آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در استارت خوردن مین برد گیگا مدلp41t-d3

موسوی یاسر

کاربر
2013-09-29
3
6
باسلام :
اولین قدم تست ترانزیستور اس ام دی و بعد سلف ودر آخر تعویض 24 پین برد اگر ترتیب اثر نداد لایه یرد خرابی وجود دارد و باید برد تعویض شود اگر میتونی لایه را ازیر برد اتصال بده به بالا موفق باشی

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
دوست عزیز جناب sunboys

خدمت شما.از روی مادربرد سالم بک اپ گرفتم.امیدوارم مشکلتون حل بشه.
شما اشتباه گذاشتید من مدل GA-P41T-D3 را می خوام که در تصویر بالا است

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت دوست عزیزم:

اقای بوی ببخشید خیلی گرفتار بودم اگر بایوس میخوای از اینجا دریافت کن این ادرس مال همین مدل دستگاه بالا هست که گفتم مال هر دو بایوس هم یکی است موفق باشید.

http://persian.gigabyte.com/support-downloads/download-center.aspx?ck=2

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
سلام دوست من
خسته نباشي
نورد چيپ مادربردت خرابه
نورد چيپ رو تست كن متوجه ميشي

با سلام دوست عزیز منظور از نورد چیپ کدوم قسمت مین میشه توضیح میدین چون تازگی داره برام روش تست رو هم بگو لطفا

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
باسلام :
اولین قدم تست ترانزیستور اس ام دی و بعد سلف ودر آخر تعویض 24 پین برد اگر ترتیب اثر نداد لایه یرد خرابی وجود دارد و باید برد تعویض شود اگر میتونی لایه را ازیر برد اتصال بده به بالا موفق باشی

با سلام اقای موسوی: مگه شما نمیدونید که برد 7 لایه داره اگر لایه وسط خراب باشه من از پایین که چیزی نمیبینم که بخوام وصل کنم بعدش چی رو به چی وصل کنم داداش توضیح میدین از کجا بفهمی که چی قطع شده که بخوای وصل کنی {کلا این حرفی که زدی خیلی رو هوا هستش}
بعدش 24 پین رو هم عوض کردم جواب نداد داداشی

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام مدیر بخش نظری نداره به من بده

کارهای انجام شده:

تعویض:پاور .رم.سی پی یو.گرافیک.پین24برد.چک وسالم بودن فت ها و خازن ها.تعویض کریستال .بایوس مادربورد.تعویض باتری مین هیت نرم چیپ جنوبی

سیستم رو بدون هیچ وسیله ای استارت کردم جوابی نگرفتم یعنی استارت نخورد

قسمت سی پی یو سالم هستش ولتاژ5 روی پنل هست فقط استارت نمیخوره نظر بدید

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
دوست عزیز هنگامی که شما سوکت را به صورت کج قرار میدهید و دستگاه روشن میشود
[hide]به علت این است که روی سوکت 24
پین مادربرد تعدادی از پایه های ان ولتاژ پاور را میخورند و همین قضیه باعث میشود مادربرد استارت نخورد و زمانی که شما سوکت را کج نصب میکنید این ولتاژ ها وصل نمیشوند در نتیجه مادربرد استارت میخورد
دوست عزیز شما دقیق چک کنید ببینید کدام یک از 24 سیمی که از پاور می اید همچین مشکلی را ایجاد میکند
یا علی[/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]

آخرین ویرایش:

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
دادی از پایه های ان ولتاژ پاور را میخورند و همین قضیه باعث میشود مادربرد استارت نخورد و زمانی که شما سوکت را کج نصب میکنید این ولتاژ ها وصل نمیشوند در نتیجه مادربرد استارت میخورد
دوست عزیز شما دقیق چک کنید ببینید کدام یک از 24 سیمی که از پاور می اید همچین مشکلی را ایجاد میکند
یا علی

سلام دوست عزیز ،
شما یکبار 4پین تغذیه CPU رو وصل نکن و مادربرد رو استارت کن . اگه در این حالت استارت شد شما تو تغذیه CPU ( مدار PWM و ف ی ل ت ر ها ) اتصال کوتاه دارید.
اگه باز هم استارت نشد و درحالتی که توی عکس نشون دادی استارت میشه جای دیگه ای از مدار اتصالی داره.شما در حالت خاموش و با استفاده از بازر مولتی متر اتصال سیمهای رنگی سوکت 24پین رو نسبت به سیم سیاه تست کن ( در واقع اتصال کوتاه بودن ولتاژهای 3.3،5،12 رو نسبه به زمین تست کن ) احتمال میدم یکی از ولتاژها جایی شورت شده که مادربرد استارت نمیشه.لطفا نتیجه رو اعلام کنید.
موفق باشید.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
دوستان عزیز یه نکته یادم رفت بگم که شاید کمک کنه این سیستم راه بیفته که سیستم روشن بوده خودش خاموش شده رفتن استارت کنن استارت نخورده مشاهده فایل‌پیوست 75492
با سلام،
دوست و همکار عزیز،من بعید میدونم که شما وقتی سوکت 24 پین پاور روی مادربورد وصل بوده اقدام به لحیم سردی گرفتن کرده باشید! تو تصویری که گذاشتید،سمت چپ تصویر که سوکت 24 پین پاور کامل جا نخورده نشانه هایی از حرارت دیده میشه،هم روی سوکت 24 پین مادربورد و هم روی سوکت پاور،که همونطور که عرض کردم بعیده که کار شما بوده باشه! پس در اون قسمت اتصالی وجود داره که باعث داغ و ذوب شدن سوکت شده،یا در خود سوکت و یا در قسمتی از مادربورد که اون ولتاژها به اونجا میره.
برای اطمینان بیشتر میتونی فقط با وصل کردن سوکت 20 پین پاور مادربورد رو روشن کنی.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا