آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قاطی بودن پاور گرین gp330

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
پاور 90 درص خاموشه ولی 10 درصد موارد روشن میشه .جالب اینجاست زمانی که پاور روشن میشه همه ولتاژ ها رو درست میده

لحیم سردی گرفتم ترانزیستورها و دیود ها سالمند حتی ایسی tl494 , wt7510 هم تعویض شدند ولی باز یه دف میبینی پاور روشن میشه و بار بعدی دیگه روشن نمیشه

خازنها هم که از نظر ظاهری سالمند

دیگه دیونم کرده

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
دوست عزیز در حالتی که روشن نمیشه باید ببینید تا کجا ولتاژ دارید؟
از دو خازن بزرگ شروع کنید که هر کدوم باید 150 داشته باشه
بعد ترانزیستور روی هدسینگ اول و ترازنزیستور 945 کنار هدسینگ
بعد از چاپر هم سه تا دیود هست که باید ولتاژ 3.3 12 و 5 داشته باشه
ضمنا سه خازن کوچک کنار هدسینگ اول هم تعویض کنید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پاور 90 درص خاموشه ولی 10 درصد موارد روشن میشه .جالب اینجاست زمانی که پاور روشن میشه همه ولتاژ ها رو درست میده

لحیم سردی گرفتم ترانزیستورها و دیود ها سالمند حتی ایسی tl494 , wt7510 هم تعویض شدند ولی باز یه دف میبینی پاور روشن میشه و بار بعدی دیگه روشن نمیشه

خازنها هم که از نظر ظاهری سالمند

دیگه دیونم کرده

دوست عزیز شما حتما باید دو خازن شیمیایی بزرگ ورودی پاور را تعویض کنید در ضمن خازنهای روغنی ورودی پاور نیز تعویض شود و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
نه دوستان عزیز مشکل از اینا نیست . خازن ها سالمند ترانزیستورها سالمند و دیودها هم سالمند ایسی ها که تعویض شدند و باز تغییری نکرد

هنگام روشن شدن خیلی خیلی که پاور به خودش زحمت بده فن یه نیم دور میچرخه.

اما اگر روشن بشه تمام ولتاژ رو درست میده . ولتاژ پاور گود و استندبای و سیم سبز همگی 5 ولت هستند

دیگه نمیدونم مشکل از چیه .لحیم سردی هم گرفتم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
نه دوستان عزیز مشکل از اینا نیست . خازن ها سالمند ترانزیستورها سالمند و دیودها هم سالمند ایسی ها که تعویض شدند و باز تغییری نکرد

هنگام روشن شدن خیلی خیلی که پاور به خودش زحمت بده فن یه نیم دور میچرخه.

اما اگر روشن بشه تمام ولتاژ رو درست میده . ولتاژ پاور گود و استندبای و سیم سبز همگی 5 ولت هستند

دیگه نمیدونم مشکل از چیه .لحیم سردی هم گرفتم

دوست عزیز بین دو هیت سینک یک دیود مشکی خیلی بزرگ هست که بصورت ایستاده لحیم شده که فکر کنم که اون دیود خراب باشه چون اگر خراب باشه فن نصفه میچرخه و یا اصلا نمی چرخه اون دیود را حتما تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
دوست گرامی شما اظهار دارید گاهی روشن میشه گاهی روشن نمیشه
شما میبایست تستها را زمانی انجام بدید که روشن نمیشه
چون زمانی که روشن میشه بطبع ولتازها درستند
ضمنا برای گرفتن نتیجه بهتر باید ولتاژهای ای سی 494 را اعلام کنید

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
اون دیودی که شما میگید دیود مربوط به استندبای هست که ولتاژ 5 تولید میکنه

اگه دقت کرده باشید من گفتم که ولتاژ 5 ولت استندبای و سیم سبز وجود داره در حالت خاموشی .حتی موقعی که پاور روشن میشه تمام ولتاژها درستند

در مورد ایسی 494 ولتاژ تغذیه روی ایسی هست ولتاژ 12 ولت درحالتی که پاور روشن نمیشه روی پایه تغذیه ایسی هست

فقط مشکل اینه که 99 درصد مواقع پاور روشن نمیشه (فنش یه نیم دور میزنه )

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
اون دیودی که شما میگید دیود مربوط به استندبای هست که ولتاژ 5 تولید میکنه

اگه دقت کرده باشید من گفتم که ولتاژ 5 ولت استندبای و سیم سبز وجود داره در حالت خاموشی .حتی موقعی که پاور روشن میشه تمام ولتاژها درستند

در مورد ایسی 494 ولتاژ تغذیه روی ایسی هست ولتاژ 12 ولت درحالتی که پاور روشن نمیشه روی پایه تغذیه ایسی هست

فقط مشکل اینه که 99 درصد مواقع پاور روشن نمیشه (فنش یه نیم دور میزنه )

دوست عزیز اون دیود هم مال استندبای هست هم مال فن هم هست شما اون دیود را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
دوست عزیز خازن های خروجی رو تعویض کنید مشکل از اونهاست نشتی داره و پاور رو از ادامه کار منصرف میکنه..یه نمونه داشتم این مشکلو داشت
نشتی باعث کشیدن اضافهه بار و حالت اتصال کوتاه لحظه ای برای پاور ایجاد میکنه ..در زمان استارت

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
دیود که تست کردم سالمه ولی باشه دوباره تست میکنم وشاید تعویض

فقط خازنهای خروجی 12 ولت و خازنهای ورودی 220 ولت رو تعوض کردم که مشکل حل نشد. باشه اگه لازم شد کلا خازنهای خروجی رو تعویض میکنم

بالا