آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نحوه عملکرد دستگاه های شوینده آلتراسونیک

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام دوستان می خواستم بدونم دستگاه های آلتراسونیک به چه روشی قطعات رو شست و شو می دن و عملکرد سنسور های آلترسونیک در این دستگاه به چه شکل هست

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پاسخ : نوه عملکرد دستگاه های شوینده آلتراسونیک

سلام دوستان می خواستم بدونم دستگاه های آلتراسونیک به چه روشی قطعات رو شست و شو می دن و عملکرد سنسور های آلترسونیک در این دستگاه به چه شکل هست

دوست عزیز نحوه عملکرد دستگاه های اولتراسونیک بصورت زیر هست

[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]ابتدا کمی مایع الما و اب مقطر ( البته در صورت رقیق نبودن امروزه اکثر مایع های موجود در بازار نیاز به رقیق کردن ندارند) داخل ظرف دستگاه میریزیم بطوری که یک سوم دستگاه از مایع پر شود سپس برد موبایل را دو دفعه هر بار به مدت 5 تا 15 دقیقه داخل دستگاه می گذاریم ( از رو و از پشت) این دستگاه با امواج صوت مایع الما را با ضربه زدن به مایع به زیر چیپ ها و جاهای غیر قابل دسترس می فرستد تا اثر شوره زدگی و سولفاته را از بین ببرد البته بعد از این کار باید برد را با تینر و مسواک تمیز کنید و با دمنده مواد را خوب از روی برد پاک کنید [/hide]

با تشکر

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
پاسخ : نوه عملکرد دستگاه های شوینده آلتراسونیک

خب حالا اگر ما حرکت مایع به جاهای غیر قابل دسترس رو با پمپ هوای آکواریوم و سنگ هوا انجام بدیم این کار امکان پذیر هست ؟

ahsanhos

کاربر vip
کاربر
2009-11-14
21
31
دوست عزیز مایع با لرزش و ارتعاشات ریز خیلی راحت پخش میشه اما با تزریق هوا به اب نه تنها که کاری را پیش نمیبره بلکه شاید هوا زیر قطعات بره و خودش مانع ورود مایع بشه.مثلا در ساختمان سازی از ویبراتور برای ارتعاش بتن استفاده میشه که به علت غلظت بتن میبینی که هوا به شکل واضحی به صورت حباب بالا میاد و بتن جاش رو میگیره.

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام دوست عزيز چيزي كه شما مي گيد درسته به اين موضوع دقت نكرده بودم . موتور ويبراتور توي بازار يا روشي براي ساختش هست ؟

ahsanhos

کاربر vip
کاربر
2009-11-14
21
31
اگر برای شستن برد میخواید استفاده کنید بهترین وسیله همون التراسونیک هست. من ویبراتور رو مثال زدم که بدونید اصل لرزش هست نه چیز دیگه.حالا ویبراتور برای کارهای بزرگ استفاده میشه و برای سرویس برد هم الترا سونیک اما اگر برای کار خاصی میخوای شما یک موتور ارمیچر رو که یک سر نیم دایره بهش وصل کنید میلرزه مثل شوکر دستهای بازی یا ویبره گوشی موبایل که البته چون من کارم موبایله پیشنهاد میکنم از موتور موبایل استفاده کنید و اون رو زیر وان بچسبون وقتی ویبره میلرزه اب داخل وان به ارتعاش در میاد

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست عزیز دستگاه های آلتراسونیک که توی بازار هست سایز کوچیکی دارند و برای قطعات کامپیوتر مثل کارت گرافیک مناسب نیستند . اون موتور ویبره گوشی موبایل هم فکر نمی کنم بتونه یه ظرف فلزی و مایع داخلش رو بلرزونه ، ظرف خیلی سنگین میشه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوست عزیز دستگاه های آلتراسونیک که توی بازار هست سایز کوچیکی دارند و برای قطعات کامپیوتر مثل کارت گرافیک مناسب نیستند . اون موتور ویبره گوشی موبایل هم فکر نمی کنم بتونه یه ظرف فلزی و مایع داخلش رو بلرزونه ، ظرف خیلی سنگین میشه

دوست عزیز برای مین بورد کامپیوتر و کلا بردهای بزرگ اولتراسونیک بزرگتر باید تهیه کنید که گرونتر هست

با تشکر

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست عزیز من اگر می خواستم 200-300 تومن واسه یه دستگاه هزینه کنم که نمیومدم وقت خودمو شمارو اینجا بگیرم

ahsanhos

کاربر vip
کاربر
2009-11-14
21
31
خوب من از اول نمیدونستم که شما در چه اندازه ای میخوای کار کنی. اما دو راه داری یک مدار التراسونیک رو خودت بسازی ک زیاد به صرفه نیست دوم یک موتر ارمیچر رو که سرش هم قطعه دایره ای گذاشتی (سوراخ دایره رو بجای مرکز دایره کمی بگوشه متمایل کن) ویک حلقه که مرکزش اندازه محیط قطعه دایره ای باشه (اگه میخوای کم صدا و عمری بشه بجای حلقه از بوشن یا بلبریگ استفاده کن) وبعد حلقه رو به کف وان جوش بده و در چهار طرف وان چند تا فنر نرم به ارتفاع زیر وان تا کف دستگاه اتصال بده طوری که اگه وان رو بگزاری روی موتور کج و کوله وای نسته حالا ویبراتورت رو روشن کن و صدتا صدتا برد بشور یک توصیه هم اینه که هر چی دایره و حلقه رو کوچیک تر و دور موتور رو زیادتر محاسبه کنی لرزشهای ریزتر و در نتیجه ضریب نفوذ بیشتر میشه. در عملکرد این سیستم شک نکن چون توی ازمایشگاهها از همین سیستم برای مخلوط کردن یا شکستن پیوند مولکولی مایعات استفاده میشه. موفق باشی

بالا