آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادر بردga-ep31-ds31 استارت نمیشود

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
Re: پاسخ : مادر بردga-ep31-ds31 استارت نمیشود

جناب TEAR
هستید؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
پاسخ : Re: پاسخ : مادر بردga-ep31-ds31 استارت نمیشود

منظورتون از پایه هایی که باید 3.3 ولت برق داشته باشن رو نفهمیدن و یک سوال ایا در زمانی که مادر برد خاموشه باید ولتازی رو ای سی بایوس و و باتری بک اژ
باشه؟
مدار PWM و خازن های اطراف سی پی یو هم سالمن
بله
تمام مراحل ولتاژگیری باید مادربرد روشن باشه (حالا چه تصویر بده چه نده)

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
منظور شما رو اینطور استنباط میکنم که باید حتما مادر برد روشن بشه و بعد ولتاژ گیری کرد جتی شده به زور اتصال سبز و مشکی
ولتاژ کریستال 0.5 ولت
اخه مادر برد تصویر میده این جالبه وقتی فورس روشن میکنم و یک بار پین پاور رو سوییچ میکنم
تنها دلیل من اون ترانزیستور ترکیده که تعویض شده منطقی میاد که ممکنه قطعات اطرافش هم صدمه دیده باشه در این باره چه نظری دارید؟

• Like

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
نه به زور . شما یک بار روی دو پین سوئیچ مین با پیچ گوشتی اتصال بدید. حال یا فنهاش روشن میشه یا روشن نمیشه
ملاک اینه که ولتاژ وارد مادربرد بشه چه بالا بیاد چه نیاد
بطبع وقتی یک قطعه یا فت یا ای سی اسیب میبینه باید قبول کرد قطعات اطرافش هم اسیب دیده باشه ولی 100% نسیت
ضمن اینکه ولتاژ کریستال هم منطقی نیست
میشه بگید چطور ولتاژ گیری کردید و کدوم کریستال را اندازه گیری کردید؟؟؟؟؟
یعنی مراحل ولتاژگیری و اتصال سیمهای مولتی متر را توضیح بدید

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807

خدمت استاد عزیز عرض کنم
رمانی که مادر برد را به صورت فورس روشن کردم ینی با اتصال سبز و مشکی تصویر نداشتم در همون حال که روشن بود یک بار پین پاور مادر برد رو اتصال دادم و تصویر داد و هر بار که اینکار رو میکنم جواب میده
زمانی که مادر برد روشنه و فن میچرخه ولتاژ گیری کردم که ولتاژش 0.5 ولت بوده
حالا نمیدونم با اینکه ای سی ای او میدونم سالمه چرا اینطوری میشه

• Like

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
ممکنه قلع مردگی داشته باشه
مادربرد را هم کامل شستشو بدهید با تینر
کارت دیباگر ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: msmp2

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

خدمت استاد عزیز عرض کنم
رمانی که مادر برد را به صورت فورس روشن کردم ینی با اتصال سبز و مشکی تصویر نداشتم در همون حال که روشن بود یک بار پین پاور مادر برد رو اتصال دادم و تصویر داد و هر بار که اینکار رو میکنم جواب میده
زمانی که مادر برد روشنه و فن میچرخه ولتاژ گیری کردم که ولتاژش 0.5 ولت بوده
حالا نمیدونم با اینکه ای سی ای او میدونم سالمه چرا اینطوری میشه

دوست عزیز باتری بکاپ و خازنهای شیمیایی اطراف ان وایسی کلاک را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
مادربرد رو شستشو دادم.. کارت دیباگر فکر نکنم نیاز باشه اخه وقتی که روشن نمیشه که نتمیشه وقتی هم که روشن میشه بالا میاد بدون مشکل دیباگر رو چکار کنم؟

قلع مردگی هم هیت گرفتم تاثیری نداشت...طبق شماتیک اون ترانزیستور که سوخته بود برای چی بود q52
ای سی کلاک هم خدمت استاد ارجمند مگه رو پاور شدن تاثیر دارد .ضمن اینکه سیستم با شرایطی که عزض کردم کامل روشن میشود
از اینکه سوال میپرسم صرفا جهت اموختن و رفع ابهام در ذهن خودم هست .. جسارت منو ببخشید هر دو استاد بزرگوار

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
خدمت دوست گرامی
آی سی کلاک برای ساعت سیستم رو همراه با کریستال کناریش که 14.318 و باطری تولید میکنه.
کار دومش کلاک تولید شده توسط اوسیلاتور سی پی یو رو با تغییراتی برای I/O , پل شمالی و جنوبی میفرسته.
بنابراین توی دنیای تعمیر نمیشه محاسبات را روی کاغذ حساب کرد
دلیلی که گفته شد ای سی عوض بشه اطمینان از صدور فرامین به سایر نقاط برد هستش

• Like

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
مادربرد رو شستشو دادم.. کارت دیباگر فکر نکنم نیاز باشه اخه وقتی که روشن نمیشه که نتمیشه وقتی هم که روشن میشه بالا میاد بدون مشکل دیباگر رو چکار کنم؟

قلع مردگی هم هیت گرفتم تاثیری نداشت...طبق شماتیک اون ترانزیستور که سوخته بود برای چی بود q52
ای سی کلاک هم خدمت استاد ارجمند مگه رو پاور شدن تاثیر دارد .ضمن اینکه سیستم با شرایطی که عزض کردم کامل روشن میشود
از اینکه سوال میپرسم صرفا جهت اموختن و رفع ابهام در ذهن خودم هست .. جسارت منو ببخشید هر دو استاد بزرگوار

دوست عزیز کارهای که گفتم را انجام بده مشکلت حل میشه باتری بکاپ رو حتما تعویض کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
بالا