آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مین بورد گیگا مدل GA-M68MT-S2P Rev:3.1

داوودجون

کاربر
2012-04-17
107
141
سلام دوستان گلم
مین بورد گیگا مدل GA-M68MT-S2P Rev: 3.1 تصویر نمیده

بایوس رو آپ کردم
بازم تصویر نداره

دیباگر خطای CF رو نشون میده

دقیقا هر 13 ثانیه ریست میشه و دوباره همون کد رو نشون میده (رم سی پی یو و کارت گرافیک هم تعویض کردم ضمن اینکه این مین بورد گرافیک آن داره)

در ضمن سی پی یو کاملا داغ میشه

منتظر نظراتتون هستم

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام دوست عزیز
کد C1 مربوط به بایوس و رم هستش با توجه با اینکه بایوس را اپ کردید ببین خازن باد کرده ای روی مدار نباشه ضمنا از لحاظ شورتی هم چکش کنید
در وحله اخر ولتازهای رم را اندازه گیری کنید و اعلام کنید تا راهنماییتون کنن
موفق باشید

داوودجون

کاربر
2012-04-17
107
141
سلام دوست عزیز
کد C1 مربوط به بایوس و رم هستش با توجه با اینکه بایوس را اپ کردید ببین خازن باد کرده ای روی مدار نباشه ضمنا از لحاظ شورتی هم چکش کنید
در وحله اخر ولتازهای رم را اندازه گیری کنید و اعلام کنید تا راهنماییتون کنن
موفق باشید
ممنون خازن باد کرده ندارم اما همون کنار رم 4 تا خازن الکترولیکی که دوتاشون هردو پایشون با گراند بوق میزنه از مدار خارج کردم ولی درست بودن کاملا رو برد وقتی خازنها رو برداشتم هم جا پایه های خازن هردو شون بوق میزد !!!!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
شما توی برد شورتی داری ممکنه فتهای اطراف رم یا سی پی یو رفته باشه
یه عکس واضح ار مادربرد بذارید و ضمنا اون چند تا خازن الکترولیکی هم که میگی بوق داره را علامت بذار تا بگم چکار کنی

آخرین ویرایش:

داوودجون

کاربر
2012-04-17
107
141
شما توی برد شورتی داری ممکنه فتهای اطراف رم یا سی پی یو رفته باشه
یه عکس واضح ار مادربرد بذارید و ضمنا اون چند تا خازن الکترولیکی هم که میگی بوق داره را علامت بذار تا بگم چکار کنی
دادا اینم عکس
giga.jpg

• Like

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
دوست عزیر فتهای اطراف مازول رو را بیرون مدار چک کن. شورتی از فتهای روی برده

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام سوکت سی پی یو را با اسپری خشک تمیز کن و اگر سی پی یو از نوع خاردار است ببین هنگام قرار دادن آن در داخل سوکت پایه های آن کج نشده باشد.

آخرین ویرایش:
  • Like

داوودجون

کاربر
2012-04-17
107
141
باسلام سوکت سی پی یو را با اسپری خشک تمیز کن و اگر سی پی یو از نوع خاردار است ببین هنگام قرار دادن آن در داخل سوکت پایه های آن کج نشده باشد.

سلام و ممنون از راهنماییت
چک کردم اینطور نیست سوکت رو هم شستم بازم خبری نشد البته خودمم به همون چیپ مشکوکم چون چند تا خازن اس ام دی نزدیک بهش هر دو پایشون با گراند بوق میزنه فقط خدا کنه چیپ نباشه چون آی آر ندارم متاسفانه
البته طبق راهنمایی دوستمون باید فتهای کنار رم رو هم چک کنم کاملا شاید اونا مورد دار باشن

بالا