آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: برق خوردگی مودم Adsl Comtrend CT-5367

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
سلام مهندس.
مودم رو باز کردم. بین دو پایه خط تلفن روی بورد اتصال کوتاه وجود داشت.که مشکل از شورت بودن یک عدد قطعه بود که روی بورد بنام RV1 بود. این قطعه رو از مدار جدا کردم. مودم مثل ساعت کار می کنه.. حالا اسم این محافظ چیه؟ به جاش چی بزارم؟که دفعه بعد اگر به برق خورد بازهم مودم محافظ داشته باشه
ضمنا من بلد نیستم تاپیک ایجاد کنم چطور بکنم؟
حتما این قطعه که واریستور معمولا 75 ولتی است را جایگزین کنید تا اگر بار دیگر به برق زدید مودم را دور نیندازید

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
از این قطعه فکر کنم داخل اسپلیتر هایی که همراه برخی مودم ها هست باشه از اونجا باز کنید اگه گیر نمیاد
اسپلیتر قیمتی حدود 3 تومن بیشتر نداره و همه جا هم گیر میاد
images.jpg

bluecolor110

کاربر
2012-07-28
4
10
پاسخ : اتصال تلفن به برق Adsl Comtrend CT-5367

مهندس ممنون از راهنماییتون. علت اینکه من اینجا پیام دادم این بود که نمی دونم چی جوری تاپیک ایجاد کنم.
اون قطعه که گفتم شورت شده بود به رنگ سیاه و مکعب مستطیل شکل هست (چیزی شبیه آی سی کوچیک) که 2 تا پایه دارد. تا جایی که من میدونم vdr به شکل عدس می باشد. که در سر راه خط تلفن مودم روی بورد 2 تا قطعه عدسی شکل وجود دارد که بصورت موازی به هم وصل هستند و این دو قطعه را چک کردم اتصال باز و است.و سالم هستند.

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست گلم یه عکس ازش بزار ولی وقتی میگی رو برد rv1نوشته یعنیvdrیا همون وریستور هست ولی اگه چیزه دیگه ی نوشته دقت کن وبگو چون ممکنه دیاک هم باشه روی خود قطعه علامت یا خطی نیست.؟

bluecolor110

کاربر
2012-07-28
4
10
متاسفانه قطعه سوخته رو گم کردم ولی اگه پیداش کردم یک عکس می زارم. نه روی بورد vdr ننوشته. روی بورد کنار همین قطعه سوخته RV1 نوشته. روی قطعه هم یادمه نگاه کردم چیزی شبیه این نوشته بود؟ P301B- 2001 . ولی دقیق یادم نیست. ولی از حرف P , B مطمئنم.

بالا