آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن نشدن مادربرد k9vgm-v

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
مرسی از توجه همکار عزیزم...
این دوفت کنار اسلات های ide هستند که در بین دو سلف قرار دارندو اون فتی که در سمت چپ قرار میگره و یا به عبارتی نزدیکتر به پل جنوبی هست اتصال کوتاس و همچنسن تمام خازن هایی که به این فت متصل هستند..من فت رو در اودم بازم اتصال کوتاس
هیچ کدوم از مدارات پل جنوبی و شمالی اتصال کوتاه نیستن .خازن های اطرافشون منظورم هست ولی اینا نمیدونم کجا رو تغذیه میکننن هر چی میگردم پیدا نمیکنم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با عرض سلام خدمت همکاران گرامی
مادربد ذکر شده روشن نمیشه و مشکلی از لحاظ اتصال کوتاه نداره
کارهایی که انجام شده
جدا کردن 4 پین که روشن نشد
ولتاژ دوسر سویچ پاور صفر ولته
د حالت اف یو اس بی ولتاژ ندار وقتی فورس روشن میکنم با جامژ سبز و مشکی ولتاژ 5 داره
با فورس روشن میشه منتها سی پی یو هم داغ نمیکنه
مشکل از چیه؟

دوست عزیز ایسی I/O را چک کنید و بایوس را نیز پروگرام کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Zirnevis

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
رد: پاسخ : روشن نشدن مادربرد k9vgm-v

مرسی از توجه همکار عزیزم...
این دوفت کنار اسلات های ide هستند که در بین دو سلف قرار دارندو اون فتی که در سمت چپ قرار میگره و یا به عبارتی نزدیکتر به پل جنوبی هست اتصال کوتاس و همچنسن تمام خازن هایی که به این فت متصل هستند..من فت رو در اودم بازم اتصال کوتاس
هیچ کدوم از مدارات پل جنوبی و شمالی اتصال کوتاه نیستن .خازن های اطرافشون منظورم هست ولی اینا نمیدونم کجا رو تغذیه میکننن هر چی میگردم پیدا نمیکنم

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
ایا اتصال کوتاه مربوط به بایوس میشه؟
ای سی i o تامین ولتاژ ای سی پل جنوبی رو بر عهده داره اخه رو خازن هاش ولتاژ 0.7 هست روی پل جنوبی

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
اگر ولتاژ در پین پاور نباشد از آی سی i/o است.
اگر با تعویض آی سی i/o تست شده مشکل ولتاژ 5 ولت در پین سوئیچ حل نشد ترانزیستورsmd نزدیک پین سوئیچ را بررسی کنید.
ولتاژ 3/3 هم توسط رگولاتور به پین سوئیچ هدایت می شود.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
درود
اگر ولتاژ در پین پاور نباشد از آی سی i/o است.
اگر با تعویض آی سی i/o تست شده مشکل ولتاژ 5 ولت در پین سوئیچ حل نشد ترانزیستورsmd نزدیک پین سوئیچ را بررسی کنید.
ولتاژ 3/3 هم توسط رگولاتور به پین سوئیچ هدایت می شود.
با سلام،
فرمایش دوست عزیزمون جناب kharad درست است،اما دو نکته:
اول اینکه چک کردن ترانزیستور smd نزدیک پین سوییچ و همینطور چک کردن آی سی رگولاتور (در صورت وجود) آسانتر از تعویض i/o بوده و بهتر است اول آنها را تست کنید و درصورت عدم وجود مشکل در آنها به سراغ i/o بروید
نکته دوم اینکه وقتی کابل 20 یا 24 پین پاور را به مادربورد متصل میکنید آیا پل جنوبی، i/o ، ویا آی سی دیگری در مادربورد داغ میکند یا خیر؟ وقتی که مادربورد را به زور سوییچ میکنید ( با جامپ) چطور؟ آیا قسمتی از مادربورد داغ میشود؟
درصورت امکان عکسی از مادربورد و فت هایی که فرمودید اتصال کوتاه نشان میدهدند را درتصویر مشخص کنید تا دوستان بهتر بتونند راهنماییتون کنند
موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kharad

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
عکس رو سعی کردم متاسفانه نتونستم اپ کنم مگه اینکه توی یه سایتی اپلو کنم
هیچ قطعه ای داغ نمیکنه غیر ایسی صدا که یکمی داغ میکنه
ولی من هنوز به اتصال کوتاه بودن شک دارم اون قسمت هایی هم که فرمودید چک میکنمو نتیجه رو اعلام میکنم مرسی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,647
گيلان-رشت
با سلام خدمت همه دوستان عزيز:
دوست عزيز شما كريستال نزديك چيپ جنوبي را تست كن ببين سالم هست يا نه/مورد مشابه اي داشتم كه سيستم روشن نمي شد و مانند علائم سيستم شما بود كه با تست كريستال كنار چيپ جنوبي و با تعويض آن مشكل مين حل شد/تست كنيد و نتيجه را اعلام كنيد

بالا