آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702(هویه و..)

roham94

کاربر
2016-02-02
55
111
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952

درود

قطعا دستگاه به برق متصل و روشن بوده که این اتفاق افتاده و حاوی این عبرت است که حتی المقدور از ارتباط فیزیکی دو دستگاهی که از برق شهر استفاده میکنند خودداری کنید زیرا احتمال صدمه هر دو دستگاه زیاد است .
و لذا ارتباط فیزیکی هویه ای که با برق شهر تغذیه میشه با دستگاهی که از برق شهر استفاده میکنه ناصحیح و با احتمال زیاد حادثه ساز است.

ضمنا عیوب هر دستگاهی را در اسرع وقت برطرف کنید مگر کاملا مطمئن باشید که ایراد دستگاه گسترش نمی یابد و وجود عیب ، هیچگونه فشاری به دستگاه وارد نمیکند .

اما جهت رفع عیب باید مطابق دستورالعمل و الگوریتمی که برای عیب یابی تقدیم کردم اقدام فرمایید و چنانچه قادر به رفع عیب نشدید لازم است ، نتیجه آزمایشات مقرر را گزارش فرمایید تا بررسی و کشف عیب مقدورم بشه؟

سپاس
استاد عزیز ممنون و سپاسگذارم بنده از این پاسخ شما نکته به بسیار مهمی پی بردم و اینکه دستگاه بنده دقیقا چسپیده بود به منبع تغذیه ولی اصلا حواسم نبود و این قضیه رو یادم رفت و اینکه دوست عزیز بنده الان به اون دوتا آیسی مشکوک هستم و متاسفانه هیچ کدی ندارن بازم از راهنماییتون ممنون اگه بتونید در مورد کد آیسی ها کمکم کنید لطف بزرگی در حقم میکنید

فرستاده شده از SM-A505Fِ من با Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759

استاد عزیز ممنون و سپاسگذارم بنده از این پاسخ شما نکته به بسیار مهمی پی بردم و اینکه دستگاه بنده دقیقا چسپیده بود به منبع تغذیه ولی اصلا حواسم نبود و این قضیه رو یادم رفت و اینکه دوست عزیز بنده الان به اون دوتا آیسی مشکوک هستم و متاسفانه هیچ کدی ندارن بازم از راهنماییتون ممنون اگه بتونید در مورد کد آیسی ها کمکم کنید لطف بزرگی در حقم میکنید

درود

من تجربه ای در این خصوص ندارم ولی اگه نقشه قطعات جانبی آی سی بخش آنالوگ را بکشی مشکلی نیست و شماره آی سی و عیبش مشخص میشه ولی برای بخش دیجیتال و فایل و برنامه مورد نیاز آی سی و شماره آن اطلاعی ندارم

سپاس

arash136611

کاربر vip
کاربر
2012-02-17
48
32
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702

عرض سلام و ادب . از دوستان عزیز کسی میتونه در مورد هیتر گرداک راهنمایی کنه ؟

بنده قسمت نمایشگر هیتر خارج کردم و با اتصال 5 ولت از منبع تغذیه نمایشگر روشن شده . میخاستم با اتصال ترمو متر به این نمایشگر حرارت اندازه گیری کنم ! ولی در کل مقدار حرارت نشون نمیده . مدار جداگانه برای اتصال به این نمایشگر لازمه ؟؟؟

yoxm_photo_۲۰۱۹-۱۰-۱۵_۲۰-۵۹-۰۵.jpg

آخرین ویرایش:

arash136611

کاربر vip
کاربر
2012-02-17
48
32

دوست عزیز اگه منظور شما ایسی پروگرام دسگاه سری جدید هستش باید به عرض شما برسونم اون ایسی ها عمدا روش پاک شده و پروگرام داخلش هم قفل داره ! این سری های جدید کلا بردشون تمام دیجیتال خبری از اون قطعات قدیمی نیست

arash136611

کاربر vip
کاربر
2012-02-17
48
32

دوست عزیز اگه منظور شما ایسی پروگرام دسگاه سری جدید هستش باید به عرض شما برسونم اون ایسی ها عمدا روش پاک شده و پروگرام داخلش هم قفل داره ! این سری های جدید کلا بردشون تمام دیجیتال خبری از اون قطعات قدیمی نیست

Mahdi_ml

کاربر
2017-08-12
21
11

سلام
دوست خوبم
اگه جای دیگه مطرح میکردی تصور میکردم نحوه عیب یابی این تاپیک را مطالعه نفرمودی
ولی حالا که در این تاپیک مطرح و لذا قطعا مطالعه فرمودی ، دراینصورت کم لطفی فرمودید که منتظر سوال هستی که توضیح لازم و نتایج تست ها را اعلام کنی

لذا اینم سوال :
بفرمائید تا حالا چکار کردی ؟
و نتیجه 5 آزمایشی که در پست 3 جهت عیب یابی تقدیم کردم چه بوده ؟

سپاس
سلام مهندس من هم همین مشکل رو دارم ولی ایسی من 8پایه هست ha17358 اگه امکانش هست راهنمایب بفرمایید

• Like

re20za

کاربر
2012-05-15
4
5

سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
کسی درمورد آیسی موجود روی بورد گرداک 952 دیجیتال اطلاعاتی داره؟
ایسی مربوط به قسمت نمایشگر و سگمنت ها
اگه شماتیک و بورد رو برسی کرده باشید ولوم و سنسور هیتر و هویه هردو به آیسی مربوطه وصله
احتمال داره که این آیسی 20پایه میکرو باشه؟؟
یا چیز دیگست؟؟
شماره هاشو کلا پاک کردن و حتی تو شماتیک ها هم ازش چیزی نیست.

Asghar46

کاربر
2020-05-26
5
5
56

باسلام.گورداک۹۵۲،ترایاک مربوط به المنت هیترT2-BTA08مدام میسوزه و پس از تعویض بامشابه(BTA16)ولتاژ از ۱۷۰ ولت پائین نمیاد و بازم میسوزه وبعضا فیوز ورودی برق اصلی هم میسوزه! البته المنت رو برای اطمینان از مدار جدا کردم،وسوال دیگه،ترانس کوچک سوخته بود،چون از ولتاژ جروجی ترانس اطلاع نداشتم،وفروشندگان قطعات نیز اطلاعی نداشتند،یک ترانس ۹ولتی جایگزین کردم،احتمال میدادم که ولتاژ موردنظر باید۱۱ولت باشد!لطفا راهنمائی کنید.ممنون.

• Like

Asghar46

کاربر
2020-05-26
5
5
56

باسلام.
آی سی موردنظر شما
ICL7107CPL

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759

باسلام.گورداک۹۵۲،ترایاک مربوط به المنت هیترT2-BTA08مدام میسوزه و پس از تعویض بامشابه(BTA16)ولتاژ از ۱۷۰ ولت پائین نمیاد و بازم میسوزه وبعضا فیوز ورودی برق اصلی هم میسوزه! البته المنت رو برای اطمینان از مدار جدا کردم،وسوال دیگه،ترانس کوچک سوخته بود،چون از ولتاژ جروجی ترانس اطلاع نداشتم،وفروشندگان قطعات نیز اطلاعی نداشتند،یک ترانس ۹ولتی جایگزین کردم،احتمال میدادم که ولتاژ موردنظر باید۱۱ولت باشد!لطفا راهنمائی کنید.ممنون.

درود

باید ترایاک از لوازم مستعمل و اوراقی تهیه کنید
ایراد از ترایاک های موجود بازار است.
ولتاژ تزانس در مدل های مختلف متفاوته .

سپاس

بالا