آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: درخواست معرفی ترموستاتی که خروجی فرمانش مقاومت متغییر باشه

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام
استاد عزیز همانطور که عرض کردم تو این شهر فقط یک نفر هست که این نوع لوازم رو میفروشه من بهش گفتم ترمیستور میخوام گفت مثبت یا منفی گفتم هم مثبت هم منفی رو کمترین مقاومت رو داشته باشه بده گفت از 20اهم دارم تا 100اهم که چند تا رنج مختلف گرفتم حالا گناه من چیه؟ضمناًبرای روشن شدن ذهن خودم عرض میکنم بنده درخواست رطوبت سنج دارم چرا ترمیستور دما دستور میفرمایید تست کنم؟
با تشکر
با سلام :
اقای فرزاد شما هم خسته نباشید و اما پاسخ ها :

حالا گناه من چیه؟ : اگر شهر شما فروشنده کم داره یا نداره ؟؟؟ فکر میکنید گناه ما چیست ؟
بارها تذکر داده شده که در هر تاپیک با توجه به عنوان مطرح شده فقط به یک مشکل بسنده کنید و اگر همون ابتدا با این عنوان فرضا { تبدیل مدار کنترل شیر برقی به رطوبت سنج } شروع و در همین راستا حرکت می کردین قطعا سریعتر به نتیجه می رسیدین ادغام و طرح مشکلات بی ربط با عنوان و موضوع یکی از نارسایی در این تاپیک شده حتما باز میخواهید بگید که من از اولش مشکل رطوبت و..... پس این پرسش و پاسخ ها ... ایا در عدم دسترسی به الومینیم استفاده از چوب !!! چه انتظاری دارید ؟
فکر میکنید گناه ما چیست ؟
-
بنده درخواست رطوبت سنج دارم >> !! بی راهه نروید درخواست شما { درخواست معرفی ترموستاتی که خروجی فرمانش مقاومت متغییر باشه } .
-
آیا با این توصیفات که عرض کردم باز هم روی ترمیستور کار کنم؟؟؟ برای رسیدن به هدف و نتیجه گیری توصیه های دوستانت را ارزش دهید یک کارهایی عملا انجام دادین و صرف هزینه کردین و بدون اخذ نتیجه { منفی یا مثبت بودن نتیجه مهم نیست اراده و پشتکار در کارها بخصوص الکترونیک شرط اول میباشد } ظاهرا شما فقط ان - ایده ای - که از ذهن تان خطور میکنه پایبند هستین و این ویروسی هست که ضمن متحمل خسارت مالی - مانع رشد و تقویت ذهن و ارتقای علمی و از بین بردن اراده ها و ....خواهد بود .
بهتر میدونید شما در یک انجمن اموزشی هستین و دست اندرکاران انجمن در خدمت شما ... بپذیرید که غیر از شخص شما افراد زیادی این تاپیک را مطالعه میکنند و خواهند کرد { به ویژه افرادی که دنبال تحقیق هستند } ول کردن نیمه راهی طرح و عنوان و تغییر در مطالب موجب انحراف موضوع و کم رنگ کردن ارزش اعتباری انجمن را نیز از طرف سایرین بدنبال دارد هر چند شما به فکر خودتون هستین اما همین دوستان بزرگوار شما همه جوانب را در نظر میگیرند .
در طول تاپیک نکته های مهمی اشاره شده که خیلی از انها بی نتیجه واز سوی شما تغییر مسیر داده شده که منصفانه نیست طبعا بعد از شما مطالعه کنندگان دیگری را نیز احتمال گمراهی یا هدر دادن وقت گرانتر از طلا و.... حال بگذریم .
اگر قصد ادامه تاپیک و اخذ نتیجه این عنوان و موضوع دارید توصیه ها و راهنمایی دوستانت را ارزش داده و بکار بندید و نتیجه را دقیقا بزارید مطمین باشید که توسط راهنمایی استاد مجرب و صبور - شما را برای اخذ بهترین نتیجه هدایت خواهد کرد و چنانکه از ادامه کار این تاپیک منصرف شدین تاپیک را همینجا ختم بخیر و مسدود کنیم تا بیشتر از این موجب سر در گمی ها و اتلاف وقت خود و سایرین نشویم .
در خاتمه : با توجه به پهنای زیاد تغییرات اهمی چنین ترمیستورهایی که در پست قبلی اشاره کردم از { از زیر اهم تا کیلو اهم } مثلا همون قهوه ای رنگ ها از یک اهم الی یک کیلو اهم نسبت به حرارت متغییر هستند } توصیه کردم که استفاده و نتیجه را بزارید کار چندان مشکلی هم نیست دو سیم ترمیستور فوق بجای دو سیم { پین شماره 2 و 3 پتانسیومتر شما بهم شده و حال دو سیم 2+3 و 4 را دارید } وصل کرده و نتیجه تغییرا ت را بزارید ممکن هست با تغییر بعدی رنگ ترمیستور فوق با همین مدار به نتیجه رضایت بخشی برسید .
موفق و موید باشید انشالله .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام :
اقای فرزاد شما هم خسته نباشید و اما پاسخ ها :

حالا گناه من چیه؟ : اگر شهر شما فروشنده کم داره یا نداره ؟؟؟ فکر میکنید گناه ما چیست ؟
بارها تذکر داده شده که در هر تاپیک با توجه به عنوان مطرح شده فقط به یک مشکل بسنده کنید و اگر همون ابتدا با این عنوان فرضا { تبدیل مدار کنترل شیر برقی به رطوبت سنج } شروع و در همین راستا حرکت می کردین قطعا سریعتر به نتیجه می رسیدین ادغام و طرح مشکلات بی ربط با عنوان و موضوع یکی از نارسایی در این تاپیک شده حتما باز میخواهید بگید که من از اولش مشکل رطوبت و..... پس این پرسش و پاسخ ها ... ایا در عدم دسترسی به الومینیم استفاده از چوب !!! چه انتظاری دارید ؟
فکر میکنید گناه ما چیست ؟
-
بنده درخواست رطوبت سنج دارم >> !! بی راهه نروید درخواست شما { درخواست معرفی ترموستاتی که خروجی فرمانش مقاومت متغییر باشه } .
-
آیا با این توصیفات که عرض کردم باز هم روی ترمیستور کار کنم؟؟؟ برای رسیدن به هدف و نتیجه گیری توصیه های دوستانت را ارزش دهید یک کارهایی عملا انجام دادین و صرف هزینه کردین و بدون اخذ نتیجه { منفی یا مثبت بودن نتیجه مهم نیست اراده و پشتکار در کارها بخصوص الکترونیک شرط اول میباشد } ظاهرا شما فقط ان - ایده ای - که از ذهن تان خطور میکنه پایبند هستین و این ویروسی هست که ضمن متحمل خسارت مالی - مانع رشد و تقویت ذهن و ارتقای علمی و از بین بردن اراده ها و ....خواهد بود .
بهتر میدونید شما در یک انجمن اموزشی هستین و دست اندرکاران انجمن در خدمت شما ... بپذیرید که غیر از شخص شما افراد زیادی این تاپیک را مطالعه میکنند و خواهند کرد { به ویژه افرادی که دنبال تحقیق هستند } ول کردن نیمه راهی طرح و عنوان و تغییر در مطالب موجب انحراف موضوع و کم رنگ کردن ارزش اعتباری انجمن را نیز از طرف سایرین بدنبال دارد هر چند شما به فکر خودتون هستین اما همین دوستان بزرگوار شما همه جوانب را در نظر میگیرند .
در طول تاپیک نکته های مهمی اشاره شده که خیلی از انها بی نتیجه واز سوی شما تغییر مسیر داده شده که منصفانه نیست طبعا بعد از شما مطالعه کنندگان دیگری را نیز احتمال گمراهی یا هدر دادن وقت گرانتر از طلا و.... حال بگذریم .
اگر قصد ادامه تاپیک و اخذ نتیجه این عنوان و موضوع دارید توصیه ها و راهنمایی دوستانت را ارزش داده و بکار بندید و نتیجه را دقیقا بزارید مطمین باشید که توسط راهنمایی استاد مجرب و صبور - شما را برای اخذ بهترین نتیجه هدایت خواهد کرد و چنانکه از ادامه کار این تاپیک منصرف شدین تاپیک را همینجا ختم بخیر و مسدود کنیم تا بیشتر از این موجب سر در گمی ها و اتلاف وقت خود و سایرین نشویم .
در خاتمه : با توجه به پهنای زیاد تغییرات اهمی چنین ترمیستورهایی که در پست قبلی اشاره کردم از { از زیر اهم تا کیلو اهم } مثلا همون قهوه ای رنگ ها از یک اهم الی یک کیلو اهم نسبت به حرارت متغییر هستند } توصیه کردم که استفاده و نتیجه را بزارید کار چندان مشکلی هم نیست دو سیم ترمیستور فوق بجای دو سیم { شما 2 و 3 پتانسیومتر شما بهم شده و حال دو سیم 2+3 و 4 را دارید } وصل کردهو نتیجه تغییرا را بزارید ممکن هست با تغییر بعدی رنگ ترمیستور فوق با همین مدار به نتیجه رضایت بخشی برسید .
موفق و موید باشید انشالله .

با سلام وتشکر
استاد عزیز بنده هم اعتقاد دارم که تاپیک داره منحرف میشه.بنده بعد از دو روز که مشکل کنترل دما رو حل کردم خواستم عنوان پست رو به رطوبت سنج تغییر دهم ولی به علت این که 24ساعت گذشته بود مقدور نبود!!!اگه صلاح میدونید یه پست دیگه با عنوان رطوبت سنج با فرمان تدریجی ایجاد کنم.ولی به خدا نمیدونم کجای کار کوتاهی کردم !!!صفحه 2همین پست رو بخونید متوجه میشید که جواب اکثر سوالات رو دادم.فقط بجای ترمیستور pt100استفاده کردم.با وجود این که هنوز متوجه نشدم ترمیستور چرا باید استفاده کنم!!!ولی هر جور شده تهیه میکنم.چون بنده مدار رطوبت میخوام اگه نیاز به تاپیک مجزا هست بفرمایید یا این که عنوان تاپیک رو عوض فرمایید.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام وتشکر
استاد عزیز بنده هم اعتقاد دارم که تاپیک داره منحرف میشه.بنده بعد از دو روز که مشکل کنترل دما رو حل کردم خواستم عنوان پست رو به رطوبت سنج تغییر دهم ولی به علت این که 24ساعت گذشته بود مقدور نبود!!!اگه صلاح میدونید یه پست دیگه با عنوان رطوبت سنج با فرمان تدریجی ایجاد کنم.ولی به خدا نمیدونم کجای کار کوتاهی کردم !!!صفحه 2همین پست رو بخونید متوجه میشید که جواب اکثر سوالات رو دادم.فقط بجای ترمیستور pt100استفاده کردم.با وجود این که هنوز متوجه نشدم ترمیستور چرا باید استفاده کنم!!!ولی هر جور شده تهیه میکنم.چون بنده مدار رطوبت میخوام اگه نیاز به تاپیک مجزا هست بفرمایید یا این که عنوان تاپیک رو عوض فرمایید.
با سلام مجدد :
اقا فرزاد همه این پاسخ های تاپیک در حول و هوش عنوان ان میباشد و هدف از انها {
درخواست معرفی ترموستاتی که خروجی فرمانش مقاومت متغییر باشه } معرفی{ ترموستات } یا{ ترمیستور } یا هر ابزار و قطعه ای که بتواند در تغییرات دما خروجی اهمی متغییر به نسبت دماداشته باشد... و اینکه توصیه کردم از نوع فلان ترمیستور استفاده کنید هم در همین رابطه بود که مدارتان در فلان درجه دما {استفاده از دمای رطوبت بجای درجه رطوبت }عمل کند و شاید با تجربه ای که حاصل تون میشه از اختلاف دما به ان میزان رطوبتی برسید که ... و گرنه این قطعات در مقابل تغییر رطوبت کارساز نیستند دلیلش هم اینکه رطوبت ممکن هست حاصل بخار اب محدوده 100 درجه حرارتی و یا در زیر صفر حاصل از تبخیر یخ باشد . درسته که میزان تغییرات دما نیز در هر دو مشهود هست اما .... حالا که هدف میزان و رنج { reng } رطوبت باشد باید دنبال سنسور های مخصوص رطوبتی باشید و مدار مربوطه اش و اصلح این هست که تاپیک بسته بشه و شما برای عنوان جدید تاپیکی باز و درخواست های خود را اونجا مطرح و پیگیری نمایید .
با تشکر از شما همه دوستانیکه متقبل زحماتی شدند .
شاد باشید و موفق .
یا علی ..

بالا