آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ecu زیمنس قدیم ( معروف به نیمه انژکتور) +معرفی کابل و نرم افزار

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
با سلام
جهت ارتباط ecu زیمنس قدیم که گویا روی پرایدها به نام نیمه انژکتور معروف بود . به کامپیوتر چگونه است؟
نرم افزار و اینترفیس و کابل ارتباط این مدل را معرفی کنید . و آیا میتوان کابل را ساخت ؟
در کل جهت ارتباط با کامپیوتر و دیاگ زدن این مدل چگونه است؟
با تشکر

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
دوستان در این مورد میتونند بنده را راهنمایی بفرمایند؟ خیلی ممنون میشم . چون این مدل دستگاه دیاگش کمی کمیاب هست . تعمیرگاههایی هم که دارند متاسفانه هم الکی هزینه میگیرند و هم کلی افاده و کلاس میان و وقتی هم سئوال میکنیم ازشون که خطا داره یا نه مقدار پاشش چقدره و سنسورها در چه وضعیتی هستند کلی با افاده و یا با عصبانیت جواب میدهدن .برای همین دیاگ این مدل را دوست دارم خودم داشته باشم و حتی اگه خیلی گرونه اینترفیسش رو بسازم . فقط نیاز به اطلاعات دارم
خیلی متشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehran.gh

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
819
5,326
ايران
دوست عزيز فعلا براي اين مدل اينتر فيس جدا گانه وجود ندارد اما سوال من اين هست كه چرا ميخواهيد براي اين سيستم متحمل هزينه بشيد بنظر من بخوايد براي اين سيستم اينقدر هزينه كنيد بهتر است ماشين رو عوض كنيد بهتر هست به هر حال بنده براي راهنمايي در خدمت هستم

pps2011

کاربر
2012-03-10
21
31
من هم موافقم این مدل اصلا ارزش این کارو نداره من خودم شغلم تنظیم موتوره ودیاگشم دارم اما کاری نمیشه روی این ماشین با دیاگ انجام داد.نه پاک کردن خطاداره نه برنامه ریزی یا همون فلش .من حتی کاپوتشونو بالا نمیزنم

nanosavalan

کاربر
2014-01-06
145
324
ایران
بااین که کمی بدقلقند ولی میشه تنظیمشان کرد خصوصیاتی که دارند اگر سیم ها و سنسورها و عملگرها اشکالی نداشته باشند خطاهایشان خودبه خود |پاک میشه . شرکت موتورآزمای ثمین و مهادصنعت برنامشودارن من خودم استفاده می کنم درضمن من نقشه سیم کشی شودارم اگه اجازه پیوست باشه برای استفاده عموم اینجا پیوست می کنم

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
ممنونم از دوستان . مدتی بود به این بخش سرنزده بودم الان جواب دوستان رو دیدم
دوست عزیز
pps2011
بالاخره چون فعلا این مدل رو دارم و امکان تعویضش نیست . پس با این حال فعلا باید تنظیم موتور هم بشه
البته تنظیم موتور خیلی خیلی راحت انجام میشه توی این مدلها . با توجه به دلکو دار بودنش که دلکو خاصی هم داره که توسط یک سنسور نوری اپتیک و یک صفحه حلقوی کار میکنه و اینکه مخزن خلا هم نداره پس تنظیم موتور این مدلها خیلی راحت انجام میشه .فقط نیاز به چند تا وسیله داره
1: چراغ دلکو برای تنظیم زمان جرقه روی درجه مخصوص آوانس اولیه
2: دیاگ از نوع ODB1 برای زمان پاشش سوخت و موقعیت سنسورها
3: اسکن تولز برای تعیین دور موتور ( که البته مهم نیست .)
سال پیش جایی بود که خیلی خوب تنظیم موتور انجام داد . ودیاگشم داشت . دیروز رفتم پیشش گفت دستگاه رو عوض کردم دیگه ندارم . چند جا هم رفتم نداشتند .برای همین هم به فکر تهیه دیاگ . وحتی اگه بشه ساختش هستم . ( چون دیاگ ساده ای داره و نیازی به هزینه بالا نداره ) حتی اگه مطمئن بشم ELM327 روی این مدل جواب بده یا آمادش رو میخرم که حدود 50 تومنه و یا مدارشو میسازم
حالا دوستان اگه نظری و راهنمایی دارن لطفا بفرمایند

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
819
5,326
ايران
دوست عزيز زيمنس old جزء خانواده obd نيست و elm327 جواب نميدهد اما پيگيري ميكنم اگه مدار جداگانه براي اينترفيس داشت در سايت قرار ميدهم
موفق باشيد

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
دوست عزيز زيمنس old جزء خانواده obd نيست و elm327 جواب نميدهد اما پيگيري ميكنم اگه مدار جداگانه براي اينترفيس داشت در سايت قرار ميدهم
موفق باشيد

سلام
خیلی ممنونم . این مدل فکر کنم جزو OBD1 هستش اطلاعات کانکتور و پینها رو
پیدا کردم اما به دنبال اینترفیسی هستم که بتونه به صورت real درجه سنسورها دور موتور مقدار مصرف سوخت و کارکردشون و زمان پاشش سوخت رو نشون بده . البته نمایشگر هوشمند نگارین صنعت هستش که 130 هزار تومان هستش اما دقیق نمیدونم با این مدل کار میکنه یا نه . اگه با ELM327 کار میکرد قیمتش حدود 60 تومانه
البته یک مبدل هم دیدم توی این لینک
Kia 20 Pin Connector To 16 Pin Obd Obd2 Adapter Cable - Buy For Kia Diagnostic Cable,For Car Diagnostic Tool,Obdii Cable Product on Alibaba.com
که گویا مبدل 20 پین به OBD2 هستش اما باز هم دقیق نمیدونم که بشه با این برای elm 327 استفاده کرد یا نه
بنده منتظر هستم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
بااین که کمی بدقلقند ولی میشه تنظیمشان کرد خصوصیاتی که دارند اگر سیم ها و سنسورها و عملگرها اشکالی نداشته باشند خطاهایشان خودبه خود |پاک میشه . شرکت موتورآزمای ثمین و مهادصنعت برنامشودارن من خودم استفاده می کنم درضمن من نقشه سیم کشی شودارم اگه اجازه پیوست باشه برای استفاده عموم اینجا پیوست می کنم

امروز زنگ زدم به چند تا شرکت از جمله مهاد صنعت و موتور آزما ثمین . و ..... همشون به نوعی دستگاه را داشتند اما به صورت برنامه کامل و حالت مولتی دیاگ بود . که قیمتهاشون حدود 600 الی 1700 هزار تومان بود . که واقعا برای دیاگ شخصی مقرون به صرفه نیست .
همچنین به شرکت نمایشگر هوشمند نگارین صنعت زنگ زدم اونها هم گفتند روی این مدل ماشینها و ریو که کانکتورش با این مدل یکیه جواب نداده
یک مدل به نام usi3 یکی از شرکتها معرفی کرد و گفت این جواب میده . اما فکر کنم خیلی در موردش اظلاعات نداشت . چون اشاره کرد به ریست کردن و پاک کردن خطا . در حالیکه این مدل ECU شنیدم که امکان پاک کردن کد خطا و ریست با دیاگ نداره قیمت دستگاه را هم 340 هزار تومان اعلام کرد
توی انجمن کیا موتور یه جورایی مطرح کردم که یکی اومد جواب داده که توی لینک زیر میزارم
Kia Pride Diagnostig Hardware & software - Kia Forum

فقط تعجب میکنم که چرا وقتی زیمنس و یا خود کیا این مدل رو روی ماشین ها گذاشتن یه دیاگ استانداردی که مختص این مدل داشته باشه اعلام نکرده . و یا ما خبر نداریم . چون یکی از افراد بخش فنی گفت که اگه دیاگ استانداردی که شرکت توصیه کرده نباشه پارامترها را کامل نمایش نمیده

روشی را هم برای دیاگ این مدل پیدا کردم که فقط توسط یک ال ای دی به پینهای مشخصی متصل میشه و نسبت به تعداد چشمک زدن ایرا را از طریق کد میشه فهمید . اما من به دنبال اینم که بشه اطلاعات رو به صورت لحظه ای نمایش بده مثل زمان پاشش سوخت و ...
در هر صورت همچنان در حال جستجو هستم .دوستان اگه واقعا اطلاعاتی در این ضمینه دارن اینجا اعلام کنند . ممنونشون میشم

بالا