آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی برای نصب ایفون برای 20 واحد

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96
سلام
برای یه ساختمون 20 واحده قراره ایفون نصب شه.ممنون میشم به این سوالات جواب بدید:
1.بهترین روش سیم کشی با توجه به طولانی بودن مسیر برای جلوگیری از مشکلات صدا-تصویر و...چیه؟
2.ایا از سویچر تک کانال استفاده کنم یا سویچر مرکزیه خود ایفون؟
3.نظرتون در باره استفاده از پنل های کدینگ چیه؟
4.اگه برای هر 5 واحد یه باکس تو راه پله در نظر بگیرم و از اونجا تو باکس اصلی که تو پارکینگ هست ببرم خوبه؟
5.اگه راه دیگی شما تجربه کردید و جواب داده ممنون میشم راهنمایی کنید؟

آخرین ویرایش:

ahmad30_n

کاربر
2008-09-08
12
16
پاسخ : نصب ایفون برای 20 واحد

1-باید مدل ساختمونتون رو بگید تا بهترین نقشه رو بهتون بگم. ( تعداد طبقه- و تعداد واحد ها- نوساز یا قدیمی ساز بودن )2-باید ببینی چه آیفونی می خوان بزارن و بعد راجع به سوئیچر تصمیم بگیری3- کدینگ عالیه4-نیازی نیست5-تماس بگیر

آخرین ویرایش:

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96

سلام
ساختمون 10 طبقس و نوسازه.ایفون رو خودم قراره انتخاب کنم حالا چکار کنم سویچرو؟.مورد 4 رو که گفتید نیازی نیست پی چطور بهتره؟

ahmad30_n

کاربر
2008-09-08
12
16

سلام
محل ساختمونت کجاس؟
شما دو ردیف 10 واحدی داری
بهتره پشت به پشت از طبقه 10 تا طبقه اول برای هر ردیف یه کابل15 زوج ( بهترین کابل - کابل کرمان 15 زوج 06 فویل دار - حتما 06 باشه) تا تابلوی اصلیت توی پارکینگ بیاری
(البته 13 زوج بیشتر نیاز نداری اگه 13 زوج داشتند 13 زوج بگیر)
بعد از تابلوت تا پنل آیفون یه کابل 6 زوج و یه کابل 4 زوج بکش که اینا هم حتما کرمان 06 فویل دار باشن
داخل تابلوت یه جا برای پاور و سه تا برای سه برد تقویت تصویر و یکی برای حافظه باشه
تابلوت حدودا 30 در 30 باشه
از این تابلو فقط برای آیفون استفاده بشه و سیم تلفن و برقها جدا باشن
من کارم نصب و تعمیرات آیفون و درب اتوماتیک و دوربینه
بهترین آیفونی که تو ایرانه و قابلیتهای زیادی داره و همچنین خدمات پس از فروش عالی ، آیفون تکنماست و این آیفون بر مبنای کد کار می کنه و نیازی به سویچر هم نداره و من بهت توصیه می کنم فقط از همین آیفون استفاده کن.

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96

سلام و خیلی سپاس
اینکه گفتید از طبقه 10 تا 1 یه کابل 15 زوج بکشم پایین یعنی از هر واحد یه کابل ایفون(4زوج) که میاد بیرونو به این کابل 15 زوج وصل کنم؟
برای اتصال تابلو تا پنل چرا یه 10 زوج نکشم ایا دلیلی داره که 6 زوج از 4 زوج جداباشه؟
امکان داره این مورد رو بیشتر توضیح بدید:برای سه برد تقویت تصویر و یکی برای حافظه.این یعنی چی؟
اصولا بهترین جا برای نصب سویچر کجاس؟ایا کاربرد سویچر فقط جاییکه تعداد سیم ها کم باشه یا برای تقویت تصویر هم استفاده میشه؟سویچر مرکزی بهتره یا سویچر تک کانال؟اگه رو سویچر متمرکز شدم دلیل بر این نیست که نخوام از ایفون تک نما استفاده کنم چون شما گفتید که به سویچر هم احتیاج نداره، بلکه میخوام اطلاعاتم زیاد شه؟
امکان داره با درب بازکن ایفون بشه درب پارکینگ هم باز شه؟(درب پارکینگ در ب اتوماتیک)ایا هم زمان باز میشه یا جدا هم میشه باز کرد؟

آخرین ویرایش:

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96

سلام
احمد اقا منتظریم ها:busted_red:

ahmad30_n

کاربر
2008-09-08
12
16
سلام و خیلی سپاس
اینکه گفتید از طبقه 10 تا 1 یه کابل 15 زوج بکشم پایین یعنی از هر واحد یه کابل ایفون(4زوج) که میاد بیرونو به این کابل 15 زوج وصل کنم؟ گفتم پشت به پشت 15 زوج بکش
برای اتصال تابلو تا پنل چرا یه 10 زوج نکشم ایا دلیلی داره که 6 زوج از 4 زوج جداباشه؟ نیازی نیست ، فقط به 4 زوج نیاز داریم من گفتم شش بکشی دو تا اضافی و همچنین 4 زوج بعدی برای جدا بردن برق AC , DC هستش.
امکان داره این مورد رو بیشتر توضیح بدید:برای سه برد تقویت تصویر و یکی برای حافظه.این یعنی چی؟ چون تعداد واحدت زیاده برای اینکه تصویرت کیفیتش پایین نیاد باید تقویت تصویر بذاری و اگر هم حافظه بخوای برای گرفتن عکس ، جاش اونجاس.
اصولا بهترین جا برای نصب سویچر کجاس؟ایا کاربرد سویچر فقط جاییکه تعداد سیم ها کم باشه یا برای تقویت تصویر هم استفاده میشه؟سویچر مرکزی بهتره یا سویچر تک کانال؟اگه رو سویچر متمرکز شدم دلیل بر این نیست که نخوام از ایفون تک نما استفاده کنم چون شما گفتید که به سویچر هم احتیاج نداره، بلکه میخوام اطلاعاتم زیاد شه؟سویچر نیاز نداره ، اگر بهت می گم که از تکنما استفاده کن 90 درصد بخاطر سهولت در کار و سیم کشی و عدم استفاده از سویچره ، سویچر یعنی رله ، رله یعنی قطعه مکانیکی ، قطعه مکانیکی هم خرابیش زیاده و پیدا کردن ایراد هم سخت تر
امکان داره با درب بازکن ایفون بشه درب پارکینگ هم باز شه؟(درب پارکینگ در ب اتوماتیک)ایا هم زمان باز میشه یا جدا هم میشه باز کرد؟همین شرکت تکنما یه درب اتوماتیک هم طراحی کرده که با آیفونهای خودش باز میشه و قیمتش هم با نصبش 1200 میشه و بصورت جداگانه هم این کار امکان داره
خواستی اطلاعات بیشتری بگیری با من تماس بگیر ، زیاد فرصت نمی کنم تو سایت بیام.

آخرین ویرایش:

arash_salehi

کاربر vip
کاربر
2011-12-13
7
10
شما حتما از کدینگ استفاده کن و همونطور که گفتی تو هر طبقه یک باکس بزار و از هر واحد یک کابل دوزوج بیار داخل اون واز هرباکس تا باکس بعدی یک کابل 4 زوج بکش تا پنل .
حالا تو هر باکس یک دیکدر میزاری به این ترتیب
1- مشکلاتی که سوئیچ ایجاد میکنه رو نداری
2-مشکل تجمع سیم پشت گوشی رو نداری
3- اگه بعدا مشکلی ایجاد بشه نیاز نیست که کل واحد ها چک بشه
4-پنل راحت بسته میشه چون سیم پشت پنل کمه
5 -نیاز به استفاده از دوتا پنل نیست و زیباتر هم هست
6-هزینه سیم کشی خیلی کاهش پیدا میکنه
7- ترجیحا از کالیوز یا سیماران استفاده کن چون خیلی کیفیتشون خوبه
8- خواستی باهام تماس بگیر 09126368854

بالا