آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل خاموش از کار افتادن لب تاب دل 1427 ( کمک فوری)

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
سلام دوستان .
چند روز پیش یکی از دوستانم یک لب تاپ دل 1427 که مشکل بک لایت داشت بهم داد . من هم لب تاب رو باز کردم و مشغول ایراد یابی بودم
لب تاپ هم به یک مانیتور خارجی و هم ال سی دی خودش وصل بود که وقتی می خواستم یک مولتی متر بردارم به یک باره لب تاپ خاموش شد
مانیتور قطع و تصویر روی ال سی دی هم به پاک شد ( به تدریج) . بعدش اصلا سیستم روشن نمیشه و هیچ نشانه ای از حیاط نیست

من توی تعمیر مادر بورد تجربه زیادی ندارم و بیشتر وسایل جانبی کارکردم. هیچ اثری از سوختگی به چشم نمی خوره .
با باتری هم چک کردم و لی نشد . ورودی برق هم چک کردم و ولتاژ ورودی داشت . قسمتی هم که وصل به دکمه پاور میشه چک کردن و 19 ولت داشت
لطفا راهنمایی کنید
ممکنه پل شمالی یا چیزی سوخته باشه ؟ از کجا باید شروع کنم و قطعات رو تست کنم؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان .
چند روز پیش یکی از دوستانم یک لب تاپ دل 1427 که مشکل بک لایت داشت بهم داد . من هم لب تاب رو باز کردم و مشغول ایراد یابی بودم
لب تاپ هم به یک مانیتور خارجی و هم ال سی دی خودش وصل بود که وقتی می خواستم یک مولتی متر بردارم به یک باره لب تاپ خاموش شد
مانیتور قطع و تصویر روی ال سی دی هم به پاک شد ( به تدریج) . بعدش اصلا سیستم روشن نمیشه و هیچ نشانه ای از حیاط نیست

من توی تعمیر مادر بورد تجربه زیادی ندارم و بیشتر وسایل جانبی کارکردم. هیچ اثری از سوختگی به چشم نمی خوره .
با باتری هم چک کردم و لی نشد . ورودی برق هم چک کردم و ولتاژ ورودی داشت . قسمتی هم که وصل به دکمه پاور میشه چک کردن و 19 ولت داشت
لطفا راهنمایی کنید
ممکنه پل شمالی یا چیزی سوخته باشه ؟ از کجا باید شروع کنم و قطعات رو تست کنم؟

دوست عزیز به احتمال زیاد دست شما به چیزی خورده و باعث شده اون چیز روی برد بین دوقطعه اتصالی ایجاد کند شما فیوزهای ورودی مدار شارژ که smd هستند را تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
ممنون از راهنمایی تون . متوجه شدم که ای سی IO که با اسم ENE kb926qf هست به شدت داغ میکنه .
این داغ کردن به خاطر سوختن خود ای سی میتونه باشه؟
روشن نشدن دستگاه ربطی به این ای سی داره؟

آخرین ویرایش:

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
ولتاژی حدود 3.3 روی کلید پاور بود.
کابلی که مدار کلید پاور و چراغ رو به مادربورد وصل میکنه 4 سر بود که ولتاژ های 5 و 18 و 3.3 رو داشت روشون.
فیوز ها هم چک کردم و سالم بود

دیگه چه قسمتهایی رو باید تست کنم تو این شرایط؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
Re: پاسخ : مشکل خاموش از کار افتادن لب تاب دل 1427 ( کمک فوری)

محمد سخی پور;242635 گفت:
دوست عزیز شرمنده من خوب متوجه نشدم ، الان لپ تاپ پاور می شه اما تصویر نداره یا اصلا پاور نمی شه؟ اگر پاور نمی شه شما 100% باید IO رو عوض کنید.

مشکل حل شد. مشکل از تغذیه بوده

lito

کاربر
2013-06-11
2
1
میشه بفرمایید کدوم قسمت تغذیه ; آداپتور یا قطعات اس ام دی برد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac
بالا