آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: روش شبکه کردن کامپیوتر و لپ تاپ را می خواستم بدونم

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,073
25,005
43
Azarbayjan-Miandoab
سلام
یک کامپیوتر دارم که روش ویندوز xp است و یک لپ تاپ دارم که روش ویندوز 7 است حالا می خواستم بین این دو فایل رد و بدل کنم کابل شبکه با ترتیب کراس هم درست کرده ام هدفم از این کار این است که در حدود 40 گیگ اطلاعات روی کامپیوتر دارم که می خوام به لپتاپ انتقال بدم با فلش مموری میشه ولی دردسرش زیاد است از همکاران تقاضای راهنمایی دارم
با تشکر

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام کاکو

مرحله ی اول تعریف ip/tcp

ابتدا دیوار اتش (fire wall) و انتی ویروس دو کامپیوتر را غیر فعال میکنیم.
در کامپیوتر اول(ویندوز7) روی فایل network کلیک راست کرده و روی گزینه ی properties کلیک کرده تا پنجره ی network and sharing center باز شود.سپس در سمت چپ و بالای صفحه روی گزینه ی change adapter settings کلیک کنید تا پنجره ی network connection باز شود.روی فایل local area connection کلیک راست کرده و روی گزینه ی properties کلیک کنید.در وسط پنجره ی
باز شده روی گزینه ی internet protocol version 4 کلیک کرده وسپس روی گزینه ی properties کلیک کنید. در پنجره ی باز شده گزینه یuse following IP address را فعال کنید.گزینه ها را به این
ترتیب پر کنید:
IP address:192.168.0.1
subnet mask:255.255.255.0
سپس روی گزینه ی ok کلیک کنید.همه ی پنجره ها را ببندید.

مرحله ی دوم مشخص کردن workgroup

روی فایل my computer کلیک راست کرده وروی گزینه ی properties کلیک کنید.سپس در پنجره ی باز شده روی گزینه ی change settings کلیک کنید.در پنجره ی باز شده روی گزینه ی change کلیک کنید.
در انجا در نوار workgroup نام مورد نظر را تغییر دهید مانند x games . سپس ok کنید و سپس پنجره ی بعدی را با گزینه ی apply ببندید و بگزارید تا سیستم Restart شود.

در کامپیوتر دوم (با ویندوز xp) روی گزینه ی my network places کلیک راست کرده و روی گزینه ی
properties کلیک کنید تا پنجره ی network connection باز شود.روی فایل local area connection کلیک راست کرده و روی گزینه ی properties کلیک کنید.در وسط پنجره ی باز شده روی گزینه ی internet protocol version 4 کلیک کرده و روی گزینه ی properties کلیک کنید.در انجا مانند کامپیوتر قبل عمل کرده ولی نوار IP را به این صورت پر میکنیم:
IP address:192.168.0.2
وسپس ok میکنیم وهمه ی پنجره ها را ببندید.روی my computer کلیک راست کرده و روی گزینه ی properties کلیک کنید.در پنجره ی باز شده به تب computer name بروید و روی گزینه یchange کلیک کنید.در انجا workgroup خود را حتما باید با کامپیوتر اول بنویسید یعنی در کامپیوتر اول ما workgruop اسمش irantk بود در کامپیوتر دوم نیز باید اسم workgruop همان irantk باشد.
خوب حالا ok کنید و پنجره ی بعد را با apply ببندید و بگزارید تا سیستم شما Restart شود.
و حال دو کامپیوتر شما شبکه شده.

بالا