آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: hp G6-1320sx بعد از زدن بایوس فقط یکبار تصویر می دهد

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام خدمت دوستان عزیز
این دستگاه واقعا گیجم کرده. وقتی روشن میکنم تصویر نداره, بایوس که میزنم بار اول که روشن میکنم تصویر میده ولی وقتی خاموش میکنم دوباره روشن میکنم تصویر نمیده. تا حالا چندبار بایوس زدم, آی سی بایوس عوض کردم , I/O عوض کردم , HM رو ریبال کردم و حتی پایه Write Protect آی سی بایوس (پایه شماره 3 ایسی w25q32) رو بستم به گراند که رایت نشده ولی بازم همون جوریه. لطفا اگر کسی چیزی به ذهنش میرسه بگه. من که دیگه سر در نمیارم!
ضمنا ولتاژ vcc آی سی بایوس هم درسته 3.3 هستش.
ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
آیا مطمئن هستید اون بایوسی که عوض کردید سالم است ؟
آیا از صحت فایل بایوس اطمینان دارید ؟
آیا وقتی که بایوس میزنید و بالا می آید تا زمان خاموش کردن به درستی کار میکند ؟
باطری بکاپ را خارج کنید و تست بگیرید و در آخر نیز باطری بکاپ را تعویض کنید
موفق باشید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام خدمت دوستان عزیز
این دستگاه واقعا گیجم کرده. وقتی روشن میکنم تصویر نداره, بایوس که میزنم بار اول که روشن میکنم تصویر میده ولی وقتی خاموش میکنم دوباره روشن میکنم تصویر نمیده. تا حالا چندبار بایوس زدم, آی سی بایوس عوض کردم , I/O عوض کردم , HM رو ریبال کردم و حتی پایه Write Protect آی سی بایوس (پایه شماره 3 ایسی w25q32) رو بستم به گراند که رایت نشده ولی بازم همون جوریه. لطفا اگر کسی چیزی به ذهنش میرسه بگه. من که دیگه سر در نمیارم!
ضمنا ولتاژ vcc آی سی بایوس هم درسته 3.3 هستش.
ممنون

دوست عزیز چیپ و سی پی یو رو خمیر سیلیکون مرغوب بزن و برد رو با تینر شستشو بده و سلامت فن سی پی یو و هیت سینک چیپ رو چک کن و اگر مشکلت حل نشد چیپ رو ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام
مرسی که بالاخره جواب دادید.
من آی سی بایوس رو عوض کردم و با سه تا آی سی نو امتحان کردم. فایل بایوس هم با چهارتا فایل مختلف زدم و نتیجه یکسان بود.
وقتی روشن میکنم یه ارور میده که cmos خطا داره به شماره 502.
ضمنا تو پست قبل گفته بودم که چیپ hm56 رو ریبال کردم. باتری بک آپ رو عوض نکردم چون 3 ولت داشتش ولی نظراتتون رو اجرا میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.
ضمنا وقتی روشن میکنم و ارور میده خودش ریست میشه بعدش دیگه تصویر ندارم.
ممنون

msfaal

کاربر vip
کاربر
2009-08-07
4
4
سلام
عید شما مبارک
اگه سی پی یو amd هست یکبار تعویض کن اگه درست نشد احتمالا چیپ جنوبی ایراد داره

بالا