آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سئوال در باره شارژ موبایل با یو‌اس‌بی کامپیوتر

abloddla

کاربر
2011-09-03
8
14
Tehran
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام یک موبایل سونی اریکسون مدل k970 یا همان Elm دارم که به واسطه استفاده از یک شارژر ماشینی که ۱۲ ولت بود آی سی شارژرش سوخته است و در شیراز گفتند درست نمی‌شود و با آداپتورهایی که همه باطری‌ها را می‌شود درآورد و در آن گذاشت تا شارژ شود آن را شارژ می‌کنم. اما جالب است که همین موبایل اگر با سیم به یواس‌بی کامپیوتر وصل شود بسیار سریع و حتی سریعتر از استفاده از آداپتور خودش شارژ می‌شود. در حالیکه با اسفتاده از آداپتور خودش اینک دیگر شارژ نمی‌شود. آیا یو‌اس‌بی کامپیوتر از طریق سیم‌های دیتایی که در وسط قرار دارند ولتاژی به موبایل می‌فرستند که از آن طریق شارژ می‌شود و اگر بله آن‌ها به ترتیب چند ولت هستند؟ یا موضوعی دیگر در کار است که بنده نمی‌دانم. لطفاً اگر کسی چیزی می‌داند راهنمایی کند. با تشکر

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام،تا وقتی اساتید میان و پاسخ میدن.کابل یو اس بی از چهار سیم تشکیل شده که دو سیم ولتاژ 5 ولت و دو سیم ارتباط دیتا میباشد.گوشی شما با دو سیم که معمولا مشکی (منفی) و قرمز (مثبت) است شارژ میشود.موفق باشید.
یا علی

abloddla

کاربر
2011-09-03
8
14
Tehran
به نام خدا
لازم به ذکر است که این موبایل از طریق شارژرهایی با خروجی یو اس بی یا یو اس بی دستگاهای دیگر مثل ضبط ماشین و دستگاه ست‌تاپ‌باکس و غیره شارژ نمی‌شود و تنها از طریق یو‌اس‌بی کامپیوتر شارژ می‌شود و همین است که مرا به فکر انداخته است! چون دستگاه‌های شارژر با خروجی یو اس‌بی فقط همان دو میله کناری‌شان ولتاژ ۵ ولت دارد و به میله‌های وسطی که برای دیتا هستند سیمی وصل نیست!
با تشکر

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
دو پین وسطی دیتا هست و احتمالا هنگام اتصال به کامپیوتر با سیستم عامل گوشی مچ میشه و فرمان شارژ میده.توی حالت خاموش هم شارژ نمیشه؟چه با دوسیم چه با چهار سیم.

مرزنگو

کاربر
2012-08-14
366
3,188
دوست عزیز من گوشی خودمو اکثر وقتا با یواس بی کامپیوتر شارژ میکنم خیلی هم راضی هستم

abloddla

کاربر
2011-09-03
8
14
Tehran
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
جواب موضوع یک : این موبایل و فکر کنم تمام موبایل های دیگه هم در زمان سالم بودن هم اگر در زمانی که کامپیوتر خاموش است به آن وصل شود، شارژ نمی‌شوند
جواب پست دو : منهم راضی هستم ولی در مسافرت و خیلی‌ مواقع دیگر که دیگر کامپیوتر در دسترس نیست!

این مطالب را نوشتم چون خوانده بودم که مثلاً شارژرهای آی پاد دو سیم دیگر غیر از آن ۵ ولت‌ها دارند که یکی ۲.۷ ولت و دیگری ۲ ولت است. پس شاید بتوان با استفاده از مدار آن‌ها در شارژرهای یو‌اس‌بی، شارژر یو‌اس‌بی‌ای ساخت که بتواند این مشکل شارژ نشدن موبایل را برطرف کند.
آیا فکرم اشتباه است؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام.بعضی گوشی های نوکیا(مثلا 6700) و گوشی هایی که سوکت مشترک دارند در حالت خاموش هم شارژ میشوند.(منظورم این بود که گوشی خاموش باشه نه کامپیوتر هر چند که خیلی وقته سیستم ها چنین گزینه ای رو به صورت پیشفرض تو بایوس دارند).شما اصلا روی دو پین دیتا ولتاژی به این معنا نداری که بخوای گوشی رو باهاش شارژ کنی.ولی بازم همونطور که گفتم گوشی رو خاموش کنید و وصل کنید ببینید بازم شارژ میکنه و یکبار هم سیستم رو خاموش کنید و تست کنید (اگر موس usb دارید میتونید تست کنید و مشاهده کنید که موس روشن میشه یا نه.اگه روشن شد در حالت خاموش ولتاژ دارید ولی خبری از دیتا نیست ولتاژ دارید)
دو احتمال میمونه یکی اینکه سیستم عامل گوشی با سیستم مچ میشه مورد بعدی هم اینکه شاید ای سی شارژ گوشی بیش از اندازه حساس هست به ولتاژ و جریانی که از ولتاژ و جریان کامپیوتر کمتر یا بیشتر باشه واکنش نشون میده و شارژ نمیشه.بازم باید اساتید شما رو راهنمایی کنن.موفق باشید.
یا علی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hoss_bakh

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام یک موبایل سونی اریکسون مدل k970 یا همان Elm دارم که به واسطه استفاده از یک شارژر ماشینی که ۱۲ ولت بود آی سی شارژرش سوخته است و در شیراز گفتند درست نمی‌شود و با آداپتورهایی که همه باطری‌ها را می‌شود درآورد و در آن گذاشت تا شارژ شود آن را شارژ می‌کنم. اما جالب است که همین موبایل اگر با سیم به یواس‌بی کامپیوتر وصل شود بسیار سریع و حتی سریعتر از استفاده از آداپتور خودش شارژ می‌شود. در حالیکه با اسفتاده از آداپتور خودش اینک دیگر شارژ نمی‌شود. آیا یو‌اس‌بی کامپیوتر از طریق سیم‌های دیتایی که در وسط قرار دارند ولتاژی به موبایل می‌فرستند که از آن طریق شارژ می‌شود و اگر بله آن‌ها به ترتیب چند ولت هستند؟ یا موضوعی دیگر در کار است که بنده نمی‌دانم. لطفاً اگر کسی چیزی می‌داند راهنمایی کند. با تشکر

دوست عزیز ولتاژ مورد استفاده در کابل یو اس بی 5 ولت هست و ولتاژ شارژ موبایل هم حدود 5 یا 6 ولت هست بنابراین می شود با یو اس بی موبایل را شارژ کرد ولی این کار باعث دیر شارژ شدن موبایل می شود شما از شارژر استفاده کنید بهتر هست

با تشکر

abloddla

کاربر
2011-09-03
8
14
Tehran
این موبایل نه با شارژر خودش که ۵ ولته و نه با هیچ شارژر دیگه ای شارژ نمی شه مگر اینکه سیم usb شارژرشو به usb کامپیوتر وصل کنم. یا باطریشو در بیارم و در شارژرهای مخصوص شارژ کنم و بعد بزارم سر جاش.

آخرین ویرایش:
بالا