آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نقشه و مدارات امپليفايرهاي صوتي {پرقدرت }

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

peyman0101

کاربر
2011-01-14
13
22
تشكر از اينكه جواب داديد من دانشجوي الكترونيكم ديگه حداقل رنگ مقاوت ها رو بلدم!!!!!من منظورم چيز ديگه اي بود.
موفق باشي داداشم

peyman0101

کاربر
2011-01-14
13
22
سلام
اقاي gadraj شما كه لطف كرديد فايل زيپ شده امپلي را واسم گذاشتيد.pcb مدار بود اما keep out layer نبود همون نقشه اي كه جاي مونتاژ قطعات رو نشون ميده.من ميخوام برم جمهوري و قطعات و بخرم اما چند تا ابهامات تو ذهنم هست كه تو پست قبل مطرح كردم.(بي جواب نزاريدش)
سوال ديگم اينه كه تو ديتا شيت اي سي قطعات اعم از مقاومت و خازن تعداد بيشتري دارن و متفاوتن اما تو نقشه ي قبلي كه گفتم بي كيفيته هم قطعات كمتر و متفاوت تره هم اينكه pcb با اين جديده فرق ميكنه.لطفا كامل پاسخ سوالات منو بديد.#$V686

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام
اقاي gadraj شما كه لطف كرديد فايل زيپ شده امپلي را واسم گذاشتيد.pcb مدار بود اما keep out layer نبود همون نقشه اي كه جاي مونتاژ قطعات رو نشون ميده.من ميخوام برم جمهوري و قطعات و بخرم اما چند تا ابهامات تو ذهنم هست كه تو پست قبل مطرح كردم.(بي جواب نزاريدش)
سوال ديگم اينه كه تو ديتا شيت اي سي قطعات اعم از مقاومت و خازن تعداد بيشتري دارن و متفاوتن اما تو نقشه ي قبلي كه گفتم بي كيفيته هم قطعات كمتر و متفاوت تره هم اينكه pcb با اين جديده فرق ميكنه.لطفا كامل پاسخ سوالات منو بديد.#$V686
سلام :
ابهامات پست قبل : 1= مقاومت مورد نظر در قسمت خروجی هر کدام معادل 4.7 اهم 5 وات نوع اجری هست {دوعدد یکی برای سمت راست و دیگری چپ } توضیح اینکه در نقشه خوانی هر قطعه که با پسوند {k} یعنی کیلو و {m} به مگااهم و اگر پسوندی نداشت به واحد خوانده میشه در نقشه فوق هم 4.7 کیلو داریم و همچنین 4.7 اهم خالص که بدون اندیس و پسوند میباشد و بعد از نقطه با توجه به تعداد ارقام تقسیم به دهم و صدم و ... میباشد {.22 } یعنی 22صدم اهم .
2= خازن هم همینطوره و اینجا منظور از 10000uf خازن الکترولیتی ده هزار میکرو و 50 ولتی میباشد .{حجم بزرگتری را خریداری کنید... منبع تغذیه } .
-- در فایل رار شماتیک pdf و pcb و دیتاشیت موجود هست نقشه های دیگر برای اشنایی شما اضافه شده { منبع تغذیه و pcb.bmp و لیست قطعات لازم و.... } .
--- در دیتاشیت قطعات : به تمامی جزییات لازم و با شرح مختصر و مفید پرداخته میشود که با توجه به محل کاربرد قطعه برداشت و راهنمایی کاربردی را در بر داشته باشد ولی در عمل با توجه به نیاز مدار و مهارت استفاده از قطعه طراح فقط قطعاتی که نیاز هست بکار گرفته میشود .
همچنین توان و ولتاژ و ... نیز تا حدودی ممکن هست که طراح تغییراتی اعمال کند لذا دیتاشیت را با طرح مدار نباید دقیق مقایسه کرد و همینقدر که مقیاسها در محدوده دیتا شیت باشد کافیست .
فایل lay متاسفانه دم دست ندارم ولی یک طرح کاملتر که در حال تست و مونتاژ با همین قطعات + منبع تغذیه و استریو ... هستم میزارم شما میتونید شکل و نوع قطعات را در همین عکس ببینید و انتخاب نوع کنید .
موفق باشید .
مشاهده فایل‌پیوست stk4241.rar
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 6.4 کیلوبایت بازدیدها: 885
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا