آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ظاهر شدن کد 25 روی مادربرد GA-M52L-S3 و خاموش شدن آن بعد از 1 دقیقه

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268
سلام
مادربرد GA-M52L-S3 اومد برام که ابتدا روشن نمیشد با کلیر سیموس بالا اومد و تصویر میده
فقط اینکه کد 25 روی دیباگر ظاهر میشه و بعد از 1 دقیقه خاموش میشه
چون به بایوس شک داشتم یه بار پروگرامش کردم ولی باز هم همون کد رو میده و خاموش میشه
دوستان میشه راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
در صورت درست بودن پاور ، گرافیک و cpu و اطمینان از سلامت کامل آنها
احتمالا بخاطر داغ شدن بیش از حد cpu می باشد .
که خود می تواند عوامل گوناگونی دخیل باشد.
هیت سینگ را با دست لمس نمایید در صورت داغ شدن بیش از حد به دنبال علت آن بگردید.
توجه داشته باشید عدم اتصال صحیح cpu با فن و عدم هماهنگی نوع cpu با مادربورد مشکل می آفریند و
از خوب کار نکردن فن و خرابی خازن های دور cpu نباید غافل باشیم.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
مادربرد GA-M52L-S3 اومد برام که ابتدا روشن نمیشد با کلیر سیموس بالا اومد و تصویر میده
فقط اینکه کد 25 روی دیباگر ظاهر میشه و بعد از 1 دقیقه خاموش میشه
چون به بایوس شک داشتم یه بار پروگرامش کردم ولی باز هم همون کد رو میده و خاموش میشه
دوستان میشه راهنمایی کنید

دوست عزیز چون کلیر سیموس کردی تمام خازنهای شیمیایی مین رو دشارژ کردی به نظر من تمام خازنهای شیمیایی برد را چک کنید احتمال خرابی انها وجود دارد در ضمن باتری بکاپ رو تعویض کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

DRG

کاربر vip
کاربر
2013-08-28
34
281
دوست عزیز چون کلیر سیموس کردی تمام خازنهای شیمیایی مین رو دشارژ کردی به نظر من تمام خازنهای شیمیایی برد را چک کنید احتمال خرابی انها وجود دارد در ضمن باتری بکاپ رو تعویض کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

میشه خازنارو در اورد شارژ کرد دوباره گذاشت تو مدار... آیا؟ F1

• Like

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268
یه نکته دیگه که بهش دقت کردم اینه که آی سی pwm داغ میشه این مورد آیا ربطی به خاموش شدن داره؟ (به این خاطر که روشن میشه تصویر میده و بعد ناگهان خاموش میشه)

• Like

traffic

کاربر
2013-07-26
44
85
آقای jaxtor درست راهنمائی کردند
خطایابی مادربرد شما به صورت زیر هست دوست گرامی
1- تست پاور
2- تست فن سی پی یو
3- تست خود سی پی یو
4- تست خازن های شیمیایی دور سی پی یو ( احتمالا اینا یا باد کردن یا پایه هاشون ول کرده لقی دارن ، یا نشتی دارن ( صدای فس میده موقع خاموش شدن سیستم ) )
5-تست ای سی pwm

نکته : برای تست بهتر میتونید کانکتور 4 پین برق مدار سی پی یو را قطع کنید و مادربرد رو روش کنید
حالا مادربرد تصویر نمیده ولی میتونید بفهمید که اشکال از قسمت سی پی یو و خازنهای اطراف سی پی یو هست یا خیر
اگه جک 4 پین مدار سی پی یو را قطع کردین و مادربرد خاموش نشد اشکال از قسمت 3 به بعد پیگیری بشه و الا اگه خاموش شد باید گزینه پل شمالی و جنوبی رو هم به تست اضافه کنید که اینها تست خاصی ندارند ولی میتونین با گرفتن لحیم سردی کمی به رفع مشکل کمک کنید

موفق باشید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
میشه خازنارو در اورد شارژ کرد دوباره گذاشت تو مدار... آیا؟ F1

دوست عزیز منظور من از دشارژ خازن یعنی تخلیه خازن هست که کلیر سیموس باعث ان می شود

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: lito

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268
دوستان بعد از کلی کلنجار رفتن با مادربرد بالاخره رفتم سراغ چیپ شمالی و هیت دادم درست شد ولی کد 25 همچنان باقی موند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeed2041
بالا