آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

هنک کردن p41t-d3 در حین نصب ویندوز

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
شما یه بار امتحان کنید
ببنید با فلاش مموری میشه ویندوز نصب کرد؟

ممنون یه فلش بوتیبل ساختم که هم سون هم اکس پی و لینوکس و هایرن بوت دیسک ریستور ادیشن رو دارم
با هیچکدوم کار نکرد فقط با لینوکس لایو رفت!!!

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام
خیلی گشتم همچین موردی دو تا بود که زیاد دقیق نبودن
اصل مطلب
یه مین گیگابایت p41t-d3 هست که وقتی میخواد بره تو ویندوز یعنی جای که ارم ویندوز هست قبل از صحفه خوش امد گوشی درحال لود هنگ میکنه برای نصب هم میفرستم در starting windows قبل از انتخاب درایور ها گیر میکنه و کیبورد سه چراغ میشه و خاموش میشه کلا سویچرم هنگ میکنه و رو اون صحفه هنگ میکنه و ویندوز رو نمیتونم نصب کنم
کارهایی که کردم
هارد رو بدسکتور گرفتم که هیچی نداشت
فرمت سطح پایین
تعویض انواع دیسک های ویندوز اعم از تازه و 8 7 اکس پی لایو ... همه هنگ میکرد
رم عوض و تست هم شد
گرافیک هم همینطور
مین یه بار تمیز شده کاملا
سی پی یو عوض و یه بار خمیر زده شده
سی پی یو رو اورکلاک کردم نشد
بایوس رو هم اپ کردم این مادربورد این ورژنش فقط یه دونه بایوس داشت هم بکاپ و هم اصلی رو اپدیت کردم
هارد رو تعویض کردم
جالبی این مشکل اینه که بدونه هارد هم میزارم واسه نصب ویندوز در همون استارت گیر و هنگ میکنه
درحالی که چندبار با قطعات خودش و قطعات خودم تو لینوکس لایو رفتم!!!
مشتری یه بار گفت(دوستش گفت) که مودم دایل اپ رو دراورده و جا زده فکر کنم اینطوری شده!
دیگه نمیدونم با روشنی این کار رور کرده یا خاموشی
خدایش موندم دیگه چیکار کنم
با سپاس

با سلام خدمت دوست گرامی
این مشکل ممکن است از رم باشد چون بنده هم چنین مشکلی داشتم
وقتی یکی از رمهای مادر برد را تعویض کردم مشکل حل شد

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام.
من هم همین مورد رو داشتم و هنوز هم این مین رو نگه داشتم کل کارهای که شما انجام دادین رو انجام دادم حتی خازن ها رو هم تعویض کردم نشد بعد اتفاقی دستم به یکی از سلفهایی که vcore رو هدایت می کرد خورد...
عجیب گرم شده بود+دو تا از فتهای نزدیکش مشابهشونم نذاشتم شانسی از رو یه مین اوراق برداشتم زدم مشکل حل شد ولی باز خود فتها یه کم غیر معمولی گرم میشن اگر راهی به نظرتون میرسه بهم که بگید که دیگه پست جدید هم باز نکنم.
با تشکر از همه.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
با سلام خدمت دوست گرامی
این مشکل ممکن است از رم باشد چون بنده هم چنین مشکلی داشتم
وقتی یکی از رمهای مادر برد را تعویض کردم مشکل حل شد
سلام
بنده عرض کردم رم رو عوض کردم اونم چندتا
بازم ممنون از توجه تون
سلام.
من هم همین مورد رو داشتم و هنوز هم این مین رو نگه داشتم کل کارهای که شما انجام دادین رو انجام دادم حتی خازن ها رو هم تعویض کردم نشد بعد اتفاقی دستم به یکی از سلفهایی که vcore رو هدایت می کرد خورد...
عجیب گرم شده بود+دو تا از فتهای نزدیکش مشابهشونم نذاشتم شانسی از رو یه مین اوراق برداشتم زدم مشکل حل شد ولی باز خود فتها یه کم غیر معمولی گرم میشن اگر راهی به نظرتون میرسه بهم که بگید که دیگه پست جدید هم باز نکنم.
با تشکر از همه.

ممنون دوست عزیز
تست میشه ببینم چی میشه انشالله درست بشه
از توجه شما عزیزان واقعاممنونم

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
درستش کردم
خوشبختانه امروز یادم افتاد که پورتهای مینبورد رو غیرفعال نکردم قبلا یه مشکل این چنینی فکر کنم یه 945 بودکه شبکه اش مشکل داشت به محض وصل شدن کابل به کارت شبکه سیستم هنگ میکرد
به ترتبیت اول کل پورتهای یو اس بی پارال کارت شبکه .. رو غیرفعال کردم درست شد بعد به ترتیب فعالشون کردم تا رسیدم به کارت شبکه
الان خوشبختانه درست شد
از شما همکاران و دوستان عزیز که منو یاری کردید سپاس گذارم

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
درستش کردم
خوشبختانه امروز یادم افتاد که پورتهای مینبورد رو غیرفعال نکردم قبلا یه مشکل این چنینی فکر کنم یه 945 بودکه شبکه اش مشکل داشت به محض وصل شدن کابل به کارت شبکه سیستم هنگ میکرد
به ترتبیت اول کل پورتهای یو اس بی پارال کارت شبکه .. رو غیرفعال کردم درست شد بعد به ترتیب فعالشون کردم تا رسیدم به کارت شبکه
الان خوشبختانه درست شد
از شما همکاران و دوستان عزیز که منو یاری کردید سپاس گذارم
ممنون وخسته نباشی ، ازشما بابت به اشتراک گذاشتن این تجربه تشکرمیکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khelane
بالا