آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702(هویه و..)

SH_Hamidi

کاربر
2012-04-30
16
17
Robat karim
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702

سلام استاد غزال ارجمند
بسیار ار توضیحات کامل و صبر و شکیباییتون متشکرم
توضیحاتتون در مورد سویچینگ بزبان ساده بسیار شیوا و کارآمد عنوان شده بود
یه سوال از خدمتتون دارم
و اون اینکه یه دستگاه هیتر کوییک 706 سراغ دارم که بعلت معیوب بودن به قیمت پایینی فروخته میشود
ایراد اون یکسره شدن هردو قسمت هیتر و هویه آن بوده و تنها چند روز مورد استفاده قرار گرفته . آیا امکان آسیب دیدن میکروکنترلر آن زیاد میباشد با توجه به اینکه هردو بخش هیتر و هویه یکسره شده است؟ سون سگمنت دیسپلی روی پنل نیز خاموش میباشد
یه عکس از تو سایتهای خارجی دیدم براتون قرار میدم مشاهده بفرمائید
با سپاس فراوان
9.jpg
10.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

سلام استاد غزال ارجمند
بسیار ار توضیحات کامل و صبر و شکیباییتون متشکرم
توضیحاتتون در مورد سویچینگ بزبان ساده بسیار شیوا و کارآمد عنوان شده بود
یه سوال از خدمتتون دارم
و اون اینکه یه دستگاه هیتر کوییک 706 سراغ دارم که بعلت معیوب بودن به قیمت پایینی فروخته میشود
ایراد اون یکسره شدن هردو قسمت هیتر و هویه آن بوده و تنها چند روز مورد استفاده قرار گرفته . آیا امکان آسیب دیدن میکروکنترلر آن زیاد میباشد با توجه به اینکه هردو بخش هیتر و هویه یکسره شده است؟

درود
اگه دستکاری نشده باشه دراینصورت احتمال صدمه آی سی میکرو کمه
ولی با توجه به صدمه دو بخش با احتمال زیاد دستکاری شده

سپاس

SH_Hamidi

کاربر
2012-04-30
16
17
Robat karim

از راهنماییتون متشکرم . بنظر جنابعالی میشه فایلهای هگز میکرو رو براش گیر آورد یا آی سی پروگرم شدش رو؟

سپاسگذارم

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

از راهنماییتون متشکرم . بنظر جنابعالی میشه فایلهای هگز میکرو رو براش گیر آورد یا آی سی پروگرم شدش رو؟

سپاسگذارم

درود
در این خصوص متاسفانه اطلاع و تجربه ای ندارم

سپاس

saeidsi

کاربر
2019-01-31
2
1
24

سلام ببخشید مقدار پتانسیومتر VR3 چقدره؟

saeidsi

کاربر
2019-01-31
2
1
24
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952

سلام ببخشید مقدار مقاومت پتانسیومتر VR3 رو چند زده؟

• Like

roham94

کاربر
2016-02-02
55
111

دست گل همه کسایی که اطلاعاتشون رو در اختیار عموم میزارن درد نکنه

آخرین ویرایش:

roham94

کاربر
2016-02-02
55
111

جهت اطلاع GORDAK 952 جدید همان X-TRONIC 4040 هست که شرکت GORDAK مارک X-TRONIC 4040 را هم تولید می کند و جالبتر از این داخل X-TRONIC مارک GORDAK و حتی نوک هویه ان نیز GORDAK است و برد در هر دو مدل یکی است .

نام ای سی درایور 7SEGMENT ان پاک شده و من حدس میزنم به احتمال خیلی زیاد یک میکروکنترل 8 بیتی به نام S3F94C4EZZ-DK94 که متعلق به شرکت ZILOG است و قابل پروگرام میباشد موارد استفاده این میکروکنترل
Three configurable I/O ports (18 pins)
Four interrupt sources with One vectors and one interrupt level
0ne 8-bit timer/counter with time interval modes.
Analog to digital converter with nine input channels (MAX) and 10-bit resolution
One PWM output with three optional mode: 8-bit (6+2); 12-bit(6+6); 14-bit(8+6);
و با پروگرامر TNM5000 قابل پروگرام است البته این میکرو قفل ندارد و قابل کپی میباشد (من چیزی در مورد قفل در دیتا شیت ان ندیدم ) ده هزار بار قابل پروگرام است

صدای پمپ باد خیلی زیاد بود مجبور شدم پمپ باد را کامل باز کنم و دوباره ببندم از تنظیم خارج شده بود
http://www.kerrywong.com/blog/wp-content/uploads/2011/12/hotairironoff-300x225.jpg

سلام دوستان عزیز من دقیقا همین مدل رو دارم در حین کار با هویه چند بار روی نمایشگر ارور H-E رو نشون میداد این روند چند بار در طی چند روز تکرار میشد با خاموش کردن و بعد چند دقیقه روشن کردن مشکلش حل میشد هر وقت ارور میدتد هویه سرد میشد بالاخره در حین کار بین هویه و بردی که لحیم کاری میکردم یه جرقه بلند شد و دستگاه کلا خاموش شد الان فقط چراغ بادش روشن میشه و هیچکدوم از نمایشگرا روشن نمیشن و حرارتی در کار نیست ترایاک ها رو تست کردم سالمن و 7805 رو تعویض کردم چیزی عوض نشد بنده به اون دوتا آیسی بیست پایه مشکوکم مخصوصا اون یکی که در تصویر به دوربین نزدیکتره چون داغ میکنه که متاسفانه هیچ کدو نوشته ای روش نیست از شما و همه اساتید و اعضای محترم خواهش دارم که اگه اطلاعات و تجربیاتی در این مورد دارن در اختیار عموم بزارن ممنون و سپاسگذارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

سلام دوستان عزیز من دقیقا همین مدل رو دارم در حین کار با هویه چند بار روی نمایشگر ارور H-E رو نشون میداد این روند چند بار در طی چند روز تکرار میشد با خاموش کردن و بعد چند دقیقه روشن کردن مشکلش حل میشد هر وقت ارور میدتد هویه سرد میشد بالاخره در حین کار بین هویه و بردی که لحیم کاری میکردم یه جرقه بلند شد و دستگاه کلا خاموش شد الان فقط چراغ بادش روشن میشه و هیچکدوم از نمایشگرا روشن نمیشن و حرارتی در کار نیست ترایاک ها رو تست کردم سالمن و 7805 رو تعویض کردم چیزی عوض نشد بنده به اون دوتا آیسی بیست پایه مشکوکم مخصوصا اون یکی که در تصویر به دوربین نزدیکتره چون داغ میکنه که متاسفانه هیچ کدو نوشته ای روش نیست از شما و همه اساتید و اعضای محترم خواهش دارم که اگه اطلاعات و تجربیاتی در این مورد دارن در اختیار عموم بزارن ممنون و سپاسگذارم

درود

قطعا دستگاه به برق متصل و روشن بوده که این اتفاق افتاده و حاوی این عبرت است که حتی المقدور از ارتباط فیزیکی دو دستگاهی که از برق شهر استفاده میکنند خودداری کنید زیرا احتمال صدمه هر دو دستگاه زیاد است .
و لذا ارتباط فیزیکی هویه ای که با برق شهر تغذیه میشه با دستگاهی که از برق شهر استفاده میکنه ناصحیح و با احتمال زیاد حادثه ساز است.

ضمنا عیوب هر دستگاهی را در اسرع وقت برطرف کنید مگر کاملا مطمئن باشید که ایراد دستگاه گسترش نمی یابد و وجود عیب ، هیچگونه فشاری به دستگاه وارد نمیکند .

اما جهت رفع عیب باید مطابق دستورالعمل و الگوریتمی که برای عیب یابی تقدیم کردم اقدام فرمایید و چنانچه قادر به رفع عیب نشدید لازم است ، نتیجه آزمایشات مقرر را گزارش فرمایید تا بررسی و کشف عیب مقدورم بشه؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا