آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نکته های جستجو ، اسکن ، حفاری و ...

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
سلام دوستان ...

دیدم جای این تایپیک خالی هست در این انجمن !! بچه ها زحمت میکشن و در تایپیک های مختلف راجع به همان موضوع آموزش ها و وسایل و نکات رو میگن ولی یک تاپیک جامع

از نکات در مورد جستجو ، طریقه کار ، چکونگی اسکن یه منطقه ، چگونگی حفاری درست و ... وجود نداره !!!

من خودم به شخصه مطالب فراوانی رو از این انجمن ، استادان عزیز و دوستان خوبم یاد گرفتم و شاید بشه چند نکته ای رو منعکس کنیم

از بچه ها هم تقاضا دارم کمک کنند !

و تشکر میکنم از MR Metal عزیز که این تاپیک رو تایید کردند

با سپاس فراوان

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
با چند تا از دوستان تو یه منطقه با یه دستگاه OKM 4000 مشغول کار بودیم ! دستگاه رو خودش مستقیم وارد کرده بود ولی زیاد اپراتوری دستگاه وارد نبود

روشن کردیم یه نقطه رو زد ! جنس رو تو عمق 260 سانتی زد ! تقریبا 3 متری کندیم ولی چیزی پیدا نکردیم ! دوباره اسکن کردیم اون شعاع رو ایندفه با چند متر

فاصله از جایی که ما کنده بودیم نشون میداد ولی عمق رو همون 260 زده بود !! 2 روزی مشغول کار بودیم و باز هم چیزی پیدا نکردیم !! برگشتیم !!

با یکی از دوستان که بسیار در کار با OKM وارد هست صحبت کردیم و برامون توضیح داد که :

روی دستگاه OKM 4000 قطب نما نصب میشه ! و یا باید یک قطب نمای دقیق به همراه داشته باشیم ! هنگام اسکن یه محیط وقتی حرکت میکنیم

باید تو مسیر قطب شمال - جنوب اصلی یعنی قطبی که قطب نما نشون میده حرکت کنیم و از مسیر خارج نشیم ! در این صورت دستگاه درست عمل میکنه و با اختلاف حداکثر 10 سانت

دقیق میزته !!

rabio

کاربر
2015-01-08
7
0
سلام قطب نما در کار با این دستگاه بی مورد.
شاید گفته پشت به شمال شروع به اسکن کردن کنید.
و شما احتمال زیاد املاه رو گرفته بودید.

یاد

کاربر
2019-02-08
1
0
46
بیش از اونی که فکرمیکنید کار داره نه اینکه همین اسکن کنی وبگی تمام عمق رو هم دارم نه عزیز اگر درست اسکن گرفته باشی هنر تحلیل تجربی وسخت

بالا