آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن asus m2n-1

hamedxx48

کاربر
2010-03-02
35
57
باسلام خدمت دوستان ابتدا این مادربورد روشن نمیشد روی باتری ولتاژ نداشت بعد روی ای سی ioولتاژ3 و 5 هم نداشت که ایسی رو عوض کردم وقتی سویچ پاور رو میزنی یه لحظه روشن میشه ولی اگه سویچ رو بگیری روشن میمونه و اسی io داغ میکنه دیباگر هر بار یه کد میده . دوستان یه راهنمایی کنن با تشکر.

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود

پایه های پین سوئیچ و ریست را ولتاژگیری نمایید باید ولتاژ 3/3 و 5 ولت را داشته باشد
اگر ولتاژ نداشت i/o و مسیر ارتباطی اش با پین را چک نمایید.
در صورت داشتن ولتاژ
4 پین cpu را بیرون بکشید و مین را سوئیچ نمایید در صورت روشن شدن مشکل در مدار pwm می باشد.
در ضمن از قطعه تعویضی اطمینان داشته باشید.

raminhaqiqat

کاربر
2011-08-15
50
104
بوشهر -برازجان
دوست عزیز بعضی اوقات توضیحاتی که مشتری میده هر چند غیر کارشناسانه باشه بدرد میخوره.
بپرسید آخرین بار چه استفاده ای کرده.
بچه ای کسی چیزی نکرده لای یو اس بی ها یا ضربه ای به جایی بزنه یا لیوان آبی توش بریزه یا صدها مثال دیگه...؟
برد رو شستشو و پروگرام بایوس کن.یو اس بی ها و پی اس تو ها رو بررسی کن.شماره آی او اصلی و تعویضی رو اعلام کن ببینیم میخوره.
چیپ جنوبی رو فشار بده ببین چی میگه.
غیر از آی او بقیه دماشون عادیه؟ سی پی یو چی داغ میکنه یا نه .عادیه یا نه.
بدون 4 پین برق سی پی یو چی میگه؟(با تشکر از آقای kharad اگه مسیر io اکی بود و بدون 4 پین روشن شد از PWM میتونه باشه)
نتیجه را اعلام کنید لطفا
امیدوارم بتونم کمکی به دوستان کرده باشم.

آخرین ویرایش:

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
سلام دوست عزیز
با اجازه از اساتید .شما گفتین که هیچ وضعیتی نداشته تا i\o عوض کردین
من یه توضیحی بدم که واسه خودم پیش اومده
در هنگام تعویض i\o شما نباید تنها کد اصلی رو مطابقت بدین باید سریال زیر کد و حرف آخر خط سوم یکی باشه با i\o اول
من یه دیتا شیت از یه i\o واست میزارم که کاملا متوجه بشی
در صفحه آخر این فایل pdf شما میبینید که شماره اصلی .کد زیر اون و سومین خط باید یکی باشه
وگرنه کلا مسیر سویچ مین عوض میشه و در بعضی موارد که کد ها نزدیک هستند سویچ میشه تصویر نمی ده
امید وارم کمک کرده باشم با تشکر

پیوست‌ها

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
با تشکر از اساتید عزیز اسی خودش مشخصاتش اینه it8716f-sپاینش هم 0631-bxو zm2tyw l ایسی که گزاشتم it8716f-s 0634-cxs zm1y 4njb l هستش حالا دقیق همینو باید بزارم؟
سلام دوست عزیز
بله این ic که گذاشتی از سری cxs هست وic خودش bx کلا فرق داره واسه همین مین سویچ نمیشه
خط سوم روی ic حرف آخر مهمه مثل i یا l که سری ساخت این ic هاست
مشابه بزارید انشالا مشکل رفع میشه
شما می تونید ic های مذکور رو دیتا شیت شو بگیرید بعد می بینید که چقدر فرق داره
موفق باشید

بالا