آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702(هویه و..)

میرزایی5

کاربر
2020-11-26
2
0
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952

سلام.ممنون..برای تعمیر قسمت بادش چکار باید کرد

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38

با سلاممن گرداک952 دارم که نمایشگر اون ازکار افتاده وفقط حرف C روی اون هست بقیه چیزاش درست کار میکنه کسی میتونه منو راهنمایی کنه رگولاتور5 ولت رو هم تعویض کردم ولی درست نشد
باسلام و اجازه :اگر اشتباهی اتصال داده بشه البته در اون قسمت ای سی بزرگICL7107بدون شک سوخته چون بسیار در برابر اتصال حساسه

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود
خسته نباشید
ببخشید مزاحمتون میشم.
عزیز
من هیتر کرداک دارم که هویه اش روشن نمیشه وصفحه نمایش هویه روی 500مونده به جزه اصلا روشن بشه یعنی کلید روشن هویه را میزنم شماره درجه میره 500نشون میده و اصلا داغ نمیکنه.حالا هیتر شما هم همچین مشکلی داشت بی زحمت میشه بگید که کدام ایسی سوخته بود ممنونت میشم واقعا خیلی گرفتارم کرده
خدا خیرت بده اگه عکسشو برام بفرستی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود
خسته نباشید
ببخشید مزاحمتون میشم.
عزیز
من هیتر کرداک دارم که هویه اش روشن نمیشه وصفحه نمایش هویه روی 500مونده به جزه اصلا روشن بشه یعنی کلید روشن هویه را میزنم شماره درجه میره 500نشون میده و اصلا داغ نمیکنه.حالا هیتر شما هم همچین مشکلی داشت بی زحمت میشه بگید که کدام ایسی سوخته بود ممنونت میشم واقعا خیلی گرفتارم کرده
خدا خیرت بده اگه عکسشو برام بفرستی

درود

تابحال چه قطعاتی رو تست کردی؟

عیب یابی در ابتدای همین تاپیک هست .
المنت هویه سالمه یا تست نکردی؟

سپاس

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

من هر تلاشی کردم نتونستم از این عیب یابی نتیجه ای مثبت بگیرم 

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

من هر تلاشی کردم نتونستم از این عیب یابی نتیجه ای مثبت بگیرم 

درود

درحالیکه پاسخ دو سوال ساده پست قبل را ندادی و گزارش یک سطری شما قابل پاسخگویی نیست و گویای شدت تلاش و نحوه عیب یابی است معذالک چطور مراحل عیب یابی رو اجرا کردی ؟
نتایج حاصله از تلاش خودتو اعلام کن که برای اجرای هر مرحله چکار کردی و چه پاسخی داده ؟

تاکید میکنم نحوه اجرای هر مرحله را اعلام کن ، اینکه مو به مو انجام دادی ، نحوه صحیح آزمایشات رو مشخص نمیکنه و قابل ارزیابی نیست .

سپاس

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درودخسته نباشیدبزرگوار من در تحلیل و عیب یابی هیتر کرداک 952برای تست قطعات که فرموده بودید نتونستم روی برد پیدا کنم مثلا رگلاتور در u9  .و cn15و در شماتیکی گذاشته بودید هرچی مدارو نگاه میکردم به برد من نمیخورد چون u9برد من نداره یا ایسی ha17324نداره و خیلیهای دیگر ممنونت میشم منو راهنمایی بفرماییدبا تقدیم احترام

آخرین ویرایش:
  • Like

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود
عکس برد جهت شناسایی مدل

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درودخسته نباشیدبزرگوار من در تحلیل و عیب یابی هیتر کرداک 952برای تست قطعات که فرموده بودید نتونستم روی برد پیدا کنم مثلا رگلاتور در u9  .و cn15و در شماتیکی گذاشته بودید هرچی مدارو نگاه میکردم به برد من نمیخورد چون u9برد من نداره یا ایسی ha17324نداره و خیلیهای دیگر ممنونت میشم منو راهنمایی بفرماییدبا تقدیم احترام

درود

من مطمئن بودم کوچکترین تلاشی نشده که تاکید کردم پاسخ هر مرحله را اعلام کن.

وقتی نقشه دستگاه شما متفاوته دراینصورت چه تلاشی کردی که میگی با استفاده از عیب یابی ، هر چی تلاش کردم به نتیجه نرسیدم ؟
اونم کسی که پاسخ سوال ساده رو نمیده و تطبیق نقشه با دستگاه را تلاش فراوانی محسوب میکنه و میگه هر چی تلاش کردم،نتونستم از این عیب یابی نتیجه ای مثبت بگیرم ، اگه عیب یابی درخصوص دستگاه هم میبود خیلی بعید بود تلاشی صورت بگیره‌.

شما منتظر کسی هستی که بگه فلان قطعه رو عوض کن و اگه اشتباه هم باشه راضی هستی و میگی دیگه کدومو عوض کنم.

البته با توجه به شرایطی که داری حق داری اما متاسفانه من با این شیوه بلد نیستم و بدون نقشه نمیتونم راهنمایی کنم ولی تشخیص مدل و یقینا جستجوی نقشه دستگاه خود را هم بمن محول کردی که امیدوارم شرمنده نشم.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا