آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کار نکردن پورت ps2کیبورد و موس

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
سلام به همه.
یه مادربرد داشتم میخواستم تستش کنم ولی دیدم پورت پی اس 2 کار نمیکرد.
حتی تو محیط ویندوز هم کار نمیکرد.مدل دقیق مادربرد یادم نمیاد چون دادمش به دوستم .
من پورت پی اس 2 رو عوض کردم ولی مشکل بازم پا برجاست.
حتی چراغ کیبورد هم روشن نمیشه!
به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟

2013-05-27
30
130
سلام خدمت همکار گرامی

این مشکل بخاطر اتصال کردن سیمهای کیبرد یا موس های ps2 بوجود میاد(از صاحب مین برد سوال کنید که از چه موقع اینجورکی شد؟) یا به دلیل اشکال در تغذیه(پاور) کامپیوتر
روی مادربرد در قسمت ورودی ps2 یک آی سی وجود دارد که وظیفه فرمان گرفتن از سوکت رو داره با عوض کردن آی سی نامبرده مشکلتون حل میشه
و اگه نشد بایوس مادربرد رو آپدیت کنید BIOS(basic input output system) ورودی ها و خروجی های سخت افزاری رو چک میکنه و میشناسونه به مین برد با رفتن به سایت تولید کننده مادربرد و گرفتن آپدیت مادربردتون با فلش مموری بایوس رو آپدیت کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javid.1
2013-05-27
30
130
در ضمن شما میتونید از یو اس بی استفاده کنید برای اینکار برای کیبرد یا موس ps2 خود یه تبدیل بگیرید(ps2 to usb) که قیمتش حدود 3 تومنه
اگه نشد سیم کیبرد و موس خودتا با یو اس بی تعویض کن قیمت سیم هم حدود 3 تومنه
به دردسرش نمی ارزه بخوای دنبال آی سی بگردی مگر اینکه کنجکاو باشی و بخوای بفهمی علت واقعی چیه؟؟؟!!!
موفق باشی

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
مرسی دوست عزیز
تا اونجا که میدونم خیلی وقته ایجوریه.
با تبدیل نشد .اصلا تو قسمت POST کیبورد یو اس پی رو نمیشناسه.
باید بایوس اپدیت کرد فک کنم.کلا میخواستم بدونم مشکلش چیه.
ممنون دوست من:p:
ا

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام دوست گرامی .
در پی راهنمایی های دوست گرانقدرمون جناب(خدمات فراهان) و تسکر از ایشان.
احتمال زیاد با تعویض اون ای سی مشکل حل میشه.در غیر اینصورت:
نخوندن این پورت ممکنه از چیپ یا I/O باشه.
پایه های ps/2 رو ولتاژگیری کنید باید 5V داشته بااشه.
روی بعضی مین ها جامپری هستش که روی 5V / 5VSB تغییرش میشه داد. دقت کنید حتما روی 5VSB باشه
از روی منوالش هم میتونید پیش فرضشو پیدا کنید.در پایان ....
اعلام نتیجه بفرمایید

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
مرسی دوست عزیز
تا اونجا که میدونم خیلی وقته ایجوریه.
با تبدیل نشد .اصلا تو قسمت POST کیبورد یو اس پی رو نمیشناسه.
باید بایوس اپدیت کرد فک کنم.کلا میخواستم بدونم مشکلش چیه.
ممنون دوست من:p:
ا

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام دوست عزیز چندین مرتبه همچین مشکلی داشتم تجربه شخصی من اینه که بعد از عوض کردن سوکت اگر مشکل پا برجا بود مسیر سوکت رو دنبال کنید تعدادی مقاومت و سلف هستند که با تعویض اونا مشکل حل میشد .

H459

کاربر vip
کاربر
2010-12-01
36
137
با سلام ودرود دوست گرامی در موقع وصل کردن کیبورد دقت کنید باید 3عدد چراغ روی کیبورد چشمک بزند اگه اینطور نیست ولتاژ 5رو نداری پس باید مین رو در بیاری پشت ps2 تعدادی فیوز smd هست که با F نامگزاری میشه مثل f1,f2و... را بااهم متر روی برد تست کنید باید اتصال کوتاه نشان دهد یا مقاومت های فیوزی که روی آنها عدد 0 نوشته شده را تست کنی اگه اتصال کوتاه نباشد باید عوض بشه واگه با وصل کیبورد زمانی که مین روشن است 3چراغ روی کیبورد چشمک زد ولی کیبورد کار نکرد باید آی سی smd پشت پورت ps2 تعویض شود وبلاخره اینکه اگه پل جنوبی ایراد داشته باشه همه اینکارها بیفایده است ولی باید قبلش اینایی رو که نوشتم چک کنی

بالا