پروگرام شود
پایدار باشید

بالا