آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

هنگ کردن لپ تاپ Asus K52J و خاموش شدن پس از چند ثانیه

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
مایع فکسHOZON ژاپنی رو تزریق کردم زیر چیپ( وقتی دمای گان بالا به 60 درجه رسید ) با توجه به اندازه ی چیپ31*31 و اینکه توپ های قلع استفاده شده از نوع LEAD FREE هستند
با در نظر گرفتن این موارد و جدول Temp Table حرارت رو به چیپ دادم با BGAتا به مرحله ریسولد برسه طوری که تمام قلع ها آب شن ...
بعد لپ تاپ رو جای دیگه داده بودن واسه تعمیر گوشه های چیپ چسب حرارتی هستش که با یه هیت ساده برداشته میشه
ولی معلوم بود با تیغ برداشته حدس زدم که میتون مدار قطعی داشته باشه وقتی مدار رو زیر Loops بردم دیدم حدسم درسته با سیم لاکی و هویه نوک باریک مدار رو خیلی با حوصله طوری که حرارت تنظیم باشه و به مدار آسیب نزنه مدار رو که قطعی داشت اوکی کردم ...
6 ساعتی زیر تسته الان لپ تاپ مشکلی نداره هنگم نمیکنه دیگه ولی امشب حسابی کار میکشم ازش تا با خیالت راحت بدم دست مشتری...
از دوستانی که زاهنمایی کردن کمال تشکر رو دارم ...

آخرین ویرایش:

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
مهندس زمانی عزیز همینه روش کار بیشتر حوصله وکد بندی کار هست .بقیش تکنیک وهوشمندی ومهارت در اصول کار تعمیرات .باور کنید من از شما خوشحالتر شدم .موفق باشید

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با درود
مهندس زمانی عزیز همینه روش کار بیشتر حوصله وکد بندی کار هست .بقیش تکنیک وهوشمندی ومهارت در اصول کار تعمیرات .باور کنید من از شما خوشحالتر شدم .موفق باشید
مهندس پدرامی عزیز ممنون از لطف شما بزرگوار خوشحالی بنده از اینه که چنین جایی وجود داره که میتونم با اساتید بزرگواری چون شما و دیگر دوستان تبادل اطلاعات کنم ممنون از لطف بی کران شما ارزوی موفقیت و سربلندی دارم تو تمام مراحل زندگیتون ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedram

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود مجدد
جناب مهندس زمانی عزیز ما همه در این انجمن بزرگ در حال اموزش هستیم .من هم از شما یاد گرفتم ومیگیرم .هدف انجمن هم همین بوده که دوستانی که عاشق رشته تحصیلی ویا کار تجربی هستند وزحمت کشیدند .اینجا گرد هم اومدیم واز هم یاد میگیریم .کسی کامل نیست جناب مهندس همه چی را همگان دانند. جناب محمودی اولین سایت تخصصی را در کشوروجهان پایه گذاری کردند .وهمینجا خدمت این بزرگوار عرض خسته نباشید دارم .این یعنی ایرانیت .و همنوع دوستی .وچقدر مسرورم که خدمت شما بزرگان هستم .ویاد میگیرم .موفق باشید مهندس

بالا