آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن ماندن چراغ DVD رایتر HP و کار نکردن آن.

ebeesat

کاربر
2009-02-19
21
19
سلام خدمت تعمیرکاران محترم

من با این دی وی دی رایتر یه سی دی رایت کردم و قتی رایت تموم شد و برنامه نرو پیام موفقیت رو داد دیدم درب رایتر باز نشده و چراغش ثابت مونده بعد با سوزن بیرونش آوردم ولی بعد از اون دیدم درب رایتر به راحتی با حرکت دست باز و بسته می شه و چراغ رایتر ثابت و سبز مونده -
بعدش دیدم تا تسمه ای که داخل رایتر بوده پاره شده ، اون رو بیرون آوردم و یه تسمه دیگه جاش انداختم ولی همچنان مشکل روشن موندن چراغ پابرجاست و دکمه جلوی رایتر هم هیچ عکس العملی نداره.
سیستم رو هم که ریست می کنم از همون اول چراغ سبز روشن می مونه و هیچ کار دیگه ای نمیشه انجام داد.
می خواستم بدونم مشکل از کجاست...

ممنون از راهنمایی شما دوستان.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود بر شما
روشن ماندن این چراغ چند تا دلیل داره .
شما اول رایتر را از کیس خارج کنید.
بعد فابشو باز کنید و ببینید روی ریلش چیزی گیر نکرده باشه و ریل را کاملا تمیز کنید
با دست دربشو حرکت بدید ببینید راحت حرکت میکنه .گاهی بخاطر تنگ یا تنظیم نبودن تسمنه این حالت پیش میاد
دوباره رایتر را ببند و بعد کیس رو روشن کنید و نتیجه را اعلام کنید اگه مشکل شما حل نشد بریم سر مشکلات فنی برد و اجزاء مکانیکیش.

ebeesat

کاربر
2009-02-19
21
19
درود بر شما
بعد فابشو باز کنید و ببینید روی ریلش چیزی گیر نکرده باشه و ریل را کاملا تمیز کنید
با دست دربشو حرکت بدید ببینید راحت حرکت میکنه .گاهی بخاطر تنگ یا تنظیم نبودن تسمنه این حالت پیش میاد
دوباره رایتر را ببند و بعد کیس رو روشن کنید و نتیجه را اعلام کنید اگه مشکل شما حل نشد بریم سر مشکلات فنی برد و اجزاء مکانیکیش.

خیلی ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
من کارهایی رو که گفتید انجام می دم و نتیجه رو بهتون اعلام می کنم.
با تشکر فراوان

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام خدمت تعمیرکاران محترم

من با این دی وی دی رایتر یه سی دی رایت کردم و قتی رایت تموم شد و برنامه نرو پیام موفقیت رو داد دیدم درب رایتر باز نشده و چراغش ثابت مونده بعد با سوزن بیرونش آوردم ولی بعد از اون دیدم درب رایتر به راحتی با حرکت دست باز و بسته می شه و چراغ رایتر ثابت و سبز مونده -
بعدش دیدم تا تسمه ای که داخل رایتر بوده پاره شده ، اون رو بیرون آوردم و یه تسمه دیگه جاش انداختم ولی همچنان مشکل روشن موندن چراغ پابرجاست و دکمه جلوی رایتر هم هیچ عکس العملی نداره.
سیستم رو هم که ریست می کنم از همون اول چراغ سبز روشن می مونه و هیچ کار دیگه ای نمیشه انجام داد.
می خواستم بدونم مشکل از کجاست...

ممنون از راهنمایی شما دوستان.

دوست عزیز موتور open & close جلوی درب رایتر که وظیفه باز و بسته کردن درب رایتر را بر عهده دارد تست کنید و اگر موتور خراب بود تعویض شود و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

ebeesat

کاربر
2009-02-19
21
19
درود بر شما

با سلام مجدد
من کار هایی رو که گفتین انجام دادم چیز خاصی ندیدم فقط کمی داخلش کثیف بود تمیزش کردم و دوباره بستم اما وضعیت همونه که توضیح دادم
وقتی کابل برق رو بدون کابل دیتا وصل می کنم باز همونطوریه.
وقتی تسمه روش باشه یا نباشه هم فرقی نداره و چراغ سبز ثابت میمونه. البته اینو هم بگم که درایو رایتر در My Computer هستش و سیستم اونو میشناسه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام مجدد
من کار هایی رو که گفتین انجام دادم چیز خاصی ندیدم فقط کمی داخلش کثیف بود تمیزش کردم و دوباره بستم اما وضعیت همونه که توضیح دادم
وقتی کابل برق رو بدون کابل دیتا وصل می کنم باز همونطوریه.
وقتی تسمه روش باشه یا نباشه هم فرقی نداره و چراغ سبز ثابت میمونه. البته اینو هم بگم که درایو رایتر در My Computer هستش و سیستم اونو میشناسه.

دوست عزیز کاری که من گفتم را انجام بده مشکلت به احتمال زیاد حل میشه

با تشکر

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
سلام دوست عزیز
همانطور که دوست عزیزمون JAXTOR گفتن
موتور جلوی هر رایتری مربوط به باز و بسته کردن درب را به عهده داره .موتور را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید.
موفق باشید

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام اگر چراغ یکسره روشن باشه مشکل از برد میباشد و تست کنید ببینید کدام ای سی بیش از حد داغ میشود.برد را رفع قلع مردگی کرده و در نهایت ایسی معیوب را تعویض کنید.موفق باشید

آخرین ویرایش:

ebeesat

کاربر
2009-02-19
21
19
ممنون از پاسخگویی و راهنمایی شما.
امتحان می کنم نتیجه را اعلام میکنم.

mehdi_n

کاربر
2013-08-01
20
209
ممنون از پاسخگویی و راهنمایی شما.
امتحان می کنم نتیجه را اعلام میکنم.

شما ترانزیستورها و مقاومتهای که مربوط به چراغ جلوی برد میشوند را تست کنید اگردرقسمت جلوی برد شما قسمتی که led قرارگرفته این قطعات هست درضمن شما روی آیکن my cpmputer از داخل خود سیستم روی دستگاه dvd کلیک راست گزینه eject را انتخاب ببینید به این صورت باز میشود یا که نه موتور دستگاه را هم همانطور که گفته شد با استفاده از مولتی متر روی حالت اهم تست کنید ببینید اهم نمایش داده شده موتور با اهم نشان داده شده روی مولتی متر یکی هست اگر که برای شما مقدور هست موتور را کلا بیرون بیاورید بعد استفاده از یک آداپتور 6 ولتی به موتور را روشن کنید پولی متور را خارج کنید بعد میله موتور رانگه دارین ببینید باز موتور حرکت میکند یا که نه با نگه داشتن میله اگر که از حرکت ایستاد با نگه داشتن میله اشکال از موتور است آخر کار هم امکانش هست از آیسی سرور که مربوط به دور موتور بازو بسته کردن در ب هست باشد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ebeesat
بالا