آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: یهم ریختگی تصویر در هنگام بوت در مادر برد P5G41T-MLX

wartan

کاربر
2013-10-05
3
9
با سلام خدمت دوستان مشکل مادربرد من اینه که وقتی از برق جدا میشه بعد از این که روشن میشه تصویر لوگوی مادر برد و نوشته ها بصورت شکسته نمایش داده میشه میخواستم ببینم علتش چیه .تا پیشگیری و تعمیرش کنم ممنون ار دوستان.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,418
ایران
دوست عزیز یه عکس از این وضعیت اپ کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد
ضمنا هیچ توضیح دیگه ای هم ندادید که چه کارهایی انجام دادید؟؟؟؟؟
مثل تعویض گرافیک یا غیره

wartan

کاربر
2013-10-05
3
9
ممنون از توجهتون سعی میکنم حتما عکسی تهیه کنم .من با گرافیک انبرد امتحان کردم و هم با گرافیک PCI EX و هر دو همین مشکل داشتن... بایاس سیستم ابدیت کردم و تست کردم مشکلی نداره در بقیه موارد هیچ مشکلی ندارم ولی زمانی که برق به صورت کامل از سیستم قطع میشه بعد از مدتی که سیستم روشن میشه لوگو و نوشتهای بوت به صورت کج و موج وشکسته نشان داده میشود.در ضمن از سلامت Power Supply و Graphic Card,Ram وHard,Cpu,Cpufan کاملا اطمینان دارم.

آخرین ویرایش:

wartan

کاربر
2013-10-05
3
9
دوستان این عکس مربوط به زمانی که بیست دقیقه از برق جدا شده لایه لایه شدن تصویر توش معلوم اگر مدت زمان بیشتر باشه این کج وموج شدن بیشتر میشه
خازن ها بررسی شد مشکلی نداشتن و در داخل وینذوز این مشکل رو ندارم ممنون
www.8pic.ir/images/14162672530399792514.jpg

آخرین ویرایش:

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
من چند وقت پیش دقیقا همین مادربرد رو داشتم با همچین مشکلی که تصویر بعد از گذشت مثلا 2 ساعت در ویندوز اینجوری میشد.
بعد از کلی تست و تعویض قطعه متوجه شدم 2 ماژول رم استفاده شده در مادربرد با اینکه سالم بودن و هر 2 هم از نظر ظرفیت و مدل و باس مثل هم بودن با هم هم خوانی نداشتن و باعت این ایراد میشدن.
مطالب رو از نظر تجربه و آگاهی عرض کردم . که بعضی از دوستان ناراحت نشن.
با تشکر

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
دوست عزیز،با توجه به اینکه مشکل وقتی ایجاد میشه که کابل برق جدا میشه،یعنی وقتی ولتاژ استندبای رو ندارید،باطری بک آپ رو تعویض کنید، در ادامه اگر مشکل پابرجا بود بایوس را پروگرم کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا