آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: LED به جای LCD ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
دوستان سلام
با توجه به کمبود LCD در بازار در بعضی از دستگاهها LED رو به جای LCD نصب می کنن
1-در چه دستگاههایی میشه این کار رو کرد؟
2-چه سایز LCD هایی؟
3-مدار یا چیز خاصی نیازه (لطفا با عکس)؟ قیمت؟؟
4-مشکلی واسه دستگاه بوجود نمی یاد؟

با تشکر

2013-05-27
30
130
در صورتی که فلت پنل به سوکت مین برد بخوره و کانکتور بک لایتها به سوکت تغذیه بخوره چرا نشه من تا حالا این کار رو نکردم دو تا دستگاه مانیتور دارم یکی ال ای دی و یکی ال سی دی 19" اگه شد عوض میکنم نتیجه رو میگم

2013-05-27
30
130
یادم رفت بگم فناوری ال سی دی با ال ای دی فرق میکنه ال ای دی روشنایی خودش رو با ال ای دی فراهم میکنه و بخاطر همین هم روشنایی و شفافیت بیشتری نسبت به ال سی دی داره ولی ال سی دی فناوری کاملا متفاوتی داره

از نظر علمی بدون هیچ دستگاه تبدیلی نمیشه این کار رو کرد ولی با تبدیل نمیدونم همچین چیزی باشه یا نه؟؟؟!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

مرزنگو

کاربر
2012-08-14
366
3,188
دوست گرامی شرکتها بخوصوص سامسونگ تولید های ال سی دی را کلا از مدار تولید خارج کرد اونها دلیل این کارو بیشتر بخاطر چند ین علت اینکارو میگن انجام د ادن بیشترین اینکه باز هر روز رو به پیشرفته و خریداران السی دی از ال ای دی خیلی کمتر شده بود وناگفته های که بیان نمیکنند

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام.با یه تبدیل میشه بجای lcd از led استفاده کرد ولی تا جایی که شنیدم یکی از مشکلاتی که داره اینه که بعد از یه مدت نور صفحه مشکل پیدا میکنه.نمیدونم عمومیت داره یا نه و به چه دلیل ولی صفحه مات میشه و در بعضی موارد نور صفحه قطع و وصل میشه.در کل توصیه نمیکنن.

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
کاربر ahwaz88 عزیز سلام.

من هم همین مشکل دارم یه لب تاب سونی برای تعمیر اوردن که مانیتورش lcd تو بازار که lcd پیدا نکردم یه تبدل و یه led خریدم ولی فعلا دستم نرسید رسید عکس میگرم رو سایت میذارم

قیمت LED 15.4 165000تومان

قیمت تبدیل LCD TO LED 38000 تومان

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
شرمند فراموش کرده بودم آخه لب تاب که براش خریده بودم از lcd نبود ی led و یه تبدیل ضرر کردم

جای دیگه استفاده می کنم

Image0009.jpgImage0008.jpg

2013-05-27
30
130
با سلام خدمت دوست عزیز Ramazan
طبق تجربه ای که دارم باید بگم تو مانیتورهای ال ای دی و ال سی دی در صورتی که پنل(به عبارت دیگه پنل بدون بک لایتها و صفحات پخش کننده نور و محافظ صفحه) ال ای دی و ال سی دی اندازه های یکسانی داشته باشد و سوکت vga به مین بخوره مانعی در نصب نیست و میشه اونها رو به جای همدیگه استفاده کرد اینکار رو انجام دادیم
تاکید میکنم فقط صفحه رویه ی پنل مد نظره
در مورد صفحات led & lcd & amoled ها تحقیق کنید میفهمید که در ال ای دی و ال سی تنها تفاوت بک لایتها میباشد که در lcd بک لایتها از فناوری لامپهای فلوئورسنت استفاده شده در حالی که در led ها از ال ای دی و تنها تفاوت در تصویر نیز شفافیت در ال ای دی به خاطر استفاده از ال ای دی به جای لامپ فلوئورسنت هستش
به عبارت دیگر فعلا فناوری amoled ها که در اون پنل به طور کامل نور و رنگ خود را از خود صفحه میگیرد فعلا در ایران مرسوم نیست و ال ای دی های موجود عملا ال سی دی هستند!!!در آمولد ها بک لایتها کنار رفته اند و پیکسلها همان ال ای دی ها هستند و روشنایی صفحه رو هم تامین میکنند

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
دوست عزیزم ramazan1094

خیلی لطف کردید.واقعا از شما سپاسگذارم.یه لطفی می کنید و از سوکتها مخصوصا VGA که به مین وصل میشه عکس واضح تر بذارید؟
های ولتاژ اوت میشه یا سرجاش می مونه؟

آخرین ویرایش:
بالا