آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702(هویه و..)

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
پاسخ : رد: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702

سلام خدمت همکاران گرامی

هیترخودم مدل 952 گرداک دیجیتالی هست که قسمت هویه بعد از مدتی که کار میکرد یک باره ارورs-e وسپس h-e نمایان میشد که اول سیم رابط را عوض کردم که هنوز مشکل پا برجا بود و hidden content may not be quoted

IMG-20210516-WA0002.jpg

درود
برادر بزرگوار 
هیتر کرداک دارم که مشکل روشن نمیشد به کسی دادم که برام درست کنه که نچندان درست نکرد بلکه قطعاتو برداشت از شما خواهش میکنم روی برد هیتر خودتون نگاه کنید که مقاومتی که نشونه گذاشتم ببینی چند کیلو و یا چه رنگهای دارد خدا خیرت بده این زحمتو برای رضای خدا بکش دعا گو هستم 
سپاسگذارم

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952

جهت اطلاع GORDAK 952 جدید همان X-TRONIC 4040 هست که شرکت GORDAK مارک X-TRONIC 4040 را هم تولید می کند و جالبتر از این داخل X-TRONIC مارک GORDAK و حتی نوک هویه ان نیز GORDAK است و برد در هر دو مدل یکی است .

نام ای سی درایور 7SEGMENT ان پاک شده و من حدس میزنم به احتمال خیلی زیاد یک میکروکنترل 8 بیتی به نام S3F94C4EZZ-DK94 که متعلق به شرکت ZILOG است و قابل پروگرام میباشد موارد استفاده این میکروکنترل
Three configurable I/O ports (18 pins)
Four interrupt sources with One vectors and one interrupt level
0ne 8-bit timer/counter with time interval modes.
Analog to digital converter with nine input channels (MAX) and 10-bit resolution
One PWM output with three optional mode: 8-bit (6+2); 12-bit(6+6); 14-bit(8+6);
و با پروگرامر TNM5000 قابل پروگرام است البته این میکرو قفل ندارد و قابل کپی میباشد (من چیزی در مورد قفل در دیتا شیت ان ندیدم ) ده هزار بار قابل پروگرام است

صدای پمپ باد خیلی زیاد بود مجبور شدم پمپ باد را کامل باز کنم و دوباره ببندم از تنظیم خارج شده بود
http://www.kerrywong.com/blog/wp-content/uploads/2011/12/hotairironoff-300x225.jpg

درود
برادر بزرگوار 
هیتر کرداک دارم که مشکل روشن نمیشد به کسی دادم که برام درست کنه که نچندان درست نکرد بلکه قطعاتو برداشت از شما خواهش میکنم روی برد هیتر خودتون نگاه کنید که مقاومتی که نشونه گذاشتم ببینی چند کیلو و یا چه رنگهای دارد خدا خیرت بده این زحمتو برای رضای خدا بکش دعا گو هستم 
سپاسگذارم
IMG-20210516-WA0002.jpg

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

جهت اطلاع GORDAK 952 جدید همان X-TRONIC 4040 هست که شرکت GORDAK مارک X-TRONIC 4040 را هم تولید می کند و جالبتر از این داخل X-TRONIC مارک GORDAK و حتی نوک هویه ان نیز GORDAK است و برد در هر دو مدل یکی است .

نام ای سی درایور 7SEGMENT ان پاک شده و من حدس میزنم به احتمال خیلی زیاد یک میکروکنترل 8 بیتی به نام S3F94C4EZZ-DK94 که متعلق به شرکت ZILOG است و قابل پروگرام میباشد موارد استفاده این میکروکنترل
Three configurable I/O ports (18 pins)
Four interrupt sources with One vectors and one interrupt level
0ne 8-bit timer/counter with time interval modes.
Analog to digital converter with nine input channels (MAX) and 10-bit resolution
One PWM output with three optional mode: 8-bit (6+2); 12-bit(6+6); 14-bit(8+6);
و با پروگرامر TNM5000 قابل پروگرام است البته این میکرو قفل ندارد و قابل کپی میباشد (من چیزی در مورد قفل در دیتا شیت ان ندیدم ) ده هزار بار قابل پروگرام است

صدای پمپ باد خیلی زیاد بود مجبور شدم پمپ باد را کامل باز کنم و دوباره ببندم از تنظیم خارج شده بود
http://www.kerrywong.com/blog/wp-content/uploads/2011/12/hotairironoff-300x225.jpg
درود
عزیزان
درود
همکاران بزرگوار 
سپاسگذارمIMG-20210516-WA0002.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756

درود
عزیزان
درود
همکاران بزرگوار 
سپاسگذارممشاهده فایل‌پیوست 176213

درود

بزرگوار : ارسال پست های تکراری در تاپیک های مختلف ، خلاف مقررات است ولی بنظر میرسه در حال تکرار پست در کلیه تاپیک ها هستید.

سپاس

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

این انجمن خیلی بی خوده به کسانی که تقاضای کمک خواستن ببین چه جوری باهاشون برخورد میکنند طوری برخورد میکنند که طرف دلش از همه چی سیاه میشه و انقدر گیر میدن ایراد میگیرند که سوال کننده پشیمون میشه که تقاضای کمک کرده اقا اگر میخواهی واقعا کمک کنی دیگه بهش گیر نده مگر انجمانهای دیگی نیستن که ادم دوست داره باهاشون حرف بزنه .خواهشا کمتر گیر بدین.و اینو بدونید که من اصلا از این انجمن راضی نبودم و کسی به من کمکی نکرد و فقط حرفهای قولومبه سلومبه شنیدم و از این انجمن میرم بیرون خیلیها مثل من هستن داخل گفتگوه را نگاه کنید همه چیو میبینید خیلی ناراحت کنندست.که اسم خودشونو گذاشتن استاد .وای بر ما ....

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود
تکرار مکرر درخواست برای راهنمایی ولی کسی نیست توجه بکنه و راهنمایی کنه .اگر کسی جواب پیام میداد هیچ وقت پیام تکرار نمیشه پس  مشکل از کاربر نیست مشکل از مدیر سایت هست که جواب کاربران عضو نمیده که حق اشتراک داده

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود
مهندس جان این عیب یابی که زحمت کشیدد و گذاشتید برای هیتر من نمیشه چون u9نداره لطفا باید چکار کنم 
سپاس

Miladkk

کاربر vip
کاربر
2019-10-02
30
12
اذربایجان غربی
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702

با تشکر از مطالب خیلی عالی دستگاهی خریدم بدون ترانس بزرگ هست و اینکه نمیدونم چه ولتاژ هایی باید کنار سوکت cn6 که دو پایس و همچنین سوکت کناریش cn9 اینا خالی بودن چه ولتاژ هایی باید به این سوکت ها داد من خودم یه ترانس 3 سر با ولتاژ های ۹ . ۱۶ . ۲۳ ولت وصل میکنم کار میکنه ولی نمایشگر هیتر درست کار نمیکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756

درود
مهندس جان این عیب یابی که زحمت کشیدد و گذاشتید برای هیتر من نمیشه چون u9نداره لطفا باید چکار کنم 
سپاس

درود

عجیب نیست که دستگاه نامشخص و مجهول شما منطبق با دستگاه مورد نظر این تاپیک نیست ،
و اگر کسی دستگاهی رو تحلیل میکنه ، اگر امکانات لازم و نقشه دستگاه دیگری را داشت ، اونم تحلیل میکرد و لذا اگه تحلیل دیگری تقدیم نشده یعنی هیچ اطلاعی از دیگر دستگاه ها نداره.

بنابرین اگرچه نمیدونم u9 چیه اما اگه نداره یعنی این تاپیک برای دستگاه شما قابل استفاده نیست‌.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756

با تشکر از مطالب خیلی عالی دستگاهی خریدم بدون ترانس بزرگ هست و اینکه نمیدونم چه ولتاژ هایی باید کنار سوکت cn6 که دو پایس و همچنین سوکت کناریش cn9 اینا خالی بودن چه ولتاژ هایی باید به این سوکت ها داد من خودم یه ترانس 3 سر با ولتاژ های ۹ . ۱۶ . ۲۳ ولت وصل میکنم کار میکنه ولی نمایشگر هیتر درست کار نمیکنه

درود

اگر نقشه در انجمن موجوده استفاده کنید .
من حفظ نیستم که نقاط مختلف دستگاه چه ولتاژی داره ؟
خصوصا که معلوم نیست چه مدل دستگاهی است ؟

سپاس

بالا