آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در استارت خوردن مین برد گیگا مدلp41t-d3

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
باسلام به دوستان عزیزم:

دوستان هیچکدوم را حلی برای من نزاشتین؟
دوست عزیزی که میگی 12 ولت رو ازقسمت سی پی یو جداکن استارت کن این رو که خدمت شما گفتم که قسمت سی پی یو اشکال نداره این کار ها رو عزیز دلم من روز اول انجام دادم فدات

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
دوست گلم بق گفته اساتید شما اتصالی در مدار دارید که از نحوه نصب24پین به راحتی میشه فهمیدکه وقتی قسمتی از24 وصل نیست استارت میخوره-شما بدقت دنبال اتصالی بگردید-

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
سلام دوست عزیز
اول اینکه مین که با کابل پاور نصفه روشن میشه در همه مادر بورد ها همینه و این به خاطر اینه که سیم سبز قبل از اینکه برق کامل برسه اتصال با gnd میشه و روشن میشه مین
در تمام مادر بورد ها همینه
شما اول اگه مین کلا سویچ نمیشه با 24 پین کامل
از این چارت جلو برید
اگر نه ولتاژ هارو بگیر اعلام کن
vcore
vddq
vtt
vram
و ولتاژ استنبای
ولتاژ کریستال چیپ
لطفا اعلام کنید تا بشه کمک کرد

پیوست‌ها

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
باسلام به دوستان عزیزم:

دوستان هیچکدوم را حلی برای من نزاشتین؟
دوست عزیزی که میگی 12 ولت رو ازقسمت سی پی یو جداکن استارت کن این رو که خدمت شما گفتم که قسمت سی پی یو اشکال نداره این کار ها رو عزیز دلم من روز اول انجام دادم فدات

دوست عزیز، اگر منظورتون بنده هستم،عرض کردم با سوکت 20 پین و 4 پین مدار core مادربورد رو استارت کنید، اون سوکت بزرگی که از پاور میاد در دو نوع 20 و 24 پین میباشد،در بعضی از پاورها سوکت 24 پین از دو قسمت تشکیل شده : یک سوکت20 پین و یک سوکت 4 پین که به صورت کشویی به هم متصل میشن و میشه قسمت 4 پین رو ازش جدا کرد و فقط 20 پین رو به مادربورد متصل کرد، این قسمت 4 پین با اون سوکت 4 پین که ولتاژ 12 ولت مدار cpu رو میسازه فرق داره،سوکت 4 پین مدار core از سیم های مشکی و زرد تشکیل شده،ولی 4 پینی که کنار سوکت 20 پین قرار میگیره از سیم های قرمز،زرد و مشکی(اگه درست یادم باشه) تشکیل شده.اگر سوکت 24 پین پاور شما یک تکه بود و قابلیت جداسازی قسمت 20 پین و 4 پین اون وجود نداشت،از یه پاور دیگه استفاده بفرمایید که این قابلیت رو داشته باشه.
موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
به نظر میاد پاور خودتون این قابلیت رو داره 11111.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
سلام

در دو حالت زیر بررسی کنید
1- در حالتی که مشکل نداره تک تک پین های سوکت را با اهم متر تست کنید و ببینید کلیه نری و مادگی پین ها اتصال برقرار میکنند یا برخی از آنها قطع میشن که مشکل برطرف میشه

2 در حالتی که سوکت را بصورت نرمال جا زدید و خرابکاری میکنه آزمایش فوق را انجام دهید

دراینصورت نتیجه آزمایشات فوق تکلیف را روشن میکنه
اگر قطع شدن پینی موجب رفع عوارضی شود با تعقیب پین ، تحلیل و کشف ایراد تسهیل میگردد

سپاس

آخرین ویرایش:

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
دوست من سلام
قبلا بهت گفتم كه مشكل مين شما از نورد چيپ يا همون چيپ شمالي هستش
در مادربرد ها وظيفه استارت يا به عهده IO هستش يا چيپ شمالي
مادر برد هايي كه مدل IO اونها Winband هستش وظيفه استارت به عهده IO هست
مادر برد شما IO اون iTE هستش در اين صورت وظيفه استارت مادربرد بر عهده چيپ شمالي يا همون نورد چيپ هستش
مي خواي امتحانش كني ؟؟؟؟
سوكت ATX يا همون 24pin رو به مادربرد وصل كن كليد پاور رو در حالت روشن بزار و با يه پنس از پشت سوكت اتصال كوتاه بين سيم سبز و مشكي رو بر قرار كن ميتوني ببيني كه در كمال نا باوري مادربرد استارت ميخوره و حتي احتمال داره تصوير هم بده اگه تصوير داد كه فقط قسمت استارت چيپ شمالي خرابه و اگه تصوير نداد چيپ شمالي كاملا خرابه
در صورت تصوير ندادن !!!!!
باز ميخواي امتحان كني ؟؟؟؟
هدسينگ روي چيپ شمالي رو باز كن و مادر برد رو به روش قبلي استارت كن دستت روي چيپ شمالي باشه در عرض دو ثانيه اين چيپ اونقدر داغ ميشه كه دستت رو ميسوزونه اگه اين اتفاق افتاد اونوقت براي شادي چيپ شمالي فاتحه :nevreness:
يادت باشه اتصال كوتاه با پنس نبايد بيش از 5 ثانيه طول بكشه خيلي مهمه چون مدت زمان بيشتر مساوي با خرابي بيشترمادربرد هستش
حالا بازم بگو كسي منو دوست نداره #$V686

آخرین ویرایش:

saeed6489

کاربر
2013-07-23
9
7
سلام اقایون

عصرتون بخیر و خسته نباشید

من هم یک چنین بردی دارم ای سی pwm رو بنا ب دلایلی در اوردم بعد 2باره جا زدم با دقت زیاد حالا دیگ روشن نمیشه یعنی استارت نمیکنه

چیکار بکنم؟؟؟

ممنونم از لطفتون

آخرین ویرایش:

saeed6489

کاربر
2013-07-23
9
7
کسی نمیتونه کمک کنه یا نظر خاصی ندارین؟؟؟::smiley_on_tredmi::::bounce::

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
کسی نمیتونه کمک کنه یا نظر خاصی ندارین؟؟؟::smiley_on_tredmi::::bounce::

درود
دوست عزیز هر پست مربوط به مشکلیه که اعضاء مطرح میکنن و مربوط به همون عضو و در ادامه راهنمایی دوستان در مورد همون مشکله
شما برای مشکل خودتون می بایست یه پست جدید در قسمت مادربرد موبوطه باز کنید
در قسمت عنوان نام برند و مدل مین و مشکل را هم قید کنید
در این صورت بهتر و زودتر راهنمایی میشوید
با تشکر
موفق بتشید

بالا