آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل مادربورد 945G-S3

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام
دوستان ای سی 6520 PWM که پیدا نشد:( ای سی مشابه گذاشتم رو بورد الان دیگه داغ نمیشه ای سی...
روشن هم شد سیستم بالا اومد بوق هم زد فقط مسفت ها هر چند ثانیه داغ و سرد میشه همچنین چیپ اینتل همون چیپ جنوبی... به نظرتون مشکل از ای سی که ولتاژ رو تنظیم نمیکنه؟؟؟ و داغ سرد میشه مسفت و چیپ اینتل؟ سلام دوست عزیز مشابه چی زدی ؟ میتونی از روی دیتاشیت هر دو آی سی از جایگزین اطمینان پیدا کنی . موفق باشی.

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
سلام
دوستان ای سی 6520 PWM که پیدا نشد:( ای سی مشابه گذاشتم رو بورد الان دیگه داغ نمیشه ای سی...
روشن هم شد سیستم بالا اومد بوق هم زد فقط مسفت ها هر چند ثانیه داغ و سرد میشه همچنین چیپ اینتل همون چیپ جنوبی... به نظرتون مشکل از ای سی که ولتاژ رو تنظیم نمیکنه؟؟؟ و داغ سرد میشه مسفت و چیپ اینتل؟ سلام دوست عزیز مشابه چی زدی ؟ میتونی از روی دیتاشیت هر دو آی سی از جایگزین اطمینان پیدا کنی . موفق باشی.

سلام
APW7120:63000000:
دوستان اگر راه حل دارند کمک کنند:(

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
سلام
دوستان کامپیوترم بعد از 2 3 دقیقه خاموش می شد بعد دیگه بالا نیامد پاور عوض کردم روشن شد اما دود از خازن بلند میشد که سریع خاموش کردم و خازن باد کرده که صدا میداد نشتی... تعویض کردم البته خازن 1000mf 6.3 ولت بود من 25 1000mf ولت داشتم جاش گذاشتم... الان مشکل اینه که هنوز سیستم روشن نشده و فقط برق پاور وصله این 2 خازن به شدت داغ میشه همچنین قطعات قبل تو این مسیر :( اینم عکس از قسمت که میگم تمام قطعات رو جدا کردم فقط کابل 24 پین پاور و 4 پین فن وصل کردم اما این قطعات که تو عکس قرمز مشخص کردم به شدت داغ میشه در حد سوختن منم نزاشتم دیگه بمونه و تست نکردم دیگه اما دفعه اول که دود بلند شد تصویر اول رو دیدم و مانیتور روشن شده همچنین کابل لن چشمک میزد... ممنون میشم کمکم کنید.

درود
دوست عزيز اين قطعات كه مشخص كردي مربوط به تغذيه پل جنوبي ميشه.فت و آي سي 8پايه كنار اون رو عوض كن ببين حل ميشه يا نه. اگر نشد به احتمال زياد مشكل از چيپ جنوبي هستش

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
درود
دوست عزيز اين قطعات كه مشخص كردي مربوط به تغذيه پل جنوبي ميشه.فت و آي سي 8پايه كنار اون رو عوض كن ببين حل ميشه يا نه. اگر نشد به احتمال زياد مشكل از چيپ جنوبي هستش

سلام
مرسی از پاسخ تعویض کردم هم فت هم ای سی منتها ای سی مشابه ... در ضمن تست کردم اگر رم در اسلات نزدیک این قسمت که قطعات تعویض کردم بزارم سیستم بالا نمیاد و هنگام شمردن رم هنگ میکنه.. و 2 فت نزدیک اسلات کارت گرافیک هم داغ میشه....

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
سلام
ولتاژ از قطعات گرفتم و علامت گذاری کردم در عکس مسفت و ... که ولتاژ 0 مشخص کردم عقربه ولت متر به سمت صفر میرفت برای همین صفر نوشتم بقیه هم 10 ولت و 6 ولت:

پیوست‌ها

• 74.2 کیلوبایت بازدیدها: 143
آخرین ویرایش:

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
سلام
دوستان هنگام ولتاژ گیری جایی که داخل عکس قرمز مشخص کردم جرقه زد و بعد روشن کردم تصویر نیامد CPU هم گرم نمیشه فقط فن cpu روشن میشه... ای سی نو هم انداختم روشن نشد PWM فیوز داره؟ از کجا فیوز رو پیدا کنم؟ مرسی.

پیوست‌ها

• 72.5 کیلوبایت بازدیدها: 131

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
با سلام فیوز اس ام دی شبیه مقاومتهای اس ام دی است روش سه تا صفر نوشته شده است. اگر آنها را با اهمتر چک کنی با اهمتر عقربه ای کاملا عقربه به سمت راست منحرف میشود و اگر با اهمتر دیجیتالی چک کنی عددی حدود یک را نشان میدهد اینها بیانگر سالم بودن فیوز است.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h_jal

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
ماسفتهایی که تمام پایه های آن صفر نشان میده احتمالا سوخته اند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h_jal

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
سلام
فیوز که نداشت در ضمن ولتاژ هم بود توی مدار نباید فیوز داشته باشه...ماسفتها سالم بودند با این حال تعویض کردم ای سی هم عوض کردم اما بازم CPU گرم نمیشه فقط fan cpu روشن میشه در این حالت کدام قسمت مدار مشکل داره و باید عیب رو به شکل پیدا کنم؟ مرسی.

آخرین ویرایش:

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام ، آیسی 8 پایه را ولتاژ گیری کن و ببین 1.2 ولت دارد ؟ اگر ولت داشتی به آیسی isl 6312 شک کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا