آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: LED به جای LCD ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوستان عزیز تو لپتاپ شاید عمده تفاوت اصلی و فنی LED و LCD تو قسمت تغذیه برای لایت اون هستش . و هر دو با ولتاژی برابر برای نمایش تصویر و لایت استفده میکنند . البته مداری که برای ال ای دی استفاده میشود دارای مقاومت بیشتری هست و ولتاژ کار ال ای دی رو کاهش میده . تو قسمت لایت هم چون ال سی دی دارای های ولتاژ مجزا هستش میتونید با تبدیل های مجود توی بازار ال سی دی با ال ای دی جایگزین کنید . بیشتر مدل 15.6 ال سی دی قابل تبدیل به ال ای دی هستش .

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
غیر از این مدل فلت که عکسش رو گذاشتن و تقریبا به 70درصددستگاهها روجواب میده یه سری دیگه فلت تبدیل هست که 2-3 روز پیش فکر کنم توی مرکز ایرانیان دیدم که برای هر برند 1یا2 نوع فلت هست .مثلا برای برند کل اچ پی یک نوع فلت و برای برند کل مدلهای دل دو نوع فلت وجود داردو.... و کابل تبدیل فلت مثل فلت دستگاه خاکستری بود قیمتش هم حدود 55000 تومان :wink:

bamdad61

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-16
41
102
دوست عزیز تبدیل فقط روی ال سی دی 15.6 (چون ال ای دی 15.4 نداریم یا من تا حالا ندیدم) برای بعضی دستگاهها جواب میده و بهتره چون در مجموع شما هزینه کمتری میکنی (300 برای ال سی دی 15.6 در برابر تقریبا 230 برای ال ای دی سامسونگ + تبدیل) و همینطور کیفیت تصویر بهتری خواهی داشت و اگه ال ای دی شکست فقط پول ال ای دی میدی. اشکالش اینه که به خیلی از دستگاهها نمیخوره و عموما تصویر داری بک لایت نداری. من دو مدل بیشتر ندیدم یکی همین که دوستمون عکسشو گذاشتن و مفتش گرونه و یکی دیگه که رنگش آبیه و خیلی بهتره ولی حدود 20 تومن گرونتره.

بالا