آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نقشه مدار که تولید موج سوزنی قابل کنتر ل باشه

electeropars

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-23
586
2,036
با سلام
من یک مداری نیاز دارم که تولید موج سوزنی کنه برای روشن کردن تریستور 1000 امپری که با 4 عد د تریستور بتونم ترانس جوش را از صفر تا 30 ولت دی سی را تولید کنه برای استارت خودرو ها
ضمنن باید توان این موج سوزنی بتونه ترستور 1000 امپری را روشن کنه خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

j

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام
من یک مداری نیاز دارم که تولید موج سوزنی کنه برای روشن کردن تریستور 1000 امپری که با 4 عد د تریستور بتونم ترانس جوش را از صفر تا 30 ولت دی سی را تولید کنه برای استارت خودرو ها
ضمنن باید توان این موج سوزنی بتونه ترستور 1000 امپری را روشن کنه خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید
با سلام :

راحت تر بگو چی میخواهی ؟؟ چرا 4 تریستور ؟؟؟؟ اگر تکفاز کارکنی دو تا تریستور برای هر ولت و امپری کافیست و برای سه فاز هم سه یا شش عدد نیاز دارید .
- این درسته که تریستور برای تحریک گیت به پالس سوزنی نیاز داره اما زمانی به این پالس نیاز داریم که بخواهیم در زمان مشخصی تریستور را هدایت کنیم .
برای استارت خودرو ؟؟؟ استارت خودرو برای کار با چنین منابعی ساخته نشده { نمیگم طرح مدارش امکان پذیر نیست اما در بکارگیری نتیجه ای نمیگیرید و متحمل خسارت میشوید }
چرا با ترانس جوش انهم از صفر الی 30 ولت برای استارت خودرو واین کدام استارت خودرو هستش که از صفر تا 30 ولت انهم با {به درخواست خودتون } 4000 امپر !!!! .
این حرفای قلمبه سلمبه را بزارید کنار و راحت تر بگید که چی میخواهید و قرار است این مدار درخواستی چه کاری براتون انجام بدهد و چی موجود دارید ؟؟
چند روزپیش هم همین درخواست را داده بودید { بلا محل } .... در تایپ متن درخواست توجه بیشتری کنید و واضحتر و توضیح بیشتری بزارید تا در خدمتون باشیم .
موفق باشید .

electeropars

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-23
586
2,036
خیلی متشکرم از فر مایشات شما
من به خاطر موجود بودن قطعات مثل ترانس جوش و تریستور های موجود در انبارم
این کار را میخوام انجام بدم
ضمنن قبلان به خاطر داشتن ترانس سه فازه از 6 تریستور استفاده کردم به خاطر اینکه ولتاژ کاملا دی سی داشته باشم
ولی اما حالا ترانس دو فاز دارم خروجیش 30 ولته و میخوام استارتر بسازم برای ماشین ها که برق 12 و بعضی ها هم برق 24 دارند
در زمستون استارت بشند
ومن احتیاج به یک مداری دارم که تولید موج سوزنی کنه که از 0 تا 180 درجه بشه کنترل کرد
اگر شما این مدار را دارید
میتونید کمکم کنید
متشکرم

electeropars

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-23
586
2,036
با سلام
قربان من این مدار را طراحی کردم وقتی موج مربعی قابل کنترل باشه بعد به وسیله ترانس پالس سوزنی میشه یعنی با استفاده از مشتق گیری به شکل سوزنی در میاد
الان من یه مشکل دارم که میخوام تریستوری را روشن کنم که موجود دارم ولی به خاطر بالا بودن جریان گیت این تریستور دیسکی ولتاژ سوزنی من توانایی نداره تریستور را روشن کنه . وقتی وصل میشه به تریستور ولتاژ خیلی افت میکنه . ولی یه جور تریستور دیگه را جواب میده . مقاومت گیت و کاتد تریستوری که جواب میده 45 اهمه ولی تریستوری که روشن نمیشه با این ولتاژ 10 اهمه .
ولتاژ ورودی به ترانزیستور سویچ را از 12 ولت تا 40 ولت هم بدم ولی فایده نداشته فقط باعث گرم شدن و سوختن المان شده
من میخوام توان ولتاژ سوزنی بوجود آورده را زیاد کنم لطفا راهنمایی فر مایید

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
درود
تریستورهاتون روسی هستن؟
امکانش هست عکسی از تریستور و شماره روش بزارین؟
سپاس
بدرود

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
خیلی متشکرم از فر مایشات شما
من به خاطر موجود بودن قطعات مثل ترانس جوش و تریستور های موجود در انبارم
این کار را میخوام انجام بدم
ضمنن قبلان به خاطر داشتن ترانس سه فازه از 6 تریستور استفاده کردم به خاطر اینکه ولتاژ کاملا دی سی داشته باشم
ولی اما حالا ترانس دو فاز دارم خروجیش 30 ولته و میخوام استارتر بسازم برای ماشین ها که برق 12 و بعضی ها هم برق 24 دارند
در زمستون استارت بشند
ومن احتیاج به یک مداری دارم که تولید موج سوزنی کنه که از 0 تا 180 درجه بشه کنترل کرد
اگر شما این مدار را دارید
میتونید کمکم کنید
متشکرم
با سلام :
مداری ساده واسه کنترل تریستور ترانسفرمرهای صنعتی جوشکاری قبلا طراحی کرده ام که سالها بدون مشکلی در حال کار میباشد تقدیم میکنم .
تشریح و اصول کار مدار را هم باختصار :
یک ترانس کاهنده حدود 100 واتی با ورودی 380 یا 220 ولت و با خروجی دوگانه : الف : 7.5 × 2 سه سیمه و ب : 24 ولت سه سیمه که 7.5 ها برای تهیه فرکانس مرجع از 50 هرتز برق شهر . 24برای تهیه 12 ولت به 324 و 24 ولت برای چوک درایور تریستورها >> ابتدا 100 هرتز سینوسی در324 A به مربعی تبدیل و محدود دامنه شده و سپس توسط 324 B که یک اوسیلاتور فرکانس بالا با امکان فرمان کنترلی که با اوپتوکوپلر از مدار ایزوله شده >> پالس های 100 هرتز با ورود به 324 B با توجه به ارایش مداری بانوسانی در محدوده 20 کیلو هرتز مدوله شده و در خروجیان ظاهر سپس توسطTIP 41 تقویت و ترانس چوک درایور تریستورها را تحریک میکند .
چوک درایور را اولیه ای حدود 82 دور وثانویه ها هر کدام حدود 6 دور >> دقت کنید که نصف هسته را باید سیم اولیه و نصفه دوم را سیم های ثانویه پر کنددرنتیجه درانتخاب قطر سیم ها با توجه به حجم هسته به نسبت ثانویه نسبت به اولیه رابطه صحیح برقرار کنید. 82~ /6
حال اگربا فرمان HI , LOW دیجیتالی کنترل کنید فقط قطع وصل دارید ولی بااعمال پالسهای کنترل شونده پهنای پالسی PMW میتوانید پهنای100 هرتزتولیدی را نغییر و جریان تریستورها راازصفر تا حداکثر کنترل کنید .
به اختصار{ از نحوه سوالات تون مشخص هست که دست اندر کار و تبحر کافی دارید لذا برای تشریح وارد جزییات نشدم و همینبس که طول پالس های مثبت 100 هرتزباید با فرکانس بالای فوق پر گردد و پهنای پالس فوق شدت جریانتحریک تریستورها را کنترل میکند .
در سر بندی ثانویه حتما دقت نقطه ابتدایی و انتهایی را مدنظر قرار دهید .
[hide] مشاهده فایل‌پیوست LM324 PRESS.rar[/hide]
سوالی داشتید در خدمتم.

پیوست‌ها

• 6.1 کیلوبایت بازدیدها: 100

electeropars

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-23
586
2,036
درود
تریستورهاتون روسی هستن؟
امکانش هست عکسی از تریستور و شماره روش بزارین؟
سپاس
بدرود
درود بر شما
بله تریستور ها روسی هستند و دیسکی که دوتاشون سوخته بودند و باز کردم بین دو تا هیتکس چنجر بودند (رادیاتور الومینیومی) با زور درشون اوردم شماره نداشت یا پاک شده بودند چون توی آفتاب افتاده بودند این اتفاق افتاده .
ولی یه جور تریستور 1000 آمپررا تونستم با برد ساخته شده روشن و کنترل کنم. این تریستور دیسکی مقاومت گیت و کاتدش کمه و جریان زیاد میخواد
من ضمنن از بزرگترین ترانس پالس و ولتاژ زیاد و ترانزیستور j1007استفاده کردم فایده ای نداشت
موج سوزی اگه شیبش زیاد بشه فکر کنم بشه این تریستور را روشن کرد تقریبا به مربعی نزدیک بشه. لطفا راهنمایی فرمایید. اگه نظری دارید .
لطف کنید متشکرم.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
درود بر شما
بله تریستور ها روسی هستند و دیسکی که دوتاشون سوخته بودند و باز کردم بین دو تا هیتکس چنجر بودند (رادیاتور الومینیومی) با زور درشون اوردم شماره نداشت یا پاک شده بودند چون توی آفتاب افتاده بودند این اتفاق افتاده .
ولی یه جور تریستور 1000 آمپررا تونستم با برد ساخته شده روشن و کنترل کنم. این تریستور دیسکی مقاومت گیت و کاتدش کمه و جریان زیاد میخواد
من ضمنن از بزرگترین ترانس پالس و ولتاژ زیاد و ترانزیستور j1007استفاده کردم فایده ای نداشت
موج سوزی اگه شیبش زیاد بشه فکر کنم بشه این تریستور را روشن کرد تقریبا به مربعی نزدیک بشه. لطفا راهنمایی فرمایید. اگه نظری دارید .
لطف کنید متشکرم.
با سلام :
برای تحریک تریستور در هر توان و امپری حداکثر تا 2 ولت نیاز دارید ولتاژ بیشتر موجب مشکلاتی خواهد شد .
مداری که ارایه شد با هسته فریتی درایور با طول حدود 3 سانتی تریستورهای کمتر از 10 اهمی را راه اندازی می کند .
فرکانسی که انتخاب کردین چقدر بوده ؟؟
موفق باشید .

بالا