آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ریست شدن بایوس مادربرد P5P800 SE

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
از سالم بودن پاور مطمئن هستید؟مشکلات پاور باعث وارد اومدن شوک و پاک شدن اطلاعات CMOS می شه .با یه پاور سالم امتحان کنید.

مطمئنم از پاور نیست.چون با این پاور بیش از 100 مادربرد تست شده و فقط در چند مادربرد مشکلات دیده شده اند.متاسفانه تابحال راه حلی برایش پیدا نکرده ام

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
دوست عزیز همه مادربردها یک آی سی سیماس دارن که از لحاظ شکل ظاهری شبیه آی سی کلاک هست تمام اطلاعات کارخانه ای بایوس و دستکاری شده توسط یوزر در این آی سی ذخیره میشود

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
شما خود مادربرد رو هم از نظر تمیزی بین اسلات ها و چیپ های زیر هیت سینک چک کن.با یه مادربرد فاکسکان مشکل ریست شدن تنظیمات رو داشتم.پروگرام کردم ولی رفع نشد.یه چیزی که توجهمو جلب کرد کثیفی رو برد و مخصوصا زیر هیت سینک و داخل اسلات ها بود.با پمپ باد کل مادربرد رو تمیز کردم .یه جاهایی هم از تینر استفاده کردم.مشکلش حل شد بدون مرجوعی

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
شما خود مادربرد رو هم از نظر تمیزی بین اسلات ها و چیپ های زیر هیت سینک چک کن.با یه مادربرد فاکسکان مشکل ریست شدن تنظیمات رو داشتم.پروگرام کردم ولی رفع نشد.یه چیزی که توجهمو جلب کرد کثیفی رو برد و مخصوصا زیر هیت سینک و داخل اسلات ها بود.با پمپ باد کل مادربرد رو تمیز کردم .یه جاهایی هم از تینر استفاده کردم.مشکلش حل شد بدون مرجوعی

دوست عزیز همه مادربردها یک آی سی سیماس دارن که از لحاظ شکل ظاهری شبیه آی سی کلاک هست تمام اطلاعات کارخانه ای بایوس و دستکاری شده توسط یوزر در این آی سی ذخیره میشود

سلام دوست گرامی. من تمامی آی سی های روی برد رو بررسی کردم چیزی که نشون دهنده ای سی سی ماس باشه ندیدم اگه میشه شما شماره ای سی رو بنویسید.
دوست عزیز سایبرنوا حتما سعی میکنم این نکته رو هم بررسی کنم.ممنونم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست عزیز دفترچه راهنمای مادربرد رو دانلود کردم .انگار رو این مادربرد،CMOS بصورت سوا اصلا وجود نداره و خود مادربرد در صورت بروز اشکال هنگام تنظیمات غلط بطور اتوماتیک تنظیمات رو به حالت اول درمیاره.فقط همون جامپر کلیر سی موس رو داره.موفق باشی.فقط اگه مقدوره ، وقتی درست شد روش درست کردن و علتشو هم بذارید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا