آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: کار نکردن usb های مین برد -و پنل جلو کیس مادربرد m51 giga

تک رایان

کاربر
2013-09-03
61
151
با سلام خدمت دوستان انجمن
با نصب ویندوز و درایور ها که با موس و کیبرد پی اس 2 انجام شد
در نهایت هیچ پورت یو اس بی کار نمیکند جلو و پشت کیس از داخل بایوس هر دو اینیبل هستنند
و داخل منیجر هم یکبار un inestal کردمشون و بعد سیستم رو ریست اما فایده نداشت
من دستگاه تست و اینا ندارم فعلا ممنون میشم به صورت ساده جواب بدید

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام دوست عزیز مورد مشابه داشتم که سوختگی از داخل چیپ جنوبی بود شما یا باید چیپ رو عوض کنید یا همیشه از کارت usb روی سیستمتون استفاده کنید .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان انجمن
با نصب ویندوز و درایور ها که با موس و کیبرد پی اس 2 انجام شد
در نهایت هیچ پورت یو اس بی کار نمیکند جلو و پشت کیس از داخل بایوس هر دو اینیبل هستنند
و داخل منیجر هم یکبار un inestal کردمشون و بعد سیستم رو ریست اما فایده نداشت
من دستگاه تست و اینا ندارم فعلا ممنون میشم به صورت ساده جواب بدید

دوست عزیز ابتدا چک کنید ولتاژ 5 ولت به یو اس بی های شما میرسد یا نه؟ در ضمن قطعات smd پشت سوکت یو اس بی را تست کنید و در نهایت بعد از برطرف کردن قلع مردگی سوکت یو اس بی نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوست گرامی شما اول توصیه های جناب jaxtor گرامی و
arefmard گرامی را انجام دهید سپس اگر نتیجه نگرفتید در آخر به سراغ چیپ بروید

که در این صورت بهتر است از کارت usb استفاده کنید ببینید جواب میدهد یا خیر - که به احتمال زیاد جواب میدهد
در مادربرد های pc وقتی ایراد از چیپ باشد دیگر ارزش ریبال و تعویض را ندارد یعنی بصرفه نیست و درصد خطا نیز بالا میباشد
موفق باشید

تک رایان

کاربر
2013-09-03
61
151
با سلام مجدد از نظر ولتاز پورت های یو اس بی اوکی هستنند و نظر دیتا اصلا کار نمیکنن
یو اس بی های جلو کیس هم که وصل به مادربرد هستنند کار نمیکنند -بایوس هم اپدیت کردم و هنوز بی نتیجه :11685:

تک رایان

کاربر
2013-09-03
61
151
با سلام مجدد از نظر ولتاز پورت های یو اس بی اوکی هستنند و نظر دیتا اصلا کار نمیکنن
یو اس بی های جلو کیس هم که وصل به مادربرد هستنند کار نمیکنند -بایوس هم اپدیت کردم و هنوز بی نتیجه :11685:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

دوست عزیز شما قلع مردگی سوکت یو اس بی را برطرف کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

بالا