آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ شدن بیش از حد سی پی یو hp tx 2675ee

mojtaba1491

کاربر
2011-05-16
21
19
با سلام خدمت استادان گرامی .من یک نوت بوک اچ پی tx2675ee دارم که نوع سی پی یو آن AMD Turion X2 Ultra Dual-Core هست زمانی که روشن می شود دمای سی پی یو به 95 درجه می رسد و تا 103 درجه هم با برنامه تست دما در زمان کار عادی می رسد هدسینگ آن را کاملا چک کردم سالمه و خمیر سیلیکون هم دارد و ارتباط هدسینگ و سی پی یو کاملا برقرار است و فن هم خوب کار می کنه دور آن هم بالا است اما خود سی پی یو خیلی دمای آن بالا میره ممنون میشم راهنماییم کنید .
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
با یک سی پی یو دیگه تست کنید,سپس برد را کامل شستشو دهید.در نهایت امکان داره از آی سی pwm و سپس از چیپ شمالی باشه. بایوس را هم مدنظر داشته باشید

mojtaba1491

کاربر
2011-05-16
21
19
با سلام ممنون از راهنمايي شما دوست عزيز . من امتحان مي كنم نتيجه رو ميگم ممنون

• Like

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت استادان گرامی .من یک نوت بوک اچ پی tx2675ee دارم که نوع سی پی یو آن AMD Turion X2 Ultra Dual-Core هست زمانی که روشن می شود دمای سی پی یو به 95 درجه می رسد و تا 103 درجه هم با برنامه تست دما در زمان کار عادی می رسد هدسینگ آن را کاملا چک کردم سالمه و خمیر سیلیکون هم دارد و ارتباط هدسینگ و سی پی یو کاملا برقرار است و فن هم خوب کار می کنه دور آن هم بالا است اما خود سی پی یو خیلی دمای آن بالا میره ممنون میشم راهنماییم کنید .
با تشکر

دوست عزیز ابتدا تنظیمات دما سی پی یو را در بایوس تنظیم کنید و اگر مشکل حل نشد بایوس را اپگرید کنید و سپس تنظیمات بایوس را به حالت دیفالت برگردانید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

mojtaba1491

کاربر
2011-05-16
21
19
سلام بايوس رو آبديت كردم اما نشد هنوز همون طوري هست .

• Like

mojtaba1491

کاربر
2011-05-16
21
19
ميخوام برد رو شستشو بدم تا ببينم چي جواب ميده . ممنون

• Like

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
با تشکر
دوست عزیز این دما زیاده، شما باید یک کول پد خوب بگیرید
از یک برند معتبر حتما بگیرید و به هیچ وجه به سراغ برندهای ناشناخته نروید،
ضمنااز طریق نرم افزار Coolsense که مخصوص نوت بوک های اچ پی هست، و توی سایت اچ پی هست دانلود کنید .و حالت coolest mode‌ را انتخاب کنید تا فن نوت بوک در حداکثر سرعت خود فعالیت کند
میتونید هم از طریق
Control Panel/Power Options/choose when to turn off the display/change advanced power setting
بعد processor power management
سپس
maximum processor state
درصد 100 رو به 80 تغییر بده اگه بازم داغ شده رو 60 بذار دیگه اصلا داغ نمیکنه چون شما داری از نصف توان سی پی یو استفاده میکنید
اگه به نتیجه ای رسیدید نتیجه را اعلام کنید
با تشکر

mojtaba1491

کاربر
2011-05-16
21
19
با سلام به دوستان عزیزم من برد رو شستشو دادم و تست کردم باز هم همون طوری است cpu سریع داغ می کنه و دما خیلی بالا میره . آی سی pwm هم چکش کردم سالم است تا رسیدم به چیپ شمالی . یه نکته که بهش برخورد کردم اینه تو زمانی که داشتم بعد از این مراحل نتیجه رو تست میکردم تا ببینم دمای cpu پایین می یاد یا نه دیدم که تصویر مانیتور چند لحظه خط خطی شد و رنگها به هم ریخت و دوباره به حال اول برگشت . لازم به ذکر است من همیشه ریتینگ سخت افزار رو در ویندوز 7 میگیرم و امتیاز سخت افزاری رو دارم اکنون بعد از وقتی که cpu دماش اینقدر بالا میره ریتینگ که می گیرم از cpu از 4.3 به 2.2 رسیده و از رم از 5.9 به 4.1 رسیده اما از گرافیک (5.2) و دستاپ آئرو (4.8) و هارد(5.9) همون عدد قبلی است . ممنون میشم از استادان عزیز منو راهنماییم کنید . با تشکر

mojtaba1491

کاربر
2011-05-16
21
19
دوست عزیزم ممنونم از راهنمایتون . کول پد خوبه و در مورد مبحث توان cpu هم راهکاری خوبی هست اما برای این نوت بوک من دما اینقدر بالا میره که از این گذشته و جوری داغ میشه که اطرافش کاملا گرما از 20 سانتیمتری احساس میشه . بازم ممنونم ازتون

بالا