آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: آموزش فریمور هارد و رفع مشکل نشان دادن ظرفیت 0 در هارد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود به همه دوستان
این فایل اموزشی که گذاشتم امیدوارم بتونه تا حدودی هر چند جزئی کمک کنه
در حال حاضر چند تا هارد هست که مشکل فریمور دارن
انشاء الله در اولین فرصت که فرصتی پیدا کردم و مشغله کاریم کمتر شد و خواستم روشنون کار کنم سعی میکنم یه فیلم ار روند کارم بگیرم تا دوستانی که کمتر با این مقوله اشنا هستند هم بتونن کاملتر یاد بگیرن
موفق باشید

MyNirvanam

کاربر
2013-01-23
9
27
سلام و درودی دوباره

تشکر فراوان بابته آموزش فرم ور زدن هارد.
آرزویه موفقیته فراوان رو براتون دارم و همچنین امیدوارم که تاپیک رو ادامه بدید و تست های بیشتری از تعمیره و راه اندازی و جایگزینیه فرم ور این هارد ها قرار بدید...

تشکر و درود فراوان
اسکندری

MyNirvanam

کاربر
2013-01-23
9
27
درود به همه دوستان
این فایل اموزشی که گذاشتم امیدوارم بتونه تا حدودی هر چند جزئی کمک کنه
در حال حاضر چند تا هارد هست که مشکل فریمور دارن
انشاء الله در اولین فرصت که فرصتی پیدا کردم و مشغله کاریم کمتر شد و خواستم روشنون کار کنم سعی میکنم یه فیلم ار روند کارم بگیرم تا دوستانی که کمتر با این مقوله اشنا هستند هم بتونن کاملتر یاد بگیرن
موفق باشید

قبل از شروع باید بگم که از مدیرای محترم تالار معذرت میخوام اگه پستام دو تا شدن چون تا همین الان با یک مشکل سره ارسال پست داشتم که الان متوجه پیغام شدن.
دوسته عزیز با تشکر از مقاله ای که قرار دادید در شروع باید ذکر کنم که این مقاله مربوط میشه به سال 89 اگه اشتباه نکنم اونطوری که تویه خوده مقاله هم ذکر شده و خواستم بگم که من هاردی که دارم مکستور هست و لیستی که تویه مقاله برای فریمورها نشان داده قدیمی هست. با توجه به این مسائل خواستم عرض کنم که این مشخصاته یکی از هاردهایی میباشد که خدمتتون در یک تاپیکه دیگه عرض کردم:
Maxtor DiamondMax Plus 9 - 160GB
Code : YAR41BW0
040111300
برد این هارد سوخته و فاقد تعمیر شده بود و من برده این هارد رو عوض کردم و حالا هنگام شناسایی هارد در بایوس با پیغامه
Primary Hard Disk Failure...
و هارد نیز با اسمه
Maxtor Calypso YAR41BW0
شناسایی میشه که ظرفیته هارد هم صفر میباشد.
با این مشخصاتی که خدمتتون عرض کردم خواستم با تجربه ای که شما دارید بدونم این راه کاره این مقاله برای برطرف کردنه مشکل و بروزرسانیه فریمر برای هاردی با این مشخصات جواب میدهد یا خیر؟
و اگر جواب میدهد شما لینک یا آدرسه جدیدی برای گرفتن فریمور این هارد دارید؟ چون متاسفانه اگر لینک نبود مجبورم به وبسایت ایمیل کنم که لینک بهتره...
و اینکه این پروگرامره Level Controler رو چگونه میتونم تهیه کنم؟ نقشه و مقاله ای برای ساخت این پروگرامر با توجه به پروگرامرهایه دیگه ای که تویه تالار مقاله اش قرار داده شده وجود دارد؟....

باز هم بابت دو پست شدن عذرخواهی میکنم
با تشکر و درود فراوان
اسکندری

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود بر شما
این دستور کار و اموزش نحوه کاره
برای هاردهای جدید فریمور هاشو باید از سایت دانلود کنید
و نرم افزارها هم باید بروز باشه
البته با توجه با گارانتی بودن هاردهای جدید هم میتونید از شرکت گارانتی کننده اقدام کنید
هارد هایی هم که از گارانتی گذشته باید هم فریمورش بروز باشه و هم نرم افزارهای کاربردیش
ضمن اینکه هاردهای جدید برای تعویض برد هارد باید R/N هر دوتا هارد یکی باشه
ولی در هاردهای قدیمی معمولا بردهاش بهم میخورد
اگه با تعویض برد هارد با نامهای دیگه شناسایی میشه بهتره برد مشابه پیدا کنید
تا بخواهید فریمورش کنید

MyNirvanam

کاربر
2013-01-23
9
27
درود و خسته نباشید دوباره...

بله. چیزهایی که درباره برد عرض نمودید درست بود. البته طبقه تجربیاته خوده بنده. بردهایی که آی سی و شماره آنها با هم یکی باشند قابل جایگزینی خواهند بود چون برد هایه مشابه بسیار زیاد هستند.
ولی من برد رو به درستی عوض کردم. الان این دستگاهه Level Controler که باهاش هارد رو پروگرام میکنند رو چطور میتونم تهیه کنم؟ و با توجه به مشکلی که هارده من دارد خواستم بدونم که این راه کار رویه هارد من جواب میدهد یا خیر. مشکله هارد هم تویه تاپیکه قبل ذکر کردم.

تشکر و خسته نباشید

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
سلام و تشکر ازین آموزش فوق العاده کاربردی

فقط ممکنه اموزش ساختن این وسیله رابط رو هم قرار بدین؟
یا اگه باید خریداری کنیم هم راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
دوست عزیز امروزه با پیشرفت تکنولوژی مدرن ترین تجهیزات نیز عرضه شده
امروزه برای تعمیرات تخصصی هارد از دستگاه PC-3000 استفاده میشه که قیمت بالایی داره
و برای شرکتهایی بزرگی که فقط در زمینه بازیابی و تعمیرات هارد فعالیت دارند خریداری میشه
بنابراین برا تعمیرکارانی که در کنار فعالیت خود قصد تعمیرات هارد را دارند مقرون به صرفه نیست مگر از پشتوانه مالی بسیار خوبی برخوردار باشند
شما میتوانید از تعمیرات برد (تعویض قطعات سوخته روی برد)
برطرف نمودن عیوب نرم افزاری
و تا حدی بازیابی اطلاعات که اونم با نرم افزارهای رایج وجود دارند شروع کنید
با توجه به سطح دانشی و نخصص خوبی که دارید مطمئن باشید موفق خواهید شد
ضمن اینکه این اموزش کمی قدیمی هست و برای هارد های جدید فقط تا حدی کاربرد داره
مقصود از گذاشتن این اموزش اشنا شدن با اصول اولیه بود
و اینکه همه کمک کند تا قسمت مربوط به هارد دیسک ها هم بزودی در جمله پرطرفدارترین کاربران و پرجمعیترین کاربران شود
و این میسر نیست مگر با کمک شما دوست گرامی و بقیه دوستنان که هر چه دارند در طبق اخلاص بگذارند
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا