آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نحوه تغذیه آی سی مولد موج مربعی در پاور فکس پاناسونیک

mort_azad

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-08-04
294
1,114
سلام خدمت اساتید
در تصویر زیر که مربوط به برد تغذیه فکس پاناسونیک هست تغذیه ای سی مولد موج مربعی (IC101) از پایه شماره 6 به چه نحوی است اساتید اگه توضیح بدن ممنون میشم در ضمن وظیفه اپتوکوپلر تو این مدار چیه ؟

پیوست‌ها

• 79.3 کیلوبایت بازدیدها: 116

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام :
براتون مشکلی داشت که مدل فکس { لااقلش برای پیدا کردن شماتیک کامل و لیست و...} و یا حداقل لیست قطعات را میزاشتین ؟؟؟ یک جمله کوتاه نوشتین تا یک کتاب براتون تایپ کنیم !!!!
شماره ایسی 101 را باید بزارید تا تحلیل گردد ظاهرا پایه 6 این ایسی مربوط به تغذیه داخلی ای سی هستش و خروجی چنین مداری را نمیشه مربعی گفت بلکه به صورت PMW میباشد ..
در تمام پاور های سویچینگ نقش اوپتوکوپلر کنترل ولتاژ خروجی از پیش تعیین شده را به عهده دارد و در همین بخش به صورت کامل و توضیحات مصور و مبسوط توسط ... اقای غزال تشریح شده است .
موفق باشید .

mort_azad

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-08-04
294
1,114
با سلام
برام مشکلی نبود ولی اشاره کردم که پایه شماره 6 برا تغذیه ای سی هست و طبق نقشه تغذیه میشه حالا میخواستم بدونم تغذیه یه این شکلی چطوری جواب میده در ثانی شما مودبانه تر هم میتونین نظرتون رو بگید قرار نیست این طوری برخورد کنین از شما بعیده بعنوان معاون این جوری جواب بدید حوصله نداری جواب نده من از شما به زور که جواب نخواستم کتاب نوشتن هم نخواستم .طبق نظر خودم نیازی به این اطلاعات نبود .نوع فکس پاناسونیک مدل kx-fp362 هست ای سی هم همانطوری که شما فرمودید آی سی مدولاسیون پهنای پالسه اشتباه از بنده بود ببخشید شماره اون هم ka 7552 هستش ولی فک کنم بدون اینها هم میشد جواب داد اگه خواستین سرویس منوال کامل رو هم ارسال میکنم . با عرض معذرت

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
سلام

ضمن کسب اجازه از استاد عالم و عزیزم جناب آقای رجبی

دوست عزیز آیا منصفانه است مطلب بسیار گنگی مطرح گردد تا پاسخگو ناگزیر به تشریح کلیه حالتهای ممکن شود
در نقشه ای که مدل دستگاه و شماره آی سی نامشخص است پاسخگویی مستلزم صرف وقت قابل توجه جهت تحقیق گسترده و کشف اطلاعاتی است که در اختیار شماست و بسادگی با اشاره شما قابل شناسایی و ارائه بوده است اما پاسخگو با این نحوه طرح موضوع ناگزیر به صرف وقت کلان بابت تحقیق و تشریح موارد عدیده ای خواهد شد ، مضافا همانطور که استاد عزیزم فرمودند عملکرد اینگونه تغذیه ها به تفصیل و تشریح وظیفه کلیه قطعات در انجمن ارائه و تقدیم شده که با جستجوی مختصری قابل استخراج است .

با توجه با شماره آی سی که اعلام فرمودید مشخص گردید آی سی مذکور مطابق حدس عالمانه استاد عزیزم انجام وظیفه میکند
بطوریکه انرژی راه اندازی از طریق r136 , r137 تامین و سپس از طریق D108 , C109 تهیه و تامین و به پایه 6 منتقل میشه و پایه 4 نیز GND آی سی است

و کوپلر هم وظیفه تامین فیدبک لازم برای پایه 2 را بعهده دارد

سپاس

آخرین ویرایش:

mort_azad

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-08-04
294
1,114
با سلام مجدد
از اینکه فرمایشات اساتید رو تایید فرمودید کمال امتنان رو دارم ولی از همه این همه گفتار حکیمانه منظور من همون دو سطر آخر جواب شما بود که بدردم هم خورد چیز زیادی نخواستم که این همه حرف انصاف و کتاب رو پیش میکشین بعدش هم تصور من این بود که اساتید این بخش آن قدر تبحر دارن که تو این جور مدارات میتونن با یک نگاه بفهمن این قطعه چیکارست همانطوریکه استاد مسلم جناب آقای ر
جبی
متوجه شدن و فرمودن دیگه نیازی به کش دادن موضوع نیست همون اول بحث میتونستن بگن آقا جان فلان اطلاعات رو بذار تمام و السلام

آخرین ویرایش:
بالا