آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

هنگ کردن لپ تاپ Asus K52J و خاموش شدن پس از چند ثانیه

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با سلام خدمت همکاران عزیز
یه لپ تاپ مدل Asus K52J برام اومده که هنگ میکنه و بعد از چند ثانیه خاموش میشه
کارایی که انجام دادم :
تعویض خمیر سیلیکون روی جیپ گرافیک و سی پی یو
به روز زسانی بایوس به اخرین ورژن قرار داده شده در سایت ASUS واسه این مدل
شستشوی اسلات رم و سی پی یو
بازم مشکل پا بر جاست
ولی دفه اول که روشن میکنم یه چند لحظه ای میشه تو ویندوز باهاش کار کرد ولی وقتی گرم میشه
و خاموش میشه دفه ی بعد تو مرحله بوت بعضی وقتا و وقتی Welcome میاد تصویر Freezeز میشه
heatsink زیادی گرم میشه و بیشتر گرما رو سی پی یو تولید میکنه
وقتی تصویر فریز میشه موس کیبورد همه چی از کار میوفته و بعد 10 تا 15 ثانیه خاموش میشه
با توجه به این که این مدل لپ تاپ سندی بریج نیست و از تکنولوژی IceCool بهرمند نیس
به نطر شما freeze شدن و خاموش شدن میتونه از سی پی یو باشه یا چیپ گرافیک ...
رم هارو تست کردم مشکلی نداشت ....
پیشاپیش ممنون از راهنممایی دوستان...

آخرین ویرایش:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
شما همه موارد رو چك كردي، فن رو هم سرويس كرديد؟
بعد از اطمينان از سيستم هيتسينك در ابتدا سي پي يو رو چك كن. ولي بيشترين مشكل بعد از هيتسينك و فن از سردي لحيم چيپ هستش.
تا حصول نتيجه كامل لطفا با سايت در ارتباط باشيد

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
درود
شما همه موارد رو چك كردي، فن رو هم سرويس كرديد؟
بعد از اطمينان از سيستم هيتسينك در ابتدا سي پي يو رو چك كن. ولي بيشترين مشكل بعد از هيتسينك و فن از سردي لحيم چيپ هستش.
تا حصول نتيجه كامل لطفا با سايت در ارتباط باشيد
درود
هیت سینک و فن مشکلی ندارن سرویس شدن

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
دوست عزیز با توجه به مواردی که اشاره فرمودید .مشگل از IC.CPU هست .وباید با احتیاط کامل از مایه فلکس استفاده کنید وبا احتیاط کامل که حرارت اعمال شده کنترل شده باشه .منظورم با دست نیست با دستگاه IR که حرارت کنترل شده باشه .وسپس شستشوی کامل کنید وخمیر سیکیکن را بدقت بزنید وهدسینک را نصب کنید.احتمال قوی مشگل بر طرف میشود .مواردی هم بوده که GPU این مشگلات را سبب میشه .ولی ابتدا از cpuاطمینال حاصل شود .موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با درود
دوست عزیز با توجه به مواردی که اشاره فرمودید .مشگل از IC.CPU هست .وباید با احتیاط کامل از مایه فلکس استفاده کنید وبا احتیاط کامل که حرارت اعمال شده کنترل شده باشه .منظورم با دست نیست با دستگاه IR که حرارت کنترل شده باشه .وسپس شستشوی کامل کنید وخمیر سیکیکن را بدقت بزنید وهدسینک را نصب کنید.احتمال قوی مشگل بر طرف میشود .مواردی هم بوده که GPU این مشگلات را سبب میشه .ولی ابتدا از cpuاطمینال حاصل شود .موفق باشید
لحیم سردی GPU رو گرفتم الان اصلا تصویر نمیده ....صفحه مشکی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedram

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود مجدد
دوست خوبم احتمالا بصورت صحیح هیت نگرفتید .انشاا...اسیب نزده باشید تا مجبور شوید REBALL انجام شود که اونهم کارو مشگلتر میکنه .که باید پردازشگر را از مدار خارج کنید .من در این زمینه اموزشهایی گذاشتم حدود یکسال نیم پیش دریافت کنید اگر تجهیزات کامل دارید کار را با احتیاط وبا حوصله اغاز کنید .واگر احتیاج به کمک داشتید در خدمتم .ولی باید با امکانات کامل pc.machin.contorol. REBALL باشید .والی وقت تلف کرده ونتیجه نخواهید گرفت .الانم بدلیل حرارت ناقص مشگل shorts ویا مدار باز ایجاد شده .موفق باشید

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با درود مجدد
دوست خوبم احتمالا بصورت صحیح هیت نگرفتید .انشاا...اسیب نزده باشید تا مجبور شوید REBALL انجام شود که اونهم کارو مشگلتر میکنه .که باید پردازشگر را از مدار خارج کنید .من در این زمینه اموزشهایی گذاشتم حدود یکسال نیم پیش دریافت کنید اگر تجهیزات کامل دارید کار را با احتیاط وبا حوصله اغاز کنید .واگر احتیاج به کمک داشتید در خدمتم .ولی باید با امکانات کامل pc.machin.contorol. REBALL باشید .والی وقت تلف کرده ونتیجه نخواهید گرفت .الانم بدلیل حرارت ناقص مشگل shorts ویا مدار باز ایجاد شده .موفق باشید
با سلام من برد رو با هیتر هیچ وقت هیت نمیدم میبرم زیر دستگاه BGA و این کارو انجام میدم
حرارتی هم که بهش دارم براساس Temp table ارائه شده اندازه چیپ 31*31 بود تصویرنمیده
تجهیزات رو دارم هم BGA و هم شابلون و...
فقط نمیدونم برگ شابلون این چیپ رو دارم یا نه باید چیپ رو در بیارم پس ... ؟

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
بله دقیقا متوجه منظورم شدید .کاملا دقت کنید .با وسواس کار را انجام بدید بله باید اساسی کار بشه چیپ را باید خارج کنید .وبا احتیاط بنحوی که مدار اسیب نبینه ودیگر ایمنی های لازم را بکار بگیرید .موفق باشید .

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با پوزش متوجه نشدم ب چیپ GPU هم حرارت اعمال کردید؟...در این صورت ممکنه همین مشگل cpu روی اون هم اثر گذاشته باشه ....لطفا حوصله کنید .به این شگل مشگل پنهان میشه هم وقت بیشتری باید صرف کنید وهم اذیت میشید .به نوبت رفع اشگال کنید جمع بندی وادامه موارد بعدی ...

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با پوزش متوجه نشدم ب چیپ GPU هم حرارت اعمال کردید؟...در این صورت ممکنه همین مشگل cpu روی اون هم اثر گذاشته باشه ....لطفا حوصله کنید .به این شگل مشگل پنهان میشه هم وقت بیشتری باید صرف کنید وهم اذیت میشید .به نوبت رفع اشگال کنید جمع بندی وادامه موارد بعدی ...

بله به GPU حرارت دادم امیدوارم با ریبال مشکل حل شه ...

بالا